Atum [ FPS Third Person Platform Adventure Puzzle Game]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.890
Αντιδράσεις
3.892
Nαι ειναι ολα τα παραπανω εξου και η πρωτοτυπια του παιχνιδιου,ουσιαστικα παιζεις ενα πρωτου προσωπου παιχνιδι οπου παιζεις καποιον που παιζει ενα τριτου προσωπου παιχνιδι.


Ζαλιστηκατε,good.



Παμε παλι εισαι στο pc σου παιζεις το παιχνιδι μεσα στο δωματιο σου και στο παιχνιδι εισαι στο Pc σου και παιζεις το παιχνιδι στο δωματιο σου προσπαθωντας να χρησιμοποιησεις clues που βρισκονται στο περιβαλλον του δωματιου σου.



Μπερδευτηκατε Good.


 







Παιχτο και στο browser σου.

http://atumgame.com/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bookmarked! :)

Thanks, Aard! :thumbup:

(θα παίξω λίγο και θα επανέλθω με σχόλια)
 
Moλις το φορτωσα,πολυ καλο και πρωτοτυπο so far κανει οτι λεει στο β' trailer απο πανω ο παιχτης.
 
OK... Μόνο εσύ θα μπορούσες να βρεις κάτι τέτοιο...
 
Ειναι πολυ καλο,μονο τα γραφικα του δωματιου θελαν ενα touch παραπανω ,αλλα για indy...


Aπο την αλλη αν δεν ηταν Indy θα'χε μηδεν originallity.
 
To παιχνίδι το τελείωσα! :)

Πολύ μικρό! :(

Όμως το concept είναι τρομερά πρωτότυπο και κρατάει την προσοχή σου αμείωτη!

Μόνο 2 σημεία δε μου άρεσαν:

α) Κανά δυο φορές χρειάστηκε να κλείσω την καρτέλα. Δεν υπήρχε κάποιο save engine μέσα από τα cookies, ώστε να μπορώ να συνεχίσω από το σημείο που έμεινα, με αποτέλεσμα να ξεκινάω πάντα από την αρχή.

β) Δεν είχε πουθενά κάποιο explanatory του χειρισμού ή κάποια buttons λειτουργιών. Π.χ. έκανα κλικ στην εικόνα, έκανε capture το βελάκι μου και μετά δε μπορούσα να βρω πώς βγαίνω! Ντάξει, δε ζορίστηκα ιδιαίτερα να σκεφτώ ότι κάνω uncapture με το , αλλά γιατί να το ψάχνω?

Κάποια στιγμή χτύπησε το τηλέφωνο και δε μπορούσα να το βάλω σε mute! :p

Τέτοια μικροχαζά προβληματάκια, που όμως σ' αφήνουν μια μικρή δόση εκνευρισμού....

Ευτυχώς, το γεγονός ότι το παιχνίδι είναι πάρα πολύ μικρό, δεν αφήνει τις παραπάνω παραλείψεις να γίνουν εκνευριστικές....

Πάντως, το θεωρώ από τα πιο έξυπνα παιχνίδια που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια! :)

Άψογο! :)
 
Έξυπνο. Αλλά το παράτησα γιατί δυσκολευόμουν στο να πιάσω τα διάφορα αντικείμενα (αναπτήρα, μαγνήτη κλπ)
 
Kambia είπε:
Έξυπνο. Αλλά το παράτησα γιατί δυσκολευόμουν στο να πιάσω τα διάφορα αντικείμενα (αναπτήρα, μαγνήτη κλπ)
Γιατί δυσκολευόσουν? Με αριστερό κλικ γραπώνεις τ' αντικείμενα, με δεξί τ' αφήνεις.

Όταν "κοιτάς" ένα αντικείμενο, ξέρεις ότι το "σημαδεύεις" από μια άσπρη κουκίδα που κάνει το οπτικό σου πεδίο...
 
Ναι εχει μια ασπρη κουκιδα,πηγα να την καθαρισω στην αρχη.
 
Το να τα αφήσω δεν είχα πρόβλημα. Τώρα για την κουκκίδα... αν σας πω οτι δεν την πρόσεξα?!

Πάντως δε θα ξαναπαίξω γιατί ακόμα ζαλίζομαι και το στομάχι μου είναι άστα να πάνε. Δεν είμαι εγώ για τέτοια παιχνίδια :(
 
Kambia είπε:
(...)Πάντως δε θα ξαναπαίξω γιατί ακόμα ζαλίζομαι και το στομάχι μου είναι άστα να πάνε. Δεν είμαι εγώ για τέτοια παιχνίδια :(
Α, εσύ είσαι πιο χάλια από μένα! :D

Παρηγορήθηκα τώρα! :D

Όχι, εγώ παρά το fps-issue που έχω, δεν μου έφερε δυσφορία...

Aardvark είπε:
Ναι εχει μια ασπρη κουκιδα,πηγα να την καθαρισω στην αρχη.
Καλά, εσύ, δεν παίζεσαι! :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα