Bejeweled 2 (PC/Mac) δωρεάν για λίγες ώρες ακόμα

Maddog

Immense Cult RetroFigure
Joined
10 Νοέ 2006
Μηνύματα
4.887
Αντιδράσεις
125
Μόλις το ανακάλυψα και το ποστάρω μήπως ενδιαφέρεται κανείς να το τσιμπήσει. Κρίμα που δεν το είδα και νωρίτερα... :)

Για λίγες ώρες ακόμα (γράφει 10:00 pm PST που νομίζω αντιστοιχεί στις 07:00 το πρωί για εμάς) το Bejeweled 2 δίνεται δωρεάν από τον κατασκευαστή του για να εορταστούν τα 10 χρόνια του franchise. Εγώ το κατέβασα ήδη. Νομίζω ότι αν σας ενδιαφέρουν αυτού του στυλ τα παιχνίδια, είναι από τα καλά. Ο Wally μπορεί να παραμείνει στις σφαγές και τα headshots στα οποία αρέσκεται. :p

http://www.popcap.com/
 
Το Bejeweled 2 αποτελεί μέρος του Bejeweled Bundle, ενός πακέτου που περιλαμβάνει τα Bejeweled 1 (Diamond Drop) και Bejeweled Twist.

Τα Bejeweled Twist και Blitz διαφέρουν πολύ από τα δύο πρώτα διότι έχουν περισσότερη πλοκή.

bejeweledtwist_header.jpg


bejeweled-blitz.jpg


Στο Blitz πρέπει να τελειώσεις μια παρτίδα μέσα σε 1 λεπτό. Απαραίτη προϋπόθεση είναι να διαθέτεις ένα λογαριασμό στο Facebook και μπόλικη δόση ψυχραιμίας και υπομονής, διότι πρόκειται εδώ για ένα παιχνίδι στρατηγικής για δυνατούς λύτες.
 
Nα σαι καλα Βασιλη - μια χαρα παιζει με wine - η μερα σημερα ειναι Bejeweled :)
 
Κατεβάσαμε όλοι απο ένα αντίτυπο στην οικογένεια. Οι ξαδέρφες μου τρελαίνονται για Bejeweled. Τώρα θα έχω λιγότερα ανούσια updates απο το Bejeweled Blitz @ Facebook. :p Thanks Maddog!
 
Και τα 4 παιχνίδια είναι διαθέσιμα σε 30-day trial τα οποία μετατρέπονται σε full versions μόλις εισαχθεί το κατάλληλο license key.

Βέβαια σ' αυτές τις περιπτώσεις οι περισσότεροι gamers καταφεύγουν στα γνωστά "σπαστήρια" προκειμένου ν' αποκτήσουν την πλήρης έκδοση χωρίς να πληρώσουν ούτε ένα cent, κάτι που λογικά είναι παράνομο.
 
Bejeweled 3 Trailer

 
Σύμφωνα με την Popcap, το Bejeweled 3 θα είναι διαθέσιμο προς λήψη στις 7 Δεκεμβρίου για PC και Mac.

Το παιχνίδι περιλαμβάνει 4 modes: Quest, Classic, Zen και Lightning. Στο quest mode πρέπει να περάσεις 40 levels για να τελειώσεις το παιχνίδι, ενώ δε λείπουν τα γνωστά classic και zen. Όσο για το lightning mode, μάλλον πρόκειται για μια ακόμα "παραλλαγή" των blitz και challenge modes του Bejeweled Twist.

Επιπλέον στο Bejeweled 3 προστέθηκαν 4 νέα bonus και extras όπως η προσθήκη νέων ηχητικών εφέ και γραφικών υψηλής ευκρίνειας.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Bejeweled 3 κάντε κλικ εδώ:

http://www.popcap.com/games/bejeweled3/features


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάνω στην ώρα το αναστήσατε το thread. :) :) :)

Λοιπόν, μόλις απέκτησα άλλη μια δωρεάν άδεια για το Bejeweled 2 από το PC Gamer, μια και τυχαίνει να είμαι μέλος στο site τους.

Επειδή προφανώς ο έχων δύο -αφού είχα καβατζώσει και από την επέτειο- πρέπει να δίνει την μία, αν ενδιαφέρεστε να την αποκτήσετε στείλτε μου ένα pm εντός του επόμενου 24ωρου. Θα επιλεγεί τυχαία ένας νικητής από όσους μου στείλουν μήνυμα. Νομίζω είναι πιό δίκαιο από το first come-first served. :flower:
 
Έχω παίξει όλες τις εκδόσεις του BeJeweled (όλες εκτός από το Blitz) και ανυπομονώ να ρίξω μια ματιά στο BeJeweled 3 και να σας καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία από αυτό το καινούργιο sequel.

Μόνο που τον τελευταίο καιρό έχω ταλαιπωρηθεί από τα απανωτά κρασαρίσματα των Windows 7 και αποφεύγω συστηματικά να χρησιμοποιήσω τον Inspiron περιμένοντας άρον-άρον το Service Pack 1. :eek:

Ελπίζω τουλάχιστον το παιχνίδι να κυκλοφορήσει για το Mac ώστε να να μην καταφύγω στην άσκοπη χρήση του bootcamp.
 
Πίσω
Μπλουζα