Belinda Carlisle

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
13.884
Αντιδράσεις
15.013
απίστευτη η ομορφια της αλλα και η φωνή της, εκπροσωπουσε την ξενη ποπ σκηνή επάξια!! πρωτοξεκινησε κανοντας καριερα με ενα γυναικειο συγκροτημα και εξελιχθηκε σε μια απο τις πιο δυναμικες ποπ τραγουδιστριες!! γεννηθηκε το 58' στο Λος Αντζελες!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εξαιρετικη η τοτε φωτογραφιση της στο Playboy αν και ηταν σιλικοναρισμενη.

Δυστυχως ο χρονος ειναι αδυσωπητος

belinda-carlisle-plastic-surgery.jpg
 
Belinda Carlisle

Αριάδνη σε ευχαριστώ για το υπέροχο θρεντ και για το τραγούδι La Luna που το λατρεύω! Μαζί με τη Σάντρα ήταν οι αγαπημένες μου τραγουδίστριες!

Wally πιστεύω ότι την αδικεί η συγκεκριμένη φωτογραφιά η σημερινή!
 
..να μην ξεχναμε οτι την φημη της την απεκτησε με τις Go Go's που ειχαν κανει παταγο τοτε... ;) ;)
 
Είχα το δίσκο Runaway Horses θυμάμαι! Μου άρεσε πολύ η φωνής της. Μέτά από αυτόν το δίσκο δεν έκανε κάτι εξίσου εμπορικό αν θυμαμαι καλά.

Η φήμη της άρχισε να παίρνει την κάτω βόλτα ενώ ο wally της έδωσε την χαριστική βολή :D :) :( :xm:8) :eek: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
δεν ειναι και μεγαλη..(βλ. Σερ..)κατι χρονακια μου ριχνει..αλλα ρε παιδι μου σα τη θεια μου τη Γιαννουλα καταντησε..
 
Θεά, σπουδαία φωνή και αυθεντική κοκκινομάλλα. Την είχα και αφίσα δίπλα από το κρεβάτι μου! Η αρχηγός των Go Go's, ξεκίνησε σόλο καριέρα επειδή ξεχώριζε από φωνή κι από εμφάνιση. Παντρεύτηκε νωρίς (αν θυμάμαι καλά τον μάνατζέρ της) και απέκτησε κι έναν γιο μαζί του. Από τότε η καριέρα της πήρε την κάτω βόλτα και εξαφανίστηκε. Είχε ξεκινήσει και κάτι περίεργα με αιρέσεις κτλ, οπότε κανείς δεν ξανασχολήθηκε σοβαρά μαζί της. Πριν λίγο καιρό την είχε πάρει το μάτι μου στην αμερικάνικη τηλεόραση σε μια εκπομπή τύπου Όπρα, όπου είχε διορθωθεί πολύ και μάλιστα έλεγε ότι θα κυκλοφορήσει και νέο δίσκο. Λίγο πιο ώριμη σε ντύσιμο και εμφάνιση, αλλά η φωνή παραμένει η ίδια!
 
stakovios είπε:
Circle in the sand, Μία ακόμα επιτυχία της εν λόγω τραγουδίστριας.

Συνέντευξη της Καρλάιλ και αναφορές για την "άγρια ζωή της".

πολύ γλυκειά η Μπελίντα στην συνέντευξη της, πολυ γλυκειά, πρωτη φορά ειδα και την οικογένεια της!!!
 
η μεγαλυτερη της επιτυχια μέσα στο χρόνο, την εβαζαν όλοι οι ραδιοφωνικοί σταθμοί και οι μουσικες τηλεοπτικες εκπομπές εκεινου του καιρού!
 
Ένα όνομα που σίγουρα σε πολύ κόσμο λέει πολλά.Θυμάμαι όταν ήμουν μικρός τον πατέρα μου να ακούει σε κασέτα στο αυτοκίνητο το La Luna,το οποίο έμελε να με μυήσει στον μαγικό κόσμο της καλλιτέχνιδος.Υπέροχα κομμάτια,γεμάτα αυθεντικό συναίσθημα και ερωτισμό.Η Βelinda Carlisle είχε πάντα μία σεμνή παρουσία,ήταν πολύ όμορφη εμφανισιακά,αλλά ποτέ δεν το χρησιμοποίησε γιατί δεν το είχε ανάγκη,είχε υπέροχη φωνή και ιδιαίτερο απλό χαρακτήρα.Ήταν αυθεντική.Δεν το κρύβω ότι όταν είμαι ερωτευμένος,στέλνω πολλά από τα κομμάτια της στην κοπέλα που μου αρέσει ή ακούγοντάς τα άλλες στιγμές ερωτεύομαι από μόνος μου.

Αγαπημένα της τραγούδια πολλά

La Luna


Heaven Is A Place On Earth



Runaway Horses



Leave A Light On



Summer Rain



Circle Is The Sand



We Want The Same Thing


Do You Feel Like I Feel
 
Παιδιά της ρετρό αυτήν την στιγμή στο κανάλι της ή μπελιντα έχει ζωντανή λαιβ συναυλία από το 80'
 
Πίσω
Μπλουζα