Best VideoGame Soundtrack 2010

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.823
Αντιδράσεις
4.372
Ξεκιναω με τους κορυφαιους κατ' εμε τιτλους του 2010 οσο αφορα το soundtrack. Παραθετω ενδεικτικα απο δυο κομματια.

HALO Reach

Αλλο ενα μουσικο θαυμα. Παραμενει στα υπερ-επικα μονοπατια αλλα με πιο αραμπεσκ και μυστικιστικους ηχους. Ακουγωντας το, ακομα και να ξεφορτωνεις τα ψωνια απο τη λαικη, μενεις με την εντυπωση οτι σωζεις την ανθρωποτητα...

Αποθεωνει την εποποιια της Noble Team και την ηρωικη ιστορια του Noble6...

Lone Wolf

 
HALO Reach και φυσικά Super Mario Galaxy 2!!!!!!!
 
Wally έχεις κολήσει άγρια με το Bayonetta. Το έχω ακόμα στο ράφι και περιμένω την κατάλληλη στιγμή για να μπει στο tray.
 
Ηρθε η ωρααααααα. Βαλε τα γυναικοπαιδα για νανι και λιωσε!
 
Red dead redemption (για άλλη μια φορά :P ).

To soundtrack του είναι φοβερό! Το έχω κατεβάσει αγοράσει και μπορώ να πώ ότι θα μπεί στα all time αγαπημένα μου game soundtracks.

Ειδικά στα σημεία που μπαίνουν ορισμένα κομμάτια κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού με έκαναν να θέλω να το ακούσω όλο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
λοιπόν εδώ έχουμε την 120 οργάνων Bratislawa Symphony Orchestra και μια χορωδία 80 ατόμων

http://www.youtube.com/watch?v=7X4EbErCJdY

πάρτε και μια διασκευή συμφωνικής από το CV4

http://www.youtube.com/watch?v=zmmeyDmgL-0

η ποιότητα όλου του OST έχει λάβει πάρα πολύ κρητικές από ειδικούς που συμφωνούν ότι είναι ανώτερα χολιγουντιανών παραγωγών.... 'nuff said.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν ήταν της SONY θα έγραφε ότι είναι μάπα.

.....και ότι έχει χαμηλό frame rate.

.....και ότι έχει χαμηλή ανάλυση!!!!!!!!
 
Κύριοι,μην ψάχνετε άδικα,το -μακράν- καλύτερο soundtrack παιχνιδιού φέτος το είχε το Gray matter,που κυκλοφόρησε λίγο πριν εκπνεύσει η χρονιά.

Πρόκειται για δουλειά του μεγάλου Robert Holmes,συζύγου της Jane Jensen και υπευθύνου για το ηχητικό ντύσιμο των τριών Gabriel Knight games κατά το παρελθόν.

Μια -πολύ- μικρή γεύση μπορείτε να πάρετε κι από το site του παιχνιδιού...
 
Μανο το ξεκινησα προχτες το Gray Matter. Δεν ξερω πως ειναι στο PC, αλλα ειναι λιγο παραξενος ο χειρισμος στις κονσολες. Ξεκινα πολυ υποσχετικα.

Η μουσικη μεχρι στιγμης ειναι οντως σε πολυ υψηλα επιπεδα ποιοτητος.
 
Στο 360 πάντως που το είδα ο χειρισμός ήταν μάπα και εξαιτίας του δεν το συνέχισα πέρα των 5 λεπτών...
 
Wally είπε:
Μανο το ξεκινησα προχτες το Gray Matter. Δεν ξερω πως ειναι στο PC, αλλα ειναι λιγο παραξενος ο χειρισμος στις κονσολες. Ξεκινα πολυ υποσχετικα.
Η μουσικη μεχρι στιγμης ειναι οντως σε πολυ υψηλα επιπεδα ποιοτητος.

keropi είπε:
Στο 360 πάντως που το είδα ο χειρισμός ήταν μάπα και εξαιτίας του δεν το συνέχισα πέρα των 5 λεπτών...
Πάνο,η μουσική του είναι Ε-ΞΑΙ-ΡΕ-ΤΙ-ΚΗ !!!

Άντε,κομμάτια να γίνει,γόγω εορταστικού κλίμαος,δεν θα αναφερθώ,ούτε και θα σχολιάσω το αν οι κονσόλες είναι κατάλληλες για adventure gaming... :P :P :P
 
manos426f είπε:
Άντε,κομμάτια να γίνει,γόγω εορταστικού κλίμαος,δεν θα αναφερθώ,ούτε και θα σχολιάσω το αν οι κονσόλες είναι κατάλληλες για adventure gaming... :P :P :P
Δεν μου λες ρε Μάνο, σου έχει βγάλει ο οδοντίατρος την μισή μασέλα ή λόγω εορταστικού κλίματος τσάκισες τίποτα παραπάνω ποτάκια χτες το βράδυ; :P

να μην θίγεις τις κονσόλες αν δεν θέλεις αντίποινα :P :P:P
 
Αυτά τα ποτά με έχουν καταστρέψει τελικά!!!!

Σουρώσανε μέχρι και τα δάχτυλά μου και δεν ξέρουν τι γράφουν!!!!
 
Απο ένα παιχνίδι που αν ήταν ταινία θα μπορούσε άνετα να καταταχθεί ανάμεσα στα κορυφαία ψυχολογικά θρίλλερ όλων των εποχών ...

 
Πίσω
Μπλουζα