Bibi-bo Δίσκος Βινύλιο

aeris

RetroN00b
Joined
17 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20
Αντιδράσεις
0
Το θέμα αυτό το άνοιξα μιας και δεν ήξερα σε ποιο άλλο από τα θέματα της bibi-bo που έχετε ανοίξει θα έπρεπε να το αναρτήσω.

Παρακάτω θα δείτε φωτογραφίες από τον δίσκο βινυλίου της bibi-bo, το οποίο περιέχει και ένα κομικ με ιστορίες της bibi-bo στο διάστημα.

picture.php


picture.php


picture.php
 
Δεν ήξερα ότι είχε βγει δίσκος με τραγούδια bibi-bo!!

Πολύ ενδιαφέρον retro κομμάτι!

Και η ιστορία με την bibi-bo στο διάστημα με έχει βάλει σε περιέργεια....

Μήπως σου είναι εύκολο και μπορείς να γράψεις (εάν έχει βεβαία κάτι γραμμένο στο βιβλιαράκι) κάποια περίληψη της Ιστορία πάνω κάτω μια υπόθεση δλδ....

Προκαταβολικά thanks :)
 
Γνωστοί μου το είχαν σε μια ροζ κασέτα!Από την κάθε πλευρά έπαιζε το ίδιο!
 
Δεν τον είχα ξαναδεί έτσι αναλυτικά αυτό το δίσκο, ευχαριστούμε aeris που μοιράστηκες φωτογραφίες του μαζί μας! :D Θα μπορούσες να μας δώσεις κάποιες πληροφορίες παραπάνω, όπως πότε περίπου βγήκε;
 
circleag, ίσως ανεβάσω κάποιες ακόμα φωτογραφίες από το περιεχόμενο.Πάντως περίληψη δεν είδα να υπάρχει, βέβαια μια γρήγορη ματιά έχω ρίξει γι'αυτό και δεν σου το εγγυώμαι.Μόλις το τσεκάρω, θα σ'ενημερώσω.

fraoulitsa,ο δίσκος κυκλοφόρησε περίπου μέσα δεκαετίας 80.Βέβαια θα δω αν αναγράφεται το έτος και έτσι θα σου δώσω και περισσότερες πληροφορίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πόση διάρκεια έχει συνολικά?Έχει το ίδιο στην κάθε πλευρά ή η δεύτερη πλευρά είναι συνέχεια της πρώτης?
 
thebest20,κάθε πλευρά είναι διαφορετική και συνέχεια της προηγούμενης.
 
Μήπως ξέρεις και τη διάρκεια?Από περιέργεια...και επίσης πάνω το βινύλιο έχει σχισμές ώστε να ξεχωρίζουν τα κομμάτια ή πρόκειται για 1 μεγάλο κομμάτι σε κάθε πλευρά?Με άλλα λόγια,γίνεται να τοποθετήσεις τη βελόνα του πικάπ σε ένα άλλο σημείο εκτός από την αρχή της ιστορίας?
 
thebest20,δεν σε ξέχασα με την πρώτη ευκαιρία θα το κοιτάξω.Πάντως στον δίσκο δεν αναγράφεται η διάρκεια και πρέπει να τον ακούσω όλο για να σου πω.Έπειδή έχω την κασσέτα που λες, δεν έχει σχέση με αυτό το βινύλιο.
 
Τι εννοείς?Η κασέτα έχει άλλη ιστορία,συνέχεια αυτής??
 
Ναι,εχει διαφορετικη ιστορια ο δισκος απο την κασσετα..Οι περιπετειες της bibi bo στο διαστημα!
 
Πω πω!!! Ποσο θα ηθελα να την ακουσω!!! Τυφλα να χει το Σταρ Τρεκ!!!!
 
aeris είπε:
Το θέμα αυτό το άνοιξα μιας και δεν ήξερα σε ποιο άλλο από τα θέματα της bibi-bo που έχετε ανοίξει θα έπρεπε να το αναρτήσω.Παρακάτω θα δείτε φωτογραφίες από τον δίσκο βινυλίου της bibi-bo, το οποίο περιέχει και ένα κομικ με ιστορίες της bibi-bo στο διάστημα.

picture.php


picture.php


picture.php
που ειναι οι φωτογραφιες; δε βλεπω τιποτα :(
 
katerinak είπε:
που ειναι οι φωτογραφιες; δε βλεπω τιποτα :(
Δε βλέπεις επειδή η aeris έσβησε το άλμουμ της που περιείχε τις φωτογραφίες.
 
Kambia είπε:
Δε βλέπεις επειδή η aeris έσβησε το άλμουμ της που περιείχε τις φωτογραφίες.
Kambia σ ευχαριστω για την πληροφορια,νομιζα οτι μονο εγω δεν εβλεπα..
 
Πίσω
Μπλουζα