Bibi-bo Συντήρηση Τζον Τζον

Αναστασια

RetroNuts!
Joined
10 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.724
Αντιδράσεις
55
Εχει ο Τζον Τζον σας οξεια απροσωπιτιδα? Του φυγαν ολα τα χρωματα και πλεον δεν τον γνωριζει ουτε η bibibo αλλα ουτε κι ιδια του η μανα? :xm:

Μην απελπιζεστε! :)

Με λιγη υπομονη, ακριλικα χρωματα, ενα λεπτοτατο πινελακι και εχοντας μπροστα εναν αλλον Τζον Τζον της ιδιας περιοδου μπορειτε να τον ξανα επαναφερετε.

Τα ακριλικα χρωματα που χρησιμοποιησα ειναι

Μαυρο, Μπλε, Ασπρο και ελαφρυ πορτοκαλι/χρωμα του δερματος.

Απο πανω ενα διαφανες σταθεροποιητικο υδροδιαλυτο. Μην χρησιμοποιειτε σμαλτα νυχιων ή βερνικια γιατι μετα απο καποια χρονια θα απλωσουν και θα καταστρεψουν το βινυλιο! :eek: ;)

Οριστε λοιπον ο φιλος μας ο Τζον Τζον πως ητανε και πως εγινε. Ενα μεγαλο ευχαριστω στον καλο αγγελο που τον ανακαλυψε βασανισμενο και που μου τον εστειλε μαζι με ολα τα αλλα παιχνιδια που σας δειχνω σιγα σιγα! :thanx2: Μακισιμακο!!!!

Δεν υπαρχουν χαλασμενα παιχνιδια, μονο εγκαταλελειμενα! Μην το ξεχνατε.
 
Συντηρηση Τζον Τζον (El Greco)

Λατρεμένη Αναστασία το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό! Χίλια μπράβο! :bow:
 
Σε ευχαριστω πολυ Rapunjel μου!!! :flower: Εβαζα τις φωτογραφιες του Τζον Τζον σου απο την πρωτη περιοδο για να δω τα χρωματα!!! :)

Ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτον τον βινταζ κουκλο Τζον Τζον, γιατι σωθηκε απο τα σκουπιδια! :cool:

Καμια κουκλομανα δεν θελει να εχει πεταμενη κουκλα στην συνειδηση της! :D

Για αυτο χαιρομαι πολυ να βλεπω κουκλες παλιες που τις μαζευετε και τις διορθωνουμε, τις ντυνουμε και τους δινουμε νεα ζωη εδω στο φορουμ. :)
 
Μπράβο !!! Μα ποια είσαι; Η el greco;
 
Συντηρηση Τζον Τζον (El Greco)

Για μένα η λατρεμένη Αναστασία είναι μία καλλιτέχνης ανώτερη από el greco και matell! ;)
 
Πολλά μπράβο Αναστασία!!!!!

Τον έκανες πιο όμορφο απ' ότι το έφτιαχνε η El Greco!!

Αυτός ο παραπεταμένος κούκλος ήταν πολύ τυχερός στο τέλος της ζωής του!! #)
 
συγχαρητηρια κι απο μενα!!εκπληκτικο το αποτελεσμα, καλυτερο δε θα μπορουσε να ειναι :)
 
Aggalitsa και katerinak, σας ευχαριστω παρα παρα πολυ για τα καλα σας λογια και που βγαλατε απο την ληθη αυτο το θρεντακι για τον δολιο τον Τζον Τζον που εζησε μια ζωη στην σκια της αγαπημενης του! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα