Black Sabbath with Dio - 1η Ιουλιου

Stormwatch

RetroNuts!
Joined
18 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.611
Αντιδράσεις
264
Την πρωτη μερα του Rockwave , headliners οι Black Sabbath με τον Ronnie James Dio στα φωνητικα....

Αυτο δεν το χανω με τιποτα (τα Heaven and Hell και Mob Rules ειναι απο τα αγαπημενα μου metal albums και ο Dio μεσα στις 3-4 καορυφαιες rock φωνες)

Dio-INT.jpg


http://rocking.gr/article3280.php
 
Dio και ξερό ψωμί!...Τι να πει κανείς όταν ακούει το μοναδικό Holy - Diver..
 
Ακμακα σε περιμενω κατω
 
Το έχω στο μιαλό μου Wally..Το πότε ακριβώς δεν ξέρω,Πάντως ψήνομαι.
 
Παιδιά, κάπου διάβασα ότι έρχονται και οι Manowar 4 Μαρτίου.

Ξέει κανείς ΠΟΥ θα παίξουν ;
 
4 Απριλίου 2007, Κτίριο Ξιφασκίας, Ολυμπιακές Εγκαταστάσεις Ελληνικού

Θα ειμαστε με το απουσιολογιο ανα χειρας... :D
 
Stormwatch είπε:
τα Heaven and Hell και Mob Rules ειναι απο τα αγαπημενα μου metal albums και ο Dio μεσα στις 3-4 κορυφαιες rock φωνες
+1

... ίσως η πιο αναγνωρίσιμη και σίγουρα η πιο αναλλοίωτη rock φωνή στο πέρασμα του χρόνου :thumbup:

Αν και περσι το καλοκαίρι μας την έκανε ο κολλητός (ακυρώθηκε συναυλία στην Ριζούπολη), ας ελπίσουμε οτι φέτος θα είναι συνεπής ;)

Gather the wind, though the wind won't help you fly at all


your back's to the wall ....
 
Ε ρε γλέντια!

Ας ακούσω Children of the Sea live κι ας πεθάνω...(βλ. Die Young!).

Για τους γνωρίζοντες: Φανταστείτε το Falling Off the Edge of the World να παιχτεί ζωντανά. Όνειρο!
 
Κάτι μου λέει ότι θα είναι εφάμιλλη εμφάνιση με αυτή των Black Sabbath με Ozzy στο περσινό Rockwave. Αν και σύντομη, η περίοδος των Sabbath με τον Dio γέννησε μερικούς από τους πιό δυνατούς δίσκους τους. Το Heaven and Hell και το Mob Rules είναι πραγματικά διαμάντια στο χώρο του μέταλ. Φαντάζομαι ότι θα τα τιμήσουν δεόντως και δε να έχουμε φαινόμενα όπως το live του Bruce Dickinson που το μισό set list ήταν κομμάτια των Maiden. Ας ελπίσουμε βέβαια να "ξεχάσουν" το απογοητευτικό Dehumanizer. Προσωπικό όνειρο, η ζωντανή εκτέλεση του "The Sign of the Southern Cross"...
 
The world is full of kings and queens

Who blind your eyes and steal your dreams

Its heaven and hell, oh well

And they ll tell you black is really white

The moon is just the sun at night

And when you walk in golden halls

You get to keep the gold that falls

Its heaven and hell, oh no!

:headbangdude:

Θα παρουμε απουσιες και οι σκασιαρχες θα υποστουν συνεπειες :D
 
Λοιπόν παιδιά εγώ είμαι καινούργιος εδώ, (αυτο είναι το πρώτο μου post),αλλά θέλω να σας ενημερώσω ότι βρήκα ένα play list των Heaven & hell (sabbath/dio)

το οποίο παίξανε στον καναδά και παίζουνε φοβερά πράγματα. Παίζουνε απο τα heaven and hell, mob rules, kai dehumanizer συν 2 νεα τραγούδια.

Όσο για το παλληκάρι που φώναζε οτι θέλει να ακούσει το children of the sea live και ας πεθάνει, θα του πω να προσεχει τις δηλώσεις που κάνει στο μέλλον, επειδή θα το ακούσει το καλοκαίρι...

Πάρτε και το play list σαν δωράκι...

After All

Mob Rules

Children Of The Sea

Lady Evil

Ear In The Wall

I

Sign Of The Southern Cross

Voodoo

The Devil Cried

Computer God

Falling Off The Edge Of The World

Shadow Of The Wind

Die Young

Heaven And Hell

Neon Nights

Σας έφτιαξα? χεχεχε

Προσπάθησα να βαλω και 2-3 πολυ εντυπωσιακές φωτό απο αυτά τα live, αλλά δεν τα κατάφερα. Κρίμα...

Όσοι θέλετε πάντως πηγαίνετε IOMMI.com και θα βρείτε πολλά καλούδια... :)

Θα τα πούμε στη βρωμο-μαλακάσα τον Ιούλιο...
 
Btw, μολις κυκλοφορησε και μια καινουρια συλλογη των Sabbath με τιτλο The Dio Years...

Εκτος απο το προφανες περιεχομενο, περιεχει και 3 καινουρια κομματια :)

Τα δυο πρωτα ειναι με θανατερο riff, το τριτο πιο speedατο. Και οπως παντα η φωνη του Dio σε φορμα.....
 
Πωπω αν ανοίγουν με το After All θα γίνω ροδέλες από το ξεκίνημα...

Απαπα! Ελπίζω μόνο να μην τους πειράξει η ζέστη και να αποδώσουν τα δέοντα!
 
Μπήκα στον πειρασμό να διαβάσω το set list και απλά δε μπορώ να περιμένω. Θα γίνει χαμός πάλι... :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα