Blitzkrieg In Greece

Dragon_K.

RetroActive
Joined
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
348
Αντιδράσεις
27
Οι NWOBHM θρύλοι Blitzkrieg έρχονται στην Ελλάδα για δύο shows το Σεπτέμβριο, όπως ανακοινώθηκε στη σελίδα τους στο myspace.

Το αθηναϊκό κοινό θα τους δει στο Underworld στις 19/9 και oι Θεσσαλονικείς στο Harleys Bar στις 20/9.

Η περιοδεία τους αυτή γίνεται στα πλαίσια της προώθησης του τελευταίου τους δίσκου από τον Αύγουστο του περασμένου έτους, "Theatre Of The Damned".

Τι ωραία πράγματα είναι αυτά, Η σεζόν 2008-2009 θα ξεκινήσει με τον καλύτερο τρόπο. 'Οσο για τους Blitzkrieg...εγγύηση.

Υ.Γ. Ευκαιρία να πούμε ένα γειά οι "καμμένοι"
 
Παιζει και συναντηση των καμμενων και πιο συντομα...12 Απριλη Manilla Road ;) (αν και εχω γενεθλια τοτε,θα προσπαθησω να παω αντι μπεκρομαζωξης :D )
 
Την πρώτη μέρα (11)θα είμαι σίγουρα, κυρίως λόγω λόγω OMEN αλλά και των Ελλήνων Airgh Lamh (οι οποίοι ΘΕΡΙΖΟΥΝ!!!). Για την δεύτερη (12)θα προσπαθήσω μιας και την επόμενη (13) θα πάω Bad Company... Πολύ δουλεία πλάκωσε ρε παιδάκι μου ::) : :)
 
Θα είμαι και εγώ στο UTH στις 11. Έχω και ένα nickname να υπερασπίσω. :cool:
 
Τους είχα δει οταν είχαν πρωτοέρθει αλλα για να πω την αλήθεια δεν με ενθουσίασαν. Παίξανε παρα πολλά απο το "Sins and greed" που είχε βγει εκείνη την χρονιά και γενικα μου φάνηκαν κουρασμένοι. Πάντως θα ήθελα να τους ξαναδώ γιατι είναι μια απο τις μπαντες που εκτιμάω ιδιαίτερα. Πιθανών και εκτός απροόπτου να παω στο UTH την δευτερη μερα (ελπίζω)
 
Πάντως o Brian Ross στην Γερμανία που είχα δει πριν μερικά χρόνια μου φάνηκε πολύ ψόφιος (στατικός, με τεράστια μπυροκοιλιά και με μετριότατη απόδοση). Μάλλον τον ξεζούμισαν το ποτό και οι γυναίκες... :D

Όπως και να έχει, δε θα έλεγα όχι αν ήξερα ότι θα έπαιζε από Time of Changes.
 
Την προηγούμενη φορά είχαν παιξει δύο κομμάτια απο το "Time of changes" τα "Inferno" και "Blitzkrieg". Απο τα υπόλοιπα θυμάμαι λιγα τραγούδια όπως το "Unholy trinity"...Τα αλλα κομμάτια που έπαιξαν δεν τα θυμαμαι.

Παντως απο τις συναυλίες εκείνης της χρονιάς πιο πολύ μου άρεσαν οι Demon.
 
Αμάν βρε σεις τον θάψατε τον άνθρωπο (Brian Ross). :cry: :cry: :cool:

Το 2005 ήταν πολύ καλοί, ήχος κρύσταλο και η φωνή του Ross "διαμάντι".

Έπαιξαν πολλά από το Sins and Greed αλλά γενικά ήταν πολύ καλοί.

Όσο για την μπυροκοιλιά...κακιούλες. Απλώς είχε σφίξει πολύ τη ζώνη :D :D:D
 
Ελα ντε , τον φάγατε τον Ross-άκο :zip:

Απο Satan έχει παίξει τίποτα σε κάποιο live; ( κανα Trial By Fire ισως;; ) :xm:

Δεν έχω αξιωθεί να τους δώ ακόμη απο κοντά , αλλα αυτή τη φορά ελπίζω να είμαι εκεί .... :cool:
 
Καλα δεν ήταν και τελειως χαλια. Αυτοι που ήταν για γέλια ήταν οι Grim Reaper. Τσαμπα τα λευτα...
 
Πίσω
Μπλουζα