Blue Steel (1989)

perlastar

RetroJunkie™
Joined
30 Αύγ 2013
Μηνύματα
2.077
Αντιδράσεις
1.087
Η Megan είναι μία αστυνομικός που υπηρετεί στη Ν.Υόρκη και μία μέρα αναγκάζεται να πυροβολήσει έναν εγκληματία μέσα σε σουπερμάρκετ, επειδή εκείνος δεν άκουσε την προσταγή της να ρίξει το όπλο, και μάλιστα πήγε να πυροβολήσει. Καθώς όμως ο δράστης πέφτει κάτω και πεθαίνει, το όπλο του προσγειώνεται κοντά στον ψυχοπαθή Eugene Hunt, ο οποίος το παίρνει και εξαφανίζεται. Έτσι η Megan δεν μπορεί να αποδείξει ότι ο άντρας που σκότωσε οπλοφορούσε, και τίθεται σε διαθεσιμότητα. Παράλληλα, ο ψυχοπαθής Hunt αρχίζει να διαπράττει μία σειρά φόνων, (μέχρι και άτομα του κοντινού της περιβάλλοντος), χρησιμοποιώντας αυτό το όπλο, θέλοντας να τραβήξει την προσοχή της Megan και να παίξει μαζί της, έχοντας ταυτόχρονα ερωτική έλξη γι'αυτήν. Εκείνη καλείται να ξεπεράσει όλα τα εμπόδια και να φτάσει στα ίχνη του.

Συμπαθητικό θα έλεγα αστυνομικό θρίλερ, που σε κρατάει σε αγωνία. Πρωταγωνιστεί η Jamie Lee Curtis, σε έναν ρόλο που πιστεύω ότι της ταιριάζει γάντι, καθώς της πήγαινε να ενσαρκώνει τολμηρές, ένστολες γυναίκες. Πολύ καλή και η ερμηνεία του Ron Silver στο ρόλο του ψυχοπαθούς δολοφόνου.



Προβολή συνημμένου 131977
 
Πριν λίγο καιρό έτυχε να την δω. Η Curtis μου αρέσει πάρα πολύ και η στολή της πήγαινε. Ο Ron Silver ήταν φοβερός ηθοποιός και κρίμα που έφυγε νωρίς.
 
Δεν την έχω δει αλλά επειδή κι εμένα τελευταία η Κέρτις μου φαίνεται καλή ηθοποιός μάλλον πρέπει να την βάλω στο πρόγραμμα.
 
φαινεται light, μια χαρα και για καποιον που δεν αντεχει τα heavy, από ότι καταλαβα υπαρχει και ο δολοφόνος με το αγγελικό πρόσωπο και τον ερωτα του προς την κερτις που μπερδευει, κλισε καποιων θριλερ! η κερτις ηταν καποτε το κοριτσι που επαιξε σε αρκετα θριλερ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
M'αρεσει αυτη η ηθοποιος, χωρις να ξερω ακριβως το γιατι.

Επισης πιστευω οτι δεν εγινε ποτέ η ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ που επρεπε και μπορουσε να γινει..

Τωρα για την ταινια..κατι μου θυμιζει, πρεπει να την εχω δει..

Συμπαθητικη, δεν ειναι και να σου μεινει, υπαρχουν εκατονταδες τετοιου στιλ ταινιες που εχω δει..
 
Πίσω
Μπλουζα