Bluetooth σε AMSTRAD CPC

cauldron

RetroActive
Joined
9 Αύγ 2007
Μηνύματα
419
Αντιδράσεις
18
Το είδαμε και αυτό...

Connecting a Bluetooth module to the CPC Booster+

ConnectionToCPCBooster.png
 
Και μετά λενε τον Amstrad, retro!! Άντε και με gps !!! Πλάκα πλάκα θα ήθελα να το δώ αυτό !!
 
Τι ειναι το CPC booster?
 
Ωραια ολα αυτα, αλλα εξηγηστε μου κατι επειδη μαλλον ειμαι λιγο χαζος...

Τι θα κανεις με ολη αυτη τη μοντα δηλαδη;;;;;
 
To μονο ενδιαφερον της υποθεσης,κατα την ταπεινη μου γνωμη,ειναι το network feature που εχει η καρτα.

Αν βρεθει και το TCP / IP stack τοτε πραγματικα αξιζει τον κοπο.Βεβαια χανει λιγο το νοημα του,καθως ξεφευγει πολυ απο τον κλασσικο 6128 που αγαπησαμε και αγαπαμε!
 
Ο τύπος εδώ σύνδεσε μία μονάδα bluetooth σε έναν φορητό TRS 80 του 1983(σε 2 πινς του ολοκληρωμένου 6402). Ο έλεγχος γίνεται με BASIC και χρησιμοποιείται για απλή σειριακή μετάδοση δεδομένων, από φόρτωση προγράμματος μέχρι έλεγχο ρομπότ.

http://www.ez-robot.com/Community/Forum/posts.aspx?threadId=1224

 
cauldron είπε:
Ο τύπος εδώ σύνδεσε μία μονάδα bluetooth σε έναν φορητό TRS 80 του 1983(σε 2 πινς του ολοκληρωμένου 6402). Ο έλεγχος γίνεται με BASIC και χρησιμοποιείται για απλή σειριακή μετάδοση δεδομένων, από φόρτωση προγράμματος μέχρι έλεγχο ρομπότ.http://www.ez-robot.com/Community/Forum/posts.aspx?threadId=1224
Τι link ήταν αυτό βρε παλικάρι μου! :D

Πρωί-πρωί, παράτησα τα υπόλοιπα θέματα του φόρουμ και καθόμουν και ξεσκόνιζα το site!....

Κι εγώ θέλω να φτιάξω ρομποτάκι! :)

ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΟ!!!!!!! :thumbup:

(Kambia, πάρε υπογλώσσια και κάτσε να το δεις! :D )
 
To ΤRS 80 model 100 ειναι ουσιαστικα το πρωτο laptop..με 4 ΑΑ μπαταριες ειχε αυτονομια 20 ωρων και ειναι το τελευταιο μηχανημα στο οποιο εγραψε κωδικα ο Μπιλης ο Πυλης ..ειναι κατι που θα αποτελεσει μια μελλοντικη αγορα μου :)

@Μαριανα:Ριξε και μια ματια στο hackaday.com που εχει πολυ..πραμα...
 
Γεια σου αλανι πατριωτακι με τα ωραια σου :D Φοβερο το site.
 
Χαχαχαχα θα τον ξεβιδώσει τον Wall-E στο τέλος. Πολύ καλό και τα sites επίσης.
 
angel_grig είπε:
@Μαριανα:Ριξε και μια ματια στο hackaday.com που εχει πολυ..πραμα...
Έχω μελετήσει εκτενέστατα και μ' ευλάβεια όλο το site, όταν πειραματιζόμουν με τα arduino! ;)

Καλά, οι άνθρωποι δεν υπάρχουν! :D
 
Πίσω
Μπλουζα