Boes Boes

george0083

RetroN00b
Joined
14 Φεβ 2008
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
2
Παιδιά θυμάστε ένα καρτούν με μια αγελάδα τον Bush και την φίλη της χελώνα? Όπου όταν άρχιζε κάθε επισόδια έσπερνε στο χωράφι και πίσω τα πουλιά έτραφαν τους σπόρους?
 
Δανεζοιαπωνικη παραγωγη.. Εξω βγηκαν παρα πολλα επισοδια, εδω πρεπει ομως να ειχαμε καπου στα 6 (δυο κασετες).

Ακομα εχω την πρωτη κασετα με τα πρωτα 3 επισοδια.. Πολυ γελιο :)
 
Που το θυμήθηκες αυτό;; Το έδειχνε κάτι καλοκαίρια του 95-96 ,τα μεσημέρια το Κρήτη TV (εδώ στο Ηράκλειο)! Αχχχ. Ακόμα θυμάμαι τοτραγουδάκι που έλεγε στην αρχή."20 χρονών γομάρι, Bush-Bush Bush-Bush, της μανουλας του καμάρι, Bush-Bush Bush-Bush":biglaugh::biglaugh:
 
Τελικα το cartoon λέγεται Boes και οχι Bush! :D

Βρήκα και το intro του (όχι στα ελληνικά φυσικά!)

[edit]This video is unavailable.

 


Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Arielis είπε:
Που το θυμήθηκες αυτό;; Το έδειχνε κάτι καλοκαίρια του 95-96 ,τα μεσημέρια το Κρήτη TV (εδώ στο Ηράκλειο)! Αχχχ. Ακόμα θυμάμαι τοτραγουδάκι που έλεγε στην αρχή."20 χρονών γομάρι, Bush-Bush Bush-Bush, της μανουλας του καμάρι, Bush-Bush Bush-Bush":biglaugh::biglaugh:
Rock n Roll οταν χορευει, ολους τους μαγευει

Εχει στυλ, εχει και χαρη, Bush-Bush Bush-Bush

Κατι τετοιο ελεγε το τραγουδακι...
 
Να που υπάρχουν και κάποιοι άλλοι που θυμούνται αυτό το τρελό cartoon!!

Υπάρχουν πουθενά οι κασσέτες άραγε???
 
Παιδια θυμαστε τα Φουρ Φουρ με μια παρεα σκυλια,τον Seabert τη μικρη φωκια, τον Μπουλί το χιονανθρωπο και το Pingu?

Foofur

[edit]This video is unavailable.

 


Sorry about that.[/edit]


Seabert

[edit]This video is unavailable.

Sorry about that.[/edit]

Bouli

[edit]This video is unavailable.

Sorry about that.[/edit]




Pingu Goes Fishing

[edit]This video is unavailable.

Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
john1981 είπε:
Παιδια θυμαστε τα Φουρ Φουρ με μια παρεα σκυλια,τον Seabert τη μικρη φωκια, τον Μπουλί το χιονανθρωπο και το Pingu?

YouTube - Foofur

YouTube - Seabert

YouTube - Bouli

YouTube - Pingu Goes Fishing

Ολα, εκτος απο τον Χιονανθρωπο! Ο Fufur ηταν τελειος! Ο Καϊλας νομιζω εκανε τη φωνη του... Κατι ασχετο τωρα. Επειδη στη δουλεια ειχα αναλαμπες, μηπως θυμαται κανεις τον "Μυστικο Σιδηροδρομο", με τον οδηγο του, τον Simon, την Στελλα, και τον κυριο "που παντα εχει λιγο χωρο στην τσαντα του και για τον ιδιο (δεν θυμαμαι πως τον ελεγαν?)"

Στο Χαρουμενο Μωσαϊκο, που περιμενα σαν τρελος τα μεσημερια να δω παιδικα, υπηρχε ενα καρτουν με ινδιανους. Yakari νομιζω λεγοταν, και ενα αλλο, με κουκλες, αν δεν κανω λαθος, και ενα Φαρο. Σας θυμιζει κατι?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω λέγεται Ox-tales, πολύ καλή σειρά..

Τουλάχιστον 2 vhs κυκλοφόρησαν από δυο διαφορετικές εταιρίες..
 
τιτλοι εναρξης στα ελληνικα :

[edit]"Μπους-Μπους (Τίτλοι αρχ..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.

 


Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το παρακολουθούσα κι εγώ! Kriti tv.. Μπους Μπους και Κίσιφερ :) :)

Εδώ είναι 4 επεισόδια.. Enjoy! [edit]Αντιλαμβάνομαι την καλή πρόθεση αλλά link με ολόκληρα επεισόδια είναι copyrighted και αφαιρούνται :) [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εγώ στο Κρήτη TV το έβλεπα. Χαρακτηριστική η φωνή του Μπους Μπους.
 
Έκλαιγα από τα γέλια! (Κρήτη τιβί κι εγώ)

boes pig tails.jpg

Θυμάμαι σε ένα επεισόδιο που υπήρχε ανταγωνισμός με έναν γορίλα!
 
Πίσω
Μπλουζα