BorderDown re-release

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
That’s right, Sega have decided that they want to rerelease Border Down on the Dreamcast, The game which is a Shump (shoot em up) developed by G-rev was originally released on the Sega NAOMI Arcade board and later ported to the Dreamcast.
It appears the game will be available on the Dreamcasts GD-Rom disks and I assume will come in a DVD style case. It will probably be available from Sega Direct and other Japanese Import websites.

The game will be available from January 17th, 2008. At the price of 7,140 yen.
Οσοι δεν το προλαβαν...ας ορμηξουν

Aσχετο:Παρτε και το σπανιο CD OST cover

71wi3xt.jpg
 
Μήπως τελικά κρύβεται κάτι πίσω από αυτή τη κίνηση;
 
ασχετο, υπαρχει ακομα υποστηριξη απο την sega?
 
Μου αρεσει που τα ρωτατε αυτα.

Δεν θα σας πω ποιος εχει την απαντηση ομως - μιας και παραιτηθηκε λεει τωρα πια...
 
Κυριε Κυριε να το πω ;

Το ξερω. :D
 
πες!!!θελω να μαθω τι παιζεται με το dreamcast και την sega θα συνεχισουν την υποστηριξη του? η απλος θα βγαλουν αυτο τον τιτλο,(ειχα δει σε ενα site δεν θυμαμαι που για εναν τιτλο για το dreamcast με θεμα την τροια αλλα δεν ειδα φως).Δυστυχος δεν αξιοποιησαν σωστα το μηχανημα στο θεμα games και marketing,και το μηχανημα ειχε πιο πολλες δυνατοτητες απο το ps2,προσωπικα ειδα καλητερες αναλησεις σε games στο dreamcast απο το ps2.
 
Ανευ σειρας...

1)Το μουτρο ο Kutaragi με τις ψευτικες overhyped διαφημισεις-υποσχεσεις

2)Η ελλειψη DVD drive

3)Μικρο 3rd-party support (κυριως απο τη χαζο-ΕΑ)

4)Sega Japan που ειχαν σκατα στο κεφαλι τους συνεχως

5)Προωρη εγκαταλειψη του DC απο τη μαμα Sega

6)Καμια εκμεταλευση των πολυαριθμων IPs

και αρκετα αλλα...
 
Έλεος! Κι άλλο Shmup!!!???
 
Εγώ φταίω, δεν έπρεπε να του δείξω ποτέ το Under Defeat σε VGA... :animrolleyes::biglaugh:
 
Maddog είπε:
Εγώ φταίω, δεν έπρεπε να του δείξω ποτέ το Under Defeat σε VGA... :animrolleyes::biglaugh:
Ακριβώς όπως τα λες.

Την ημέρα που είδα αυτό το αριστούργημα έφαγα ΓΕΡΗ ΦΡΙΚΗ.

Έννοιωσα μια συγκίνηση σαν και αυτή πριν από 24 χρόνια όταν αντίκτυσα για πρώτη φορά το Jetpack από το παλιό μου Σπεκτρουμάκι. Θυμάμαι ότι είχαμε κανονίσει για να πάμε για καφέ και σε ρώτησα αν είναι απαραίτητο να πάμε τελικά. :D :D

Oh well. Σήμερα το gaming pc μου είναι γεμάτο με όλα τα νέα FPS και είναι off πολύ καιρό, αντίθετα με το dreamcast όπου στην κυριολεξία ΛΟΙΩΝΩ στα NAOMI games...............
 
Πίσω
Μπλουζα