Braid [XBLA]

keeper7k

Human RetroDatabase
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.599
Αντιδράσεις
22
sbu8v6.jpg


Έρχεται το Braid. Κλασσικό 2D platformer για το XBLA. Παραθέτω διάφορα links για τους ενδιαφερόμενους :



Enjoy :thumbup:
 
Braid Scores

Edge 9/10

Eurogamer 10/10

IGN 8.8/10

Λιγα XBOX Arcades εχουν πιασει τετοιες βαθμολογιες (ισως και κανενα)

Α bit overpriced though...

Επεσαν και ολα μαζι...1942, Geometry Wars 2(σκοτωνει!),Bionic Commando: Rearmed,Galaga Legions κτλ
 
Το κατέβασα και το αγόρασα στα πρώτα ... 5 λεπτά ;)

Το Braid είναι ίσως ότι καλύτερο έχω παίξει τα τελευταία χρόνια. Διασκεδαστικό , έξυπνο με φοβερούς γρίφους που δεν σε αφήνουν να βαρεθείς. Κατάφερα και το ... παράτησα μετά απο κανα δίωρο και αφού μου έκλειναν τα μάτια :D

Δίκαια τα εννιάρια και τα δεκάρια. Indie Gaming FTW! :thumbup:

Wally είπε:
Καθόλου overpriced δεν είναι. 15$ (~10 Euros) για το μοναδικό (και αντικειμενικότερο ίσως) 10άρι του XBLA δεν είναι πολλά. Μιλάμε για τον πιο innovative τίτλο που έχει δεί η πλατφόρμα (μακράν όμως). Το πραγματικό μεράκι για gaming το έχουν οι indies και αυτό φαίνεται σε κάθε ευκαιρία (και γι'αυτό πρέπει να τους επιβραβεύουμε). Επίσης μην ξεχνάμε πόσο καιρό έχουμε να δούμε στο Live κάτι πραγματικά καινούριο. Τα μεγαλύτερα hits της χρονιάς ήταν remakes ή ports παιχνιδιών απο arcades ή αυτούσια απο Dreamcast. Τα ports & το remakes που έχουν πολύ λιγότερη δουλεια και ... φαντασία τα πληρώνουμε 10$, το καινούριο και ζωγραφισμένο εξολοκλήρου στο χέρι και με νέες ιδέες δεν θα το πληρώσουμε κάτι παραπάνω;

Support Indie Gaming :thumbup:
 
1,5 ωρα αναλυση περι της αναπτυξης του παιχνιδιου απο το δημιουργο του (Jonathan Blow)

 
Πανέξυπνο παιχνίδι, όποιος δεν έχει ασχοληθεί χάνει...
 
καταπληκτικό παιχνίδι.Όσες φορές και να το τερματίσεις θες να ξαναπαίξεις απ' την αρχή.Απίστευτα γραφικά σε στύλ πίνακα και μουσική που σε ηρεμεί και δένει με τα τοπία του παιχνιδιού.Η πλάκα είναι ότι και 25 φορές να το έχει τερματίσει κανείς πάντα θα δυσκολεύει τον παίχτη σε πολλά σημεία και δεν σε κάνει να το βαρεθείς καθόλου.Πάντως αρχικά θέλει υπομονή για να μάθει κανείς τα κόλπα αλλά και πάλι είναι απ' τα πιο δύσκολα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ.
 
Πίσω
Μπλουζα