Bugs Bunny

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.924
Αν και έψαξα δεν βρήκα συγκεκριμένο θέμα για ένα από τα αγαπημένα μου καρτούν τον Bugs Bunny με το χαρακτηριστικό στυλάκι να κρατάει το καρότο του και να αναφωνεί "What's up doc"? Ακόμη ένα χαρακτηριστικό είναι το υπόγειο σκάψιμο ψάχνοντας για μια παραλία όπου πάντα καταλήγει κάπου αλλού όπως τα Ιμαλάια (Abominable Snowman) και πάντα το λάθος είναι κάπου εκεί στην Αμπουκέρκη όπου ο Bugs παίρνει λάθος τη στροφή. Από τα αγαπημένα επεισόδια το Transylvania 6-500 όπου πραγματικά βάζει στη θέση του τον κόμη Δράκουλα.
 
Ναι, είναι και το μόνο σχετικό που βρήκα αλλά ήθελα να υπάρχει θέμα μόνο γι'αυτόν :) .
 
Ο λαγός Bugs Bunny είναι ένας από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες κινουμένων σχεδίων...
 
Εγώ προσωπικά είμαι φανατικός υποστηρικτής του Έλμερ Φαντ και μισώ τον Μπαγκς Μπάννυ με πάθος ιδιαίτερα από τότε που αγόρασα σπίτι κι έφταξα μποστάνι στην πίσω αυλή κι έγινε πέρασμα κουνελιών. Τα τελευταία χρόνια έχω βάλει συρμάτινο φράχτη για να προστετεύω τις φασολιές. Έχω πολλά άγρια ζώα που μου κάνουν επίσκεψη (και μου τρώνε βολβούς από τουλίπες και άλλα υπόγεια φυτά). Σκίουροι, chipmunks, κουρούνες και άλλα τέρατα. Όλα δείχνουν τον απαραίτητο σεβασμό προς την κορωνίδα της δημιουργίας, δηλαδή εμένα. Όταν με βλέπουν να βγαίνω το βάζουν στα πόδια (ή στα φτερά). Όλα? Όχι. Τα ^%$%@$#&$ τα κουνέλια κάθονται ακίνητα και με κοιτούν απαθέστατα. Μόνον όταν είμαι στα δυο μέτρα μου γυρίζουν αγενώς τον άσπρο τους πισινό και το βάζουν στα πόδια για να σταματήσουν λίγο πιο πέρα και να με κοιτάξουν ειρωνικά. Είμαι σίγουρος ότι τα θρασύτερα από αυτά μου βγάζουν και τη γλώσσα.

Πώς ναη μην είναι μετά αυτό το αγαπημένο μου καρτούν?

https://www.youtube.com/watch?v=wGhQ2BDt4VE
 
Απο τις πρώτες εμφανίσεις του Μπαγκς στην Ελλάδα (στη φωτογραφία ,μόλις έχει σπάσει το τζάμι του elephada , συγνώμη του Ελμερ ήθελα να πώ).

Εκδόσεις Πεχλιβανίδη (τί άλλο?) 1957. Το συγκεκριμένο περιοδικό δημοσιευε τόσο ιστορίες με ήρωες της Warner όσο και του Disney, πρίν πάρει τα δικαιώματα ο Τερζόπουλος.

img069.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα