Burnt Offerings (1976)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Dominion
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
543
Ένα αρκετά καλό μεταφυσικό θρίλερ με τους Oliver Reed, Bettie Davis και Burgess Meredith σε σκηνοθεσία Dan Curtis. Kλασσική σκηνή με τον οδηγό της νεκροφόρας (με την οποία τα είχα κάνει πάνω μου μικρός).

[edit]This video is no longer available because the uploader has closed their YouTube account.


Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνώ, αρκετά τρομακτικές οι σκηνές με τον οδηγό! Από τα λίγες καλές ταινίες, με στοιχειωμένα σπίτια. Το φινάλε, απρόσμενο...
 
Κατάμαυρο θα έλεγα. Αλλά αυτός ο Oliver φίλε ΡΙΟ πάντα με τρόμαζε (δεν ξέρω γιατί). Θέλω να δώ όπως και δήποτε το Sitting Target.
 
Βαρετη ταινια μπορω να πω.Μεχρι να συμβει κατι στην ταινια περναει σχεδον μια ωρα,πολυ αργη ταινια.Εχει ομως πολυ καλη μουσικη και το σπιτι της ταινιας το γουσταρα πολυ ηταν αρκετο τρομακτικο.Συμφωνω και γω οτι η καλητερη σκηνη ηταν τα οραματα του oliver reed με την κηδεια της μανας του και τον οδηγο της νεκροφορας.
 
Dominion είπε:
Κατάμαυρο θα έλεγα. Αλλά αυτός ο Oliver φίλε ΡΙΟ πάντα με τρόμαζε (δεν ξέρω γιατί). Θέλω να δώ όπως και δήποτε το Sitting Target.
Καλό το Sitting Target. Ψάξε και το "Δαιμονισμένοι" (1971) του Kεν Ράσελ, Με Ρηντ και Ρέντγκρεηβ. Έξυπνη ταινία... :)
 
Τώρα που πες για Ράσελ (το Δαιμονισμένοι το έχω δει ε-νοίτε) ευκαρία να ανοίξουμε ένα άλλο θρέντ.... ;)
 
To είδα σήμερα και εγώ.

Ομολογώ ότι "σκιάχτηκα" με τον παλιονεκροθάφτη!

Αρκετά καλογυρισμένη ταινία με προβλέψιμο-αλλά-και-πάλι-τρομακτικό τέλος.
 
Πίσω
Μπλουζα