C64 unboxing και αναλυτική παρουσίαση απο το 1982

Stormwatch

RetroNuts!
Joined
18 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.611
Αντιδράσεις
261
Όπως λέει και ο τίτλος πρόκειται για 2ωρο βίντεο από το 1982 με αναλυτική παρουσίαση του τότε νέου Commodore 64. Παρουσιάζει ο (μακαρίτης από οτι είδα) Jim Butterfield. Εξαιρετικά ενδιαφέρον νομίζω...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ενδιαφερον και πολυ σπανιο βιντεο παρουσιασης ενος υπολογιστη-θρυλου! :)
 
Καρα ρετρο! Εξαιρετικη ανασκαφη!
 
Με διαφορά η καλύτερη παρουσίαση που έχω δει ποτέ. Ξεκινάει από ένα unboxing και φτάνει μέχρι να σου δείχνει γλώσσα μηχανής.
 
Ο τύπος πάντως ήταν γνώστης του μηχανήματος. Όχι ο απλός παρουσιαστής - πωλητής.
 
Στην αρχή του βίντεο φαίνεται και ο Commodore 64C ο οποίος ΔΕΝ κυκλοφόρησε το 1982 αλλα μερικά χρόνια αργότερα. ;)
 
φοβερο και σπανιο βιντεο!

χιχιχι μου έκανε εντύπωση πως άρχισε την περιγραφή του Printer....

"you'll might get a nice report on the screen, but the screen is quite heavy to carry on easily!"...

ααααχ αυτες ηταν εποχες ρε παιδια! ολα αγνα και πρωτοποριακα! τωρα, τραβα δες τον wifi με TFT οθονη lazerjet printer με ενα σκασμο αχρηστα καλουδια πανω του...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ndial είπε:
φοβερο και σπανιο βιντεο!
χιχιχι μου έκανε εντύπωση πως άρχισε την περιγραφή του Printer....

"you'll might get a nice report on the screen, but the screen is quite heavy to carry on easily!"...

ααααχ αυτες ηταν εποχες ρε παιδια! ολα αγνα και πρωτοποριακα! τωρα, τραβα δες τον wifi με TFT οθονη lazerjet printer με ενα σκασμο αχρηστα καλουδια πανω του...
Επίσης στην αρχή:

το modem port είναι "to plug in something for communications to other computers to other cities"

πόσο "φουτουριστικό" θα είχε ακουστεί αυτό τότε ε;
 
Πίσω
Μπλουζα