Cable 1541 to PC

afalos45

RetroN00b
Joined
16 Μάρ 2008
Μηνύματα
23
Αντιδράσεις
0
μια χαρη...εαν καποιος κατασκευαζει αυτο το καλωδιο για να βαλω το 1541 του commodore64 στο pc παρακαλω πολυ να μου πει na to αγορασω και οσο

εχει.

ευχαριστω

:angry:
 
Με ρώτησες με πμ για το ΕΒΑΥ και σου απάντησα ότι μπορείς να το πάρεις και σου έστειλα και το λινκ. Επίσης, κάπου πήρε τ'αυτί μου ότι o pontium έχει πάει κάποιο (ή κάποια ) κομμάτι στο Retromarket. Για ενόχλησέ τους λίγο. Ακόμη, ο pontium σου έχω πει ότι ΠΝΙΓΕΤΑΙ. Δεν είμαι πατέρας του να τον υποστηρίξω, απλώς ξέρω πώς είναι να πνίγεσαι και να μη μπορείς να εξυπηρετήσεις. Φαντάσου, ότι εσύ είσαι μια σταγόνα στον ωκεανο με το καλώδιο που ζητάς. Θέλω να πω ότι υπάρχουν άλλοι π.χ 100 που του ζητάνε διάφορα πράγματα συν το ότι συνεργάζεται και με το Retromarket και πρέπει να εξυπηρετήσει και αυτό. Εάν κάποιος μπορεί, πιστεύω θα σε εξυπηρετήσει....

Εχε λίγη υπομονή, μπορείς και χωρίς το C64 για κάποιο διάστημα. Θαρρώ δεν είμαστε παιδιά, έχουμε και πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθούμε, έτσι δεν είναι;

Εντελώς φιλικά, μη μου παρεξηγηθείς....
 
σημερα λοιπον αγωρασα το καλωδιο που ενωνει τον 1541 drive με το pc..

απο το retromarket καθησα και λιγο εκει τα μιλαγαμε καλα παιδια ολα οκ.

εχουν αρκετα ενδιαφεροντα πραγματα ...οσο αφορα της κονσολες..και οχι μονο.

το ενωσα στο pc μου σε εναν 386 σε dos ετρεξα το star commader ολα καλα με το προγραμμα αλλα το 1541 δεν το αναγνωριζει παλι...αραγε τωρα τι να φτεει ? ¨)

telamonaaaa
 
Βρε, άλλο το να γράφεις στο shoutbox ο,τι γουστάρεις και άλλο να ποστάρεις!!! Γι'αυτό και σου συγχώνευσα τα 2 συνεχόμενα μηνύματα. Ντάξ;
 
Οπως τα ειπαμε και απο κοντα και με pms - το συγκεκριμενο καλωδιο δουλευει και ειναι δοκιμασμενο απο τον κατασκευαστη του πριν φτασει στο Retromarket. Φυσικα δεν ειναι δυνατον να ειναι κανεις σιγουρος οτι θα ανταποκριθει 1000% σε ολα τα bios απο το 1985 μεχρι σημερα. Επισης δεν εξετασε κανεις μας την περιπτωση το drive να μην δουλευει σωστα.

Σε ολες αυτες τις περιπτωσεις και μιας και δεν ειμαι ηλεκτρονικος ουτε εξετασα το hardware του afalos45 ωστε να εχω μια γνωση του τι συμβαινει, μπορω να πω μονο το αυτονοητο.

Τα προιοντα του καταστηματος καλυπτονται απο 6μηνη εγγυηση - στο διαστημα αυτο μπορει ο οποιοσδηποτε μη ικανοποιημενος κατοχος τους να τα επιστρεψει και να λαβει στο ακεραιο τα χρηματα του. Μπορει λοιπον να μην λυθηκε το προβλημα συνδεσης της συσκευης αλλα τουλαχιστον δεν θα χαλασουμε και τις καρδιες μας γιαυτο.

:)
 
οπως σου γραφω και στο pm ουτε τα λεφτα θελω πισω ουτε να σου στείλω το καλωδιο

απλα να λισουμε καποιο προβλημα που θα τυχη και σε καποιον αλλων να του το κανει και φυσικα εαν λυνετε ...το εβαλα σε δυο pc ενα τεχνολογιας 1986 και σε ενα 2000 αλλα τιποτε...και ρωταω παρα πανω τι μπρωρει να φταιει.. αυτα..
 
Άμα είναι custom bios και στα δύο συστήματα,τότε δύσκολα θα βγάλεις άκρη.Ότι μητρική έχω αγοράσει κοιτάω να έχει award bios(πλήρης παραμετροποίηση).Πχ,το bios που φοράνε οι asus,δεν έχει επιλογή για "normal,ecp,epp,ecp+epp",έχει μόνο enable-disable και ότι βγάλεις πέρα απο το software.Ακόμα,τα 386 δεν έχουν award bios,έχουν ένα παρόμοιο με παρδαλά χρώματα το οποίο είναι πολύ καλό και αυτό απο άποψη ρυθμίσεων,αλλά θέλει ψάξιμο
 
ry[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HnqUAbGMjLI]YouTube - KISS I WAS MADE FOR LOVING YOU
 
Επιτέλους!!!! Δοξα τω θεώ!!!! Ενας λόγος παραπάνω να γίνει το πάρτυ στις 18.

Μια χαρη μονο, γράφε σε παρακαλώ σε ΕΛΛΗΝΙΚΑ, τα greeklish απαγορεύονται. Σου υποσχομαι ότι τα επόμενα μηνύματα σε greeklish θα σου τα σβηνω, χωρις να σου λεω τίποτα... Α, ολα κι ολα, σε προειδοποίησα...
 
ερχωμαι σφερατος ποτε? στισ 18 ? που ? sorry...πανω στην τρελα μου το εγραψα ετσι...
 
Δεν το άλλαξες στα ελληνικά. Κάτω από το μήνυμα έχει κουμπάκι που γράφει EDIT. Πάτα εκεί και γύρνα το στα ελληνικά! Αλλιώς μεχρι το βράδι το σβήνω.
 
ενταξη μεγαλε....σου ειπα sorry μην μου τι χαλας τωρα...
 
Πίσω
Μπλουζα