Candid Camera (ANT1)

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.091
Αντιδράσεις
3.607
Αποσπάσματα από την ψυχαγωγική εκπομπή του ΑΝΤ1 (( Candid Camera ))


του Νίκου Μαστοράκη με την Βίκυ Κουλιανού



και τον Θοδωρή Κουτσογιαννόπουλο



μεταδόθηκε το 1993


http://www.youtube.com/watch?v=cGI5HMdnNNw
 
Ήταν η δεύτερη δόση του Candid Camera στην ελληνική τηλεόραση. Είχε προηγηθεί στην ΥΕΝΕΔ (κάπου στο 1972), ενώ ακολούθησε μετά τον ΑΝΤ1 και τρίτη δόση στον Alpha.
 
Μπράβο, Φορντ!

3 εκδοχές της εκπομπής πράγματι, αλλά εγώ είχα ψιλοδεί μόνο αυτή του Άλφα. Ήταν όλες πανομοιότυπες ή κάποια διέφερε από τις υπόλοιπες ?
 
στην εποχη του αντ1 ηταν και ο μαρκος σεφερλης και εκανε τις πλακες οριστε ενα αποσπασμα που μεταδοθηκε στο αφιερωμα που ειχε κανει ο alpha

 
Εμένα δε μου άρεσε όταν στο τέλος κάθε φάρσας έλεγε μια φωνή ''Smile...είναι candid camera...!''
 
Ο Σεφερλής με μαλλιά. Ντοκουμέντο!!! :D
 
Νομιζω το συγκεκριμενο βιντεο οπου κανει τον flasher στην Candid του Alfa ειναι μεταγενεστερο του 93 :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
BETTY BOOP είπε:
Εμένα δε μου άρεσε όταν στο τέλος κάθε φάρσας έλεγε μια φωνή ''Smile...είναι candid camera...!''
Εμένα, αντιθέτως, αυτό ήταν που μου άρεσε! :)
 
Αποσπασμα επισοδειου απ το 1992 με παρουσιαστες την Τσιντικιδου κ τον Κουτσογιαννοπουλο . Σ αυτο το επισοδειο βλεπουμε κ ενα μικρο βιντεακι απ το Candid Camera της ΥΕΝΕΔ του 1972 , κ ισως το μοναδικο στιγμιοτυπο που διασωζεται απο τοτε.

[edit] Παρά την καλή διάθεση, δυστυχώς τα αποσπάσματα είναι μεγαλύτερα των 10', ενώ τα 2 βίντεο είναι στην ουσία όλοκληρη εκπομπή[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προτιμούσα το Σεφερλή στο Ταξί. Τώρα, η Candid Camera ωραίο ξενόφερτο πρότζεκτ. Θυμάμαι μια φάρσα που είχαν κολλήσει κέρματα 100ρικα στο δρόμο και προσπαθούσε ο κόσμος να τα πάρει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την εκπομπη στα 70ς παρουσιαζε ο Ντανος Λυγιζος με τη Μπεττυ Λιβανου , στο 1992 ο Θοδωρης Κουτσογιαννοπουλος με τη Μαρινα Τσιντικιδου η οποια την επομενη τηλεοπτικη σεζον αντικατασταθηκε απ τη Βικυ Κουλιανου. Το next generation candid camera ουτε καν μπηκα στο κοπο να το δω. Εχω ενα επισοδειο στη βιντεοθηκη μου απ το 1992 το οποιο περιλαμβανει και μια φαρσα απ τα παλια της ΥΕΝΕΔ . Ισως βαλω στο μελλον καποιο αποσπασμα. Στο τελος της εκπομπης προετρεπε το κοσμο να βιντεοσκοπησει φαρσες και η καλυτερη θα βραβευονταν με ενα βιντεο η ραδιοκασετοφωνο κ φυσικα θα προβαλλονταν. Ετσι κ εγω σαν παιδι εστειλα μια , η οποια δυστυχως πηγε απατη :)
 
Απ την candid camera τις Ρωσιας.πολυ κακη ιδεα να βαζουν τετοιο τελος σε εκπομπη γελιου.

 
Μου ηρθαν φλασια κατι στιγμιοτυπα απο την παλια CC και σκεφτομαι ποσο διαφορετικα ηταν τα πραγματα τοτε. Σημερα η δεοντολογια εναι αλλιως, παιζουν προστιμα, τθενται θεματα προσωπικων δεδομενων κλπ.

Σε ενα απο τα πρωτα επεισοδια ηταν ενας και εκανε οτι χρωστουσε λεφτα σε ενα περαστικο, στην αρχη πολλες φορες ο περαστικος ελεγε οτι δε θυμαται αλλα τελικα τα επαιρνε τα λεφτα. Αυτο σημερα θα θεωρουταν εξευτελιστικο, με τα προσωπα τους φατσα φορα. Μαλιστα ενας ειχε βρισει τον τοτε υπουργο οικονομικων (Παλαιοκρασα).

Παω στοιχημα οτι τοτε δεν τους ζητουσαν την αδεια για να παιχτει. Σημερα πιστευω θα ηταν υποχρεωτικο κατι τετοιο.

ΥΓ. θα συμφωνησω λιγο με αυτον που τν εκνευριζε το "Smile". Ειχε αρωμα Αμερικανιας/Μαστορακιάς :)
 

1@Rakeesh[/USER]

εγω ειμαι που εγραψα στην προηγουμενη σελιδα (post 5) οτι δεν μου αρεσε το ''smile...ειναι candid camera'' στο τελος καθε φαρσας. Με εκνευριζε ετσι οπως ακουγοταν στην τηλεοραση...

Γενικά η εκπομπη αυτη δεν μου αρεσε, ειχε και γελιο ''κονσερβα'' αν θυμαμαι καλα σε καθε φαρσα... :)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα