CF to 2.5" adapter

rigardie

RetroAdept
Joined
2 Ιουν 2006
Μηνύματα
898
Αντιδράσεις
19
Σύντροφοι σκεύτομαι να χώσω ενα CF to 2.5" adapter προφανός παίζει κατι τέτοιο χρείαζετε πάλι ειδικό πρόγραμμα η απλα φορμάρω τπ CF και βουρ στην Amiga?

:thumbup:
 
tipota den theleis, to xoneis mesa kai to vlepei san disko!
 
malista diladi ton formaro px me to amikit kai meta vour stin 600T ena pragma ee

alla ama thelo na balo kai to CD-r pos ginete na ta exo se ena IDE?
 
Αυτό ακριβώς σκοπεύω να κάνω κι εγώ στην Α1200 μου(..από εβδομάδα). :thumbup:

Θα ρίξω μια CF 512MB (με Workbench 3.1).

Μπουτάρει πολύ γρήγορα, καταναλώνει πολύ λίγο ρεύμα, είναι αθόρυβο αλλά τι γίνεται από πλευράς αξιοπιστίας (κυρίως στις εγγραφές) ?...από ότι διαβάζω στο net ,οι γνώμες διίστανται...

Χθες απέκτησα αυτό

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=017&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=270109994921&rd=1&rd=1

έχει κανείς εμπειρία ,περί της κατασκευής ,drivers installation κλπ ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πραγματικά ειναι κατι που ακομα το ψαχνω αλλα πιστευω οτι πρεπει να ειναι πολυ καλο τελικα
 
nai, to xrisimopoiei kapoios les kai einai kanonikotatos HD... partition hdtoolbox kai ta sinafi!
 
ok tetoio adaptoraki DEN prepei na yparxei kato sthn athina (stournari) ean xerei kanenas pou poulane as mas pei kai emas mias kai den exo entopisei akoma kanena,episeis paizoun oles oi CF oi prepei na einai tipota mistiries?

thanks

:thumbup:
 
Το ποιά είναι καλύτερη είναι σχετικό. Ουσιαστικά και πρακτικά, οι διαφορές τους ειναι οι ταχύτητες ανάγνωσης και εγγραφής και φυσικά ο διαθέσιμος χώρος αποθήκευσης. Το καλύτερο είναι αυτό που ταιριάζει στις ανάγκες σου. Κατασκευαστικά το ίδιο καλές είναι. Δεν θα χαλάσει η μία πιο γρήγορα απο την άλλη. Τώρα βέβαια εδω έχω μια απορία. Ποιός ο λόγος να αγοράσεις μια κάρτα 2GB; Για amiga μιλάμε. Εδω και σε μια CF των 16ΜΒ χωράνε αρκετά adf παιχνίδια της 500αρας. Εκτός αν θέλεις να παιρνάς μέσα στην amiga σου προγράμματα απο το cd32 που και πάλι τα 2GB είναι υπεραρκετά.
 
basika thelo na einai kati san primary skliros diskos na trexei to Os3.9 apo ekei

kai na exo kai enan allon enan skliro 3.5 gia alles douleies
 
Πήρα τον adaptora και τώρα ψάχνω για ακριβώς αυτή την κάρτα δέν την έχω βρεί στην στουρνάρα ξερεί κανένας που υπάρχει?

attachment.php
 
Ώπα...Καλή φάση..εδώ μπορεί να μας διαφωτίσει ο geoanas που έχει μια και του δουλεύει άψογα!!!Μου έχει δώσει μια ακόμα αλλά μου είπε πως αυτές οι καρτούλες γενικά έχουν μια ασυμβατότητα δηλαδή μπορεί και να μην σου δουλέψει.Όταν λες κάρτα εννοείς την compact flash?Αυτές υπάρχουν εν αφθονία στην αγορά και τις βρίσκεις οπουδήποτε.Επίσης λίγο δύσκολο είναι να βρεις την ταινία που θα κουμπώσει στον controler εγώ εκεί κόλλησα.
 
Έχω στείλει σχετικά pm ...
 
Πίσω
Μπλουζα