clearasil (για την ακμή)

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.285
Αντιδράσεις
6.165
Οπως ειναι φυσικο στην εφηβεια κανει την εμφάνισή της στο πρόσωπο η ακμή, δημιουργώντας ανησυχία στους εφήβους.

Ετσι κυκλοφόρησαν στην αγορα προιοντα για την αντιμετωπιση της ακμης. Ενα από τα πιο γνωστα προιοντα ειναι το Clearasil, ένα αφριζον καθαριστικό για το δερμα (ειχε κυκλοφορησει και σε στικ).

διαφημισεις που προβληθηκαν στην ελληνικη τηλεοραση

1995

clearasil σε στικ

δεν ημουν ποτε φανατικη του clearasil, δεν ειχα αλλωστε μεγαλο προβλημα με την ακμη, το ειχα αγορασει μια φορα και επαθα κατι σαν αλλεργια στο προσωπο...πολύ αργοτερα αγοραζα φαρμακευτικα ειδη για την αντιμετωπιση της ακμης...

Παντως και οσοι φιλοι μου το ειχαν χρησιμοποιησει δεν ειδαν θεαματικα αποτελεσματα και ειχαν αντιμετωπισει προβληματα με αλλεργιες στο προσωπο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
την θυμαμαι την διαφημιση αυτη :) .
 
BETTY BOOP είπε:
δεν ημουν ποτε φανατικη του clearasil, το ειχα αγορασει μια φορα και επαθα κατι σαν αλλεργια στο προσωπο...
Έχοντας κάνει δύο θεραπείες για ακμή, μπορώ να σου πω ότι δεν κάνει ιδιαίτερη δουλειά.

Όσο αποτελεσματικό κι αν είναι, κάνει απλά επιδερμική δουλειά για τους πόρους και τα σπυράκια (ανοίγει τους πόρους και καθαρίζει το δέρμα).

Για μια ουσιαστική θεραπεία εξάλειψης της ακμής χρειάζεται και φαρμακευτική αγωγή.

Δεν το χρησιμοποίησα ποτέ, αλλά υποθέτω ότι κάνει ό,τι και τα υπόλοιπα καθαριστικά προσώπου. Ενδεχομένως με συχνή χρήση να επιδεινώνει για ένα διάστημα την κατάσταση, έως ότου οι πόροι φτάσουν στο μη περαιτέρω. Αυτά χρησιμοποιούνται κυρίως για προληπτικούς λόγους, και όχι τόσο για θεραπεία.

Το χρησιμοποιούσε, πάντως, μια ξαδέρφη μου, και κάποια στιγμή έκανα το λάθος να πάω να το μυρίσω, και κατά λάθος πετάχτηκε και μου λέρωσε τη μπλούζα. Δε θυμάμαι να είχε ωραία μυρωδιά...
 
Το ειχα χρησιμοποιησει καποτε αλλα δεν ειδα και τρελη διαφορα. Ευτυχως η ακμη ηταν μικρη.
 
Πίσω
Μπλουζα