ClrMAMEPRO(blem)

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.792
Αντιδράσεις
4.275
kiriws pros Ambu

katevasa ena mame_upd_105_106

exei mesa zipakia kai to mame32106 executable

Opws kathe fora paw sto ClrMAMEProkanw create profile tou dinw to executable,diplo klik,mou zitaei na trexsw to...\mame32.exe -listxml

to trexw kai evw palia evlepa na grafei kati lines mesa sto dos prompt twra mou anoigei window pou me rwtaei pou thelw na kanw extract to mame32 (??).To kanw extract kai meta pataw OK gia na ftiaksei to dat.

Am de

perimenw,perimenw,perimenw.To progress bar einai nekro kai adeio ;)

any clues?
 
Δεν ξέρω τι σόι ΜΑΜΕ είναι αυτό που έχει το πακέτο και επειδή ποτέ δεν έχω δει στο δικό μου Dos prompt, οπότε:

Σου προτείνω να κατεβάσεις το mame32 binary (0.106 ή σύντομα το 0.107) από εδώ... Τα binaries του Προέδρου είναι πάντα απροβλημάτιστα.

Νομίζω ότι ξέρεις την διαδικασία αλλά αφού αναφέρθηκε, μπορεί να είναι χρήσιμο και για άλλο κόσμο που θα διαβάσει το thread.

Μετά αφού το εγκαταστήσεις, τρέχεις το clrmamepro και

1. πατάς create.

2. Filename = browse στο mame32.exe

3. Description = δώσε κάποιο όνομα

4. Emulator = mame.

5. Πατάω create profile.

6. Στην ερώτηση create exe-based file in folder... = πατάω ΟΚ.

7. Επιλέγω το profil που έφτιαξα και με διπλό κλικ φορτώνει.

8. Στο πλαίσιο database update πατάω το ΟΚ.

9. Στην αναφορά receiving data με λίγη υπομονή βλέπουμε την μπάρα να ανεβαίνει και μετά το clearing data στο νέο πλαίσιο για το sample απαντάμε Yes.

10. Ανοίγει νέο πλαίσιο receiving data και πλέον ανοίγει το παράθυρο επιλογών.

11. Ρυθμίζεις / κάνεις / δείχνεις, μπλα μπλα...

ΕΤΟΙΜΟΣ.

Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να δεις στον οδηγό για το mame32 από την σελίδα 42 (acrobat page numbering 44/67) ή και εδώ.

Εάν παρόλα αυτά συνεχίζει να υπάρχει πρόβλημα προτείνω κατάργηση του ΜΑΜΕ και διαγραφή του καταλόγου (μετέφερε προσωρινά τα ROMs και Extras αλλού πρώτα, μην τα ψάχνεις πάλι). Κατάργηση του clrmamepro (διαγραφή καταλόγου). Κλείνεις τον υπολογιστή ΤΕΛΕΙΩΣ για περίπου 30'' δεύτερα (έτσι παύουν να τροφοδοτούνται οι μνήμες με ρεύμα και διαγράφονται όλες οι πληροφορίες που μπορεί να προκαλέσουν κάποιο πρόβλημα, πράγμα που δεν συμβαίνει με ένα warm boot). Ανοίγεις και εγκαθιστάς ξανά το ΜΑΜΕ32 από το παραπάνω Link και το clrmamepro.

----- [EDIT] -----

Wally, δεν νομίζω να είναι κάτι τόσο απλό, αλλά εξέτασε το ενδεχόμενο το mame32.exe του 0106 από το πακέτο να είναι και αρχείο συμπίεσης με αυτόματη αποσυμπίεση και να χρειάζεται εγκατάσταση, για αυτό ίσως "παθαίνει" τραλαλά το clrmamepro (εξού και το dos prompt).
 
Πίσω
Μπλουζα