Cruis'n World

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.969
Αν η Αμερική δεν ήταν αρκετή για εσάς, καιρός να κατακτήσετε τον κόσμο ολόκληρο. Η συνέχεια του Cruis'n USA είναι εδώ με νέα χαρακτηριστικά όπως το να κάνετε πλαγιολίσθηση με το αυτοκίνητο σας. Με διπλό πάτημα του γκαζιού έχετε σούπερ επιτάχυνση το οποίο βοηθάει στο να περάσετε επάνω από διερχόμενα αμάξια και να αποφύγετε τη σύγκρουση μαζί τους. Ακόμη, με απότομο κόψιμο του τιμονιού στις στροφές και γκάζι γυρίζετε το αμάξι στις 2 ρόδες και μπαίνετε πιο εύκολα στις στροφές. Επίσης νέα οχήματα κάνουν την παρουσίαση τους, όπως ένα στρατιωτικό όχημα, ένας τράκτορας αλλά και ένα υπερκυβισμένο τρίκυκλο. Το παιχνίδι διαθέτει πιο στρωτό χειρισμό από το πρώτο και φυσικά βελτιωμένα γραφικά. Είναι μα πολύ καλή μεταφορά από τις αίθουσες ηλεκτρονικών και προσωπικά ένα αγαπημένο racing.

Προβολή συνημμένου 99347

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanks για το review johnny! Nice video!

Προσωπικά δεν έτυχε ποτέ να παίξω το παιχνίδι.. ποτέ δεν είναι αργά βέβαια!

Για ιστορικούς λόγους να αναφέρω ότι το παιχνίδι κυκλοφόρησε στην Ευρώπη στις 25 Ιουνίου 1998.

Και μερικά σκορ του..

Nintendo Official Magazine: 83%

N64 Magazine: 38%
 
Το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι ευχάριστο αλλά το N64 έχει πάρα πολλά racing games που το ξεπερνάνε σε όλους τους τομείς, ειδικά στον τεχνικό τομέα που τα Cruisin δεν είναι τόσο καλά (πολύ pop-up, άσχημα 2D sprite based δέντρα και λεπτομέρειες και πολύ άσχημα textures). Παρόλα αυτά, οι πολέμιοι του N64 πάντα χρησιμοποιούν τα Cruisin για να "αποδείξουν" ότι το N64 είχε κατώτερα racing games από τα PS1/Saturn. Κάτι που ασφαλώς δεν ισχύει.

Ερώτηση: Είναι το πραγματικό N64 αυτό που βλέπουμε ή emulator? πολύ καλή ποιότητα εικόνας φαίνεται να έχει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
borellus είπε:
Thanks για το review johnny! Nice video!Προσωπικά δεν έτυχε ποτέ να παίξω το παιχνίδι.. ποτέ δεν είναι αργά βέβαια!

Για ιστορικούς λόγους να αναφέρω ότι το παιχνίδι κυκλοφόρησε στην Ευρώπη στις 25 Ιουνίου 1998.

Και μερικά σκορ του..

Nintendo Official Magazine: 83%

N64 Magazine: 38%
Κι εμείς σε ευχαριστούμε για τα ποσοστά που μας πληροφορείς. Μου έκανε εντύπωση πάντως η διαφορά από 83-38%.

Imgema είπε:
Το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι ευχάριστο αλλά το N64 έχει πάρα πολλά racing games που το ξεπερνάνε σε όλους τους τομείς, ειδικά στον τεχνικό τομέα που τα Cruisin δεν είναι τόσο καλά (πολύ pop-up, άσχημα 2D sprite based δέντρα και λεπτομέρειες και πολύ άσχημα textures). Παρόλα αυτά, οι πολέμιοι του N64 πάντα χρησιμοποιούν τα Cruisin για να "αποδείξουν" ότι το N64 είχε κατώτερα racing games από τα PS1/Saturn. Κάτι που ασφαλώς δεν ισχύει.
Ερώτηση: Είναι το πραγματικό N64 αυτό που βλέπουμε ή emulator? πολύ καλή ποιότητα εικόνας φαίνεται να έχει...
Πες μερικά καλά racing βρε Τάσο να ξέρω τι μου γίνεται. Φυσικά και είναι πραγματικό Ν64. Αν είχα emulator που θα έπαιζε τόσο καλά θα ήμουν πολύ χαρούμενος. Πίστεψε με όμως σε καμία περίπτωση δεν θα έκανα βίντεο με emulator.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατα την άποψή μου το 38% του N64 είναι πιο κοντά σε αυτό που αξίζει το παιχνίδι, ειδικά αν το συγκρίνουμε με άλλα racing στην κονσόλα. Και να με συγχωράτε αλλά 83% δεν θα του έβαζα ούτε και αν ήταν το πρώτο παιχνίδι που βγήκε στην κονσόλα. Ισως στην Αμερική να άρεσε πιο πολύ, εδώ τους αρέσουν τα Nascar στο Cruisin θα κολλήσουνε? Πάντως αν θέλετε να παίξετε arcade racers στο N64 υπάρχουν πάρα πολλά εξαιρετικά παιχνίδια (ανώτερα από ότι είχε το PS1 κατά την άποψή μου).

Τα καλύτερα για μένα είναι τα Beetle Adventure Racing, Top Gear Overdrive, Stunt Racer 64. Μιλάμε για arcade παιχνίδια στο στυλ του Cruisin USA οπότε δεν αναφέρω άλλα παιχνίδια όπως Mario Kart, F-Zero X ή τη World Driver Championship (αυτό είναι πιο πολύ sim). Η διαφορά είναι ότι αυτά έχουν πολύ, μα ΠΟΛΥ καλύτερα γραφικά και level design από τα Cruisin. Ουτε pop-up, ούτε ομίχλη, ούτε άσχημα textures και οι πίστες έχουν ενδιαφέρον και καλό σχεδιασμό.
 
Πίσω
Μπλουζα