Daedalus Nintendo 64 emulator για PSP

Anemos

RetroActive
Joined
21 Απρ 2007
Μηνύματα
315
Αντιδράσεις
0
Ο Nintendo 64 πάντα ήταν μια πρόκληση για τους προγραμματιστές.

Ένας από τους πιο δύσκολους emulator σε κάθε έκδοση και για οποιοδήποτε μηχάνημα ο Nintendo 64 emulator δύσκολα βρίσκει το τέλειο emulation.

Έτσι και στο PSP,παρόλο που στην αρχή ήταν απίστευτη η εφαρμογή του αρχικά.

Όμως ,μετά όμως από τις επίμονες προσπάθειες των προγραμματιστών : Norman Taylor & Femto Pico..

είναι απίστευτο στο σημείο που έχει φτάσει να παίζει έστω και λίγα games από N64 πολύ καλά και με ήχο!

υποστηριζόμενα games προς το παρόν.. Super Mario 64,Mario Kart 64,Goldeneye.

σύντομα θα κυκλοφορήσει και η νέα έκδοση R12 που υπόσχεται μεγάλη βελτίωση στην ταχύτητα και με υποστήριξη περισσοτερων games.

deadelushz0.jpg
deadelusxt1.jpg


dbimagesn9.jpg
dbimagesd0.jpg
dbimagelk7.jpg


Mετά από εκκλήσεις ορισμένων μελών έγραψα τελικά το θέμα Ν64 στο PSP.

περισσότερα ,και downloading στο γνωστό πλέον forum.

.

.
 
3 μονο αλλα τα πιο καλα του Ν64 . :cool: για να δουμε και σε αλλες εκδοσεις τι θα υποστηριζουν.

Ευγε Ανεμος περιμενουμε και αλλα.
 
Όταν γινει emulate το Paper Mario σφυρίξτε κι απο δώ ;)
 
και το Kart είναι απόλαυση.
 
Έτσι, έτσι, να βλέπουμε περισσότερο Mario στο σαπιοPSP (κατά Wally evagellion) !!!!!!:biglaugh::biglaugh:
 
Bρε μην του βαζεις λογια στο στομα του ,με το PS3 τα εχει (λογω αισθηματος κατωτεροτητας :D ) το psp απο οτι λεει ειναι σουπερ.

Εγω θελω starcraft 64-indy infernal mashine-resident 2 στο pspακι μου. :cool:
 
Το Wii με νευριαζει πιο πολυ :D

Aλλα για να μην αφησω και τον Aardvark να το παρει επανω του...

We have confirmed the Xbox 360 versions of Madden NFL 08 (August), All-Pro Football 2K8 (July), and NCAA Football 08 (July) will run at 60 frames per second, whereas the PS3 editions are locked at just 30fps. In the simplest of terms, this means that the 360 versions will run smoother and faster, and you'll have an easier time noticing subtle animations.While we haven't had the opportunity to see the difference with EA's titles (the publisher hasn't sent us PS3 builds of either), All-Pro Football 2K8 definitely runs better on Xbox 360.
:p
Ποιο αλλο thread να χαλασουμε τωρα? χαχαχαχαχαχα
 
Σημερα για οποιον ενδιαφερεται θα φαω ντολμαδακια.:biglaugh:

Παντως το να κανουμε μπου....ο τα gaming threads δεν εχω μεγαλο προβλημα αλλα τα καθαρα 80ς no no no:nono:

Aυτα πρεπει να τα προσεχουμε σαν τα ματια μας. :)
 
Για τους νεους που δεν ξερουν το εγραψα. :D
 
Αν δεν σου αρεσε Aardvark το σχολιο μου για τον Randy να το σβησω - ηταν offtopic και δεν ειχε σχεση με το θεμα μας - προτιμουσα παντως να μου το πεις στα ισια και οχι να φερνουμε το θεμα πλαγιως.

Αναμενω "οδηγιες"
 
Oh my God μιλαμε εμεινα τωρα:animeek:.

Καμμια σχεση εγραψα ακριβως οτι εννοουσα και βεβαιως γουσταρω την πλακα που γινεται και τον θεο Macho man.

Δεν ειχα καμμια προθεση για τιποτα αλλο , αληθεια λεω. :icon_cry:
 
LoL

οκ τοτε, παρεξηγησα τα γραφομενα σου και ζητω συγνωμη :sad:

Παντως αμα γουσταρεις τον...."Θεο" Machoman τοτε εχουμε προβλημα....:biglaugh:
 
Τιποτα παρεξηγησις ηταν (το παθαινω και εγω με τα ποστ του Wally :D ).

100_top_ten_list.JPG


"Oooooh yeeeah"

"Hulkamania is like a single grain of sand in the Sahara desert that is Macho Madness."

"Oooooh yeeeah! I want everybody to freak out! Freak out! The Macho Man is right here, and I'm gonna take it to the limit! Yeah!"

"Best there is... past, present and future! Ohhhhh yeahhhh!"

"I'm too hot to handle and too cold to hold!"

"Macho Madness is coming at ya!"

"I'm the Macho Man Randy Savage and I'm the World Wrestling Federation Champion and YOU'RE NOT."

Oh yeah? Rules? Well rules were made to be broken. AND YOUR NECK COULD BE BROKEN!"
 
Έχει βγει καμιά πιο καλή έκδοση ή κάποιος άλλος αξιόπιστος εξομοιωτής διότι εμένα δεν τραβάει στο Lite που έχω. :(
 
Πίσω
Μπλουζα