Dan Dare pilot of the future walkthrough (1-5)

spectrum198296gr

Retro Member
Joined
27 Δεκ 2019
Μηνύματα
149
Αντιδράσεις
178
Καλησπέρα,
Ενα απο τα πρώτα παιχνίδια που έπαιξα στον 48K μου ήταν το dan dare pilot of the future........
Aς πουμε λίγα λόγια για το παιχνίδι .......
οι Mekon επιτίθενται στην γή με εναν αστεροειδή για να την καταστρέψουν στέλνουν οι κυβερνήσεις ολων των κρατών τον dan dare μαζι με τον Digby για να καταστρέψουν τον αστεροειδή ...... ο digby θα παραμείνει στο διαστημόπλοιο και ο dan dare θα προσπαθήσει να τον καταστρέψει πριν φτάσει στην γη.
Για να τον καταστρέψει πρέπει να μαζέψει 5 κλειδιά και να τα τοποθετήσει στο μηχάνημα αυτοκαταστροφής του αστεροειδή και να φυγει για το διαστημόπλοιο με τον Digby . Εχει πραγματικό χρόνο δύο ωρες μέχρι να μαζέψει και τα 5 κλειδιά τα οποία ειναι ενα σε κάθε level ......... Ο μόνος περιορισμός ειναι οτι Οταν ο dan dare χάσει ολο την ενέργεια του τοτε χάνει 10 λεπτά απο τον συνολικό χρόνο .........
Τοτε δέν ειχα τον χάρτη και επρεπε να θυμάμαι που ηταν το κάθε τι........ μπορείς να μην κανεις τιποτα αυτές τις δύο πραγματικές ωρες ή και να το τερματίσεις.......... Εχεις δηλ. το ελεύθερο να κάνεις παλι οτι θέλεις.......

 
Διόρθωση μόνο, είναι Ο Mekon με τους Treens του που επιτίθενται στην Γη. Είναι και για μένα ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια στον Spectrum, φτιαγμένο έτσι ώστε να είναι και πολύχρωμο και χωρίς colour clash. Στο τσακ το ολοκλήρωσες, με μερικά δευτερόλεπτα μόνο να σου υπολοίπονται!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Διόρθωση μόνο, είναι Ο Mekon με τους Treens του που επιτίθενται στην Γη. Είναι και για μένα ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια στον Spectrum, φτιαγμένο έτσι ώστε να είναι και πολύχρωμο και χωρίς colour clash. Στο τσακ το ολοκλήρωσες, με μερικά δευτερόλεπτα μόνο να σου υπολοίπονται!
σωστή η διόρθωση ...... το ειχα ξεχάσει
 
Πίσω
Μπλουζα