Dictator JRIII vintage buggy

DARKPHOENIX92

RetroN00b
Joined
11 Αύγ 2014
Μηνύματα
4
Αντιδράσεις
0
καλησπέρα παιδιά, γνωρίζετε το Dictator JR III; Ήταν ένα ηλεκτρικό buggy και μιας που το αγόρι μου ήταν πιτσιρίκι τότε, δεν άργησε να το διαλύσει. Επειδή όμως η νοσταλγία χτυπά από το πουθενά, όσο και να το έχει ψάξει δεν το έχει βρει και θέλω να του το κάνω δωράκι. Ήταν κλίμακας 1/14 και κυκλοφόρησε το 1990. Αυτό εδώ δηλ. :

de2eca1c7cf1aac76d42baafdba0a353.jpg
Προβολή συνημμένου 112051

...θα μπορούσε κάποιος αν ξέρει ή αν έχει ιδέα, που μπορώ να βρω κάτι τέτοιο [edit] εκτός κανονισμών [edit]; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να ζητήσω συγνώμη για τo ζήτημα που διορθώθηκε από το σταφ, λάθος της πρωτάρας #) . Απλά θα ήμουν πραγματικά ευγνόμων αν με την βοήθειά σας μπορούσε να ξαναβρεθεί αυτό το μοντέλο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με μία γρήγορη αναζήτηση το βρήκα στο ebay στα 200?.

Επιπλέον έχω δει σε Ελληνικό κατάστημα πώλησης παλαιών παιχνιδιών, το άλλο το κλασσικό Νikko με τις ερπύστριες αλλά και κάποια άλλη μικρότερης κλίμακας, όλα δεκαετίας '90. Το τελευταίο το αναφέρω σε περίπτωση που δεν τα καταφέρεις για το Dictator, σαν εναλλακτική.
 
PT8 είπε:
Με μία γρήγορη αναζήτηση το βρήκα στο ebay στα 200?.
Επιπλέον έχω δει σε Ελληνικό κατάστημα πώλησης παλαιών παιχνιδιών, το άλλο το κλασσικό Νikko με τις ερπύστριες αλλά και κάποια άλλη μικρότερης κλίμακας, όλα δεκαετίας '90. Το τελευταίο το αναφέρω σε περίπτωση που δεν τα καταφέρεις για το Dictator, σαν εναλλακτική.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν ξέρω αν είδαμε την ίδια καταχώρηση, αλλά εγώ βρήκα μόνο το το nikko fox στα 200 ευρώ το οποίο δεν εμφανίζεται πλέον. Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις πληροφορίες για το συγκεκριμένο κατάστημα που αναφέρεσαι, μήπως μπορέσω να βρω κάποια άκρη από εκεί; Ευχαριστώ.
 
Πίσω
Μπλουζα