DirectX12

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
πολυ απλα λογια ο κυριουλης μας εξηγει γιατι πρεπει να περιμενουμε και να ανυπομονουμε να δουμε το DX12 στα μηχανηματα μας (PC/X1).

Κραταω και αυτο:

Pay very very close attention to GDC this year. Even if youʼre an OpenGL fan. NVidia, AMD, Microsoft, Intel and Sony have a unified goal. Something is about to happen. Something wonderful.
Μεγαλο βημα μπρος αλλα το γεγονος της ελλειψης κλειστης-αρχιτεκτονικης στα PC θα μετριασει φοβαμαι τα καλουδια στις επιδοσεις μιας και στη παραγωγη παιχνιδιων υπαρχει η λογικη του "κοινου παρονομαστη" (στη περιπτωση που συζηταμε...ο αριθμος των CPU cores*)

*Oι μισοι στο STEAM εχουν ακομα dual-core!!! :( (Δεκεμβρης 2014)
 
Ενδιαφέρον, αν και εχω παρατήσει την στενή παρακολούθηση του τεχνολογικού κομματιού.

Αν ισχύει στην πράξη, τότε ακόμη και τα σημερινά μηχανήματα θα "τουμπανιαστούν", π.χ ο q9550 που έχω, θα μπορεί να παίξει μπάλα με μια καλή GPU πολύ καλύτερα με dx12 (Αν κατάλαβα καλά δηλαδή). Τώρα για το Xbone δεν ξέρω, πήγα με τη Sony ξανά (PS4), και αυτό που λέει για την απάντηση της Sony (οτι θα έρθει δηλαδή), πάλι δεν το πιάνω, δηλαδή θα αναβαθμίσει το SDK της με ανάλογο τρόπο, θα ξαναγράψει απλά ενα firmware και αυτό ήταν ; Εκεί δυσκολευομαι να καταλάβω τι εννοεί ο ποιητής
 
Πίσω
Μπλουζα