Disco MegaMix 88 Κασέτα

cauldron

RetroActive
Joined
9 Αύγ 2007
Μηνύματα
419
Αντιδράσεις
18
Ανακάλυψα κάπου μία κασέτα του 1988...

fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος την θυμαμαι την διαφημιση με την κοπελια.

Kaραρετρο.....

Νice find,παμε ολοι μαζι τωρα :acoustic:Bamboleo:acoustic:
 
Χαχαχα! Κι εγώ τη θυμάμαι. Αναρωτιέμαι γιατί :)
 
Mαλλον για τον ιδιο λογο που την θυμομαστε ολοι μας Gryzor.. για το εξωφυλλο!! :)
 
ειχαν αποψη τα εξωφυλλα τοτε :)
 
Τέλειο εξώφυλλο λέμε!!! :)
 
Πωωωωω!!!!!! Ωραίο εξώφυλλο!!!!!
 
Τι δροσιά της νάχουμε! Της σαμπάνιας εννοώ ;)
 
Τέλεια είναι!!!Την άκουσες τελευταία?Τι διάρκεια είχε?1 ώρα περίπου ή παραπάνω?Τα τραγούδια ολόκληρα ήταν και χωρίς κενό?Και εκεί που γράφει STOP ήταν σαν αυτό που λέμε σήμερα ότι "Η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική"?
 
αααααααα.... ωραιο εξωφυλλο.....

εεεεμ τραγουδια ηθελα να πω!!! :D
 
thebest20 είπε:
Τέλεια είναι!!!Την άκουσες τελευταία?Τι διάρκεια είχε?1 ώρα περίπου ή παραπάνω?Τα τραγούδια ολόκληρα ήταν και χωρίς κενό?Και εκεί που γράφει STOP ήταν σαν αυτό που λέμε σήμερα ότι "Η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική"?
Από διάρκεια δεν ξέρω, αλλά είναι nonstop μιξαρισμένα! Το STOP που λες είναι Stop the madness με μία σύριγγα που σπάζει στα δύο και αναφερεται στα ναρκωτικά. :)
 
Ίσως ενδιαφέρει αυτόν που άνοιξε το θέμα.Στο δισκοπωλείο musical της Πάτρας πουλάει 3-4 διπλές κασέτες με μόνο 4e κάθε διπλή κασέτα και έχει 5 τραγούδια περίπου κάθε πλευρά...τα κομμάτια είναι κυρίως pop/dance και είναι συλλογές 90-94!Οι κασέτες είναι αυθεντικότατες.Έχει επίσης κι άλλες κασέτες με ελληνικά ρετρό (Μπέσσυ Αργυράκη,Καρβέλας κλπ) με 2e κάθε κασέτα!
 
thebest20 είπε:
Ίσως ενδιαφέρει αυτόν που άνοιξε το θέμα.
Ευχαριστώ για την πληροφορία φίλε μου, αλλά πλέον δεν έχω ούτε κασέτες, ούτε κασετόφωνο! :D
 
όντως,πολύ ωραίο εξώφυλλο :D νομίζω ότι το έχει ο πατέρας μου σε δίσκο ( φαντάζομαι θα είναι και η καλύτερη έκδοση γιατί θα έχει περισσότερη λεπτομέρεια στο εξώφυλλο! ).

εχμ...δεν είναι site ανταλλαγής αρχείων...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κι εγώ το θυμάμαι γιατί το εξώφυλλο έχει ...scanlines
 
[edit] Οι φωτο του πρωτου post αποκατασταθηκαν! [edit]

πολυ επιτυχημενο εξωφυλλο...προχωρημενο για την εποχη θα ελεγα...

παντα μου αρεσαν οι κασετες/δισκοι με τραγουδια διαφορων καλλιτεχνων...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα