Downtime fixed

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Joined
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.797
Αντιδράσεις
1.766
Καλημέρα σε όλες και όλους,

Είχαμε ένα μικρό server downtime το πρωί (οι περισσότεροι δε θα το πήρατε και είδηση μάλλον γιατί θα κοιμόσασταν ακόμα).

Προέκυψε ένα μικρό θεματάκι που αποκαταστάθηκε αμέσως μόλις έγινε αντιληπτό.

Χρόνια πολλά με την ευκαιρία για την σημερινή μεγάλη 200η επέτειο της Εθνικής μας Παλιγγενεσίας!

sJy5-GL2KKtzK3qBaWW2qFvinKoxh7fHClVHPsJvHTmXGtZaEIZ2VqUO-lOIkiX3IakO4bXgUU_EleeuE1qq4ovCU3pZC1QLVubSEw2mV2elKxV7vcbaz28e_DiLUeCIFrougZxeD1DJ0Ba8ul80wgGVAt5ZHNIJ17ZGIM2LC8WJTNYIWvyZ5n-oiZYonO7U
 
Καλημέρα σε όλες και όλους,

Είχαμε ένα μικρό server downtime το πρωί (οι περισσότεροι δε θα το πήρατε και είδηση μάλλον γιατί θα κοιμόσασταν ακόμα).

Προέκυψε ένα μικρό θεματάκι που αποκαταστάθηκε αμέσως μόλις έγινε αντιληπτό.

Χρόνια πολλά με την ευκαιρία για την σημερινή μεγάλη 200η επέτειο της Εθνικής μας Παλιγγενεσίας!

sJy5-GL2KKtzK3qBaWW2qFvinKoxh7fHClVHPsJvHTmXGtZaEIZ2VqUO-lOIkiX3IakO4bXgUU_EleeuE1qq4ovCU3pZC1QLVubSEw2mV2elKxV7vcbaz28e_DiLUeCIFrougZxeD1DJ0Ba8ul80wgGVAt5ZHNIJ17ZGIM2LC8WJTNYIWvyZ5n-oiZYonO7U
Από χθες το βραδάκι εγώ δεν μπορούσα να μπω.
Χρόνια πολλά σε όλους!
 
Καλησπέρα παιδιά. Ενημερώνουμε ότι αποκαταστάθηκε το προσωρινό πρόβλημα που παρουσιάστηκε το πρωί μόλις έγινε αντιληπτό.
 
Εμενα κατά τις 12 περίπου το μεσημέρι και λίγο πιο μετά δεν με έβαζε με τίποτα
 
Καλησπέρα παιδιά,

Να ενημερώσω κι από εδώ ότι είχε κρασάρει / παγώσει ο server από εχθές το πρωί. Δηλαδή εν ήταν θέμα ανανέωσης certificate, εκκρεμών πληρωμών ή οτιδήποτε παρόμοιο, αλλά ότι χρειαζόταν manual restart από την εταιρεία που τον στεγάζει για να συνέλθει, γιατί δε με άφηνε να το κάνω από την web κονσόλα του.

Επικοινώνησα λοιπόν μαζί τους με support tickets, mails κλπ και αφού τους κατσάδιασα δεόντως (και ο άγιος φοβέρα θέλει), είμαστε και πάλι μαζί.
 
άντε βρε παιδί μου κι ανησυχήσαμε

επίσης, εγώ βλέπω ακόμα το χριστουγεννιάτικο στολίδι της σελίδας...
 

Συνημμένα

  • retromaniax.pdf
    288,1 KB · Προβολές: 5
Πήρε ανάσα το φόρουμ με αυτό το restart που έκαναν και τώρα πάει σφαίρα που λένε και οι σελίδες εμφανίζονται με ταχύτητα φωτός! :thumbup:
 
επίσης, εγώ βλέπω ακόμα το χριστουγεννιάτικο στολίδι της σελίδας...

Μην απορεις. Απλως μετα την ανανεωση που εγινε, το φορουμ βρισκεται οχτω μηνες μπροστα απο την εποχη του. :D
 
Καλησπέρα παιδιά,

Να ενημερώσω κι από εδώ ότι είχε κρασάρει / παγώσει ο server από εχθές το πρωί. Δηλαδή εν ήταν θέμα ανανέωσης certificate, εκκρεμών πληρωμών ή οτιδήποτε παρόμοιο, αλλά ότι χρειαζόταν manual restart από την εταιρεία που τον στεγάζει για να συνέλθει, γιατί δε με άφηνε να το κάνω από την web κονσόλα του.

Επικοινώνησα λοιπόν μαζί τους με support tickets, mails κλπ και αφού τους κατσάδιασα δεόντως (και ο άγιος φοβέρα θέλει), είμαστε και πάλι μαζί.
Δεν γνωρίζω τι έχει συμφωνηθεί, αλλά θα μπορούσε, εκτός του εξ' αποστάσεως, να γίνεται manual restart σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα.
 
άντε βρε παιδί μου κι ανησυχήσαμε

επίσης, εγώ βλέπω ακόμα το χριστουγεννιάτικο στολίδι της σελίδας...
Πάτα CTRL και F5 ταυτόχρονα μέσα στον browser και θα συνέλθει.
 
Δεν γνωρίζω τι έχει συμφωνηθεί, αλλά θα μπορούσε, εκτός του εξ' αποστάσεως, να γίνεται manual restart σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα.
Κανένας πάροχος δεν το κάνει αυτό. Μόνο αν προκύπτει κάποιο έκτακτο θέμα.
 
Πάτα CTRL και F5 ταυτόχρονα μέσα στον browser και θα συνέλθει.
διορθώνει μόνο τη σελίδα στην οποία βρίσκεσαι εκείνη τη στιγμή, αν "μπεις" σε οποιαδήποτε άλλη υποκατηγορία του forum, το εμφανίζει ξανά...
 
διορθώνει μόνο τη σελίδα στην οποία βρίσκεσαι εκείνη τη στιγμή, αν "μπεις" σε οποιαδήποτε άλλη υποκατηγορία του forum, το εμφανίζει ξανά...
Καθάρισε το ιστορικό
 
Ευχαριστώ, είναι εντάξει τώρα!
 
Πίσω
Μπλουζα