Dr.Martens Story

noxrider

RetroMaNiaC
Joined
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
814
Αντιδράσεις
68
Τα Martens που οι περισσότεροι φορέσαμε σε ένα ενδιαφέρον βιντεάκι για την ιστορία τους:

P.S.Τα Martens έχουν ξαναγυρίσει δρυμήτερα,βλέπω συνεχώς πιτσιρίκια να τα φοράνε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ενδιαφέρον μίνι αφιέρωμα σ'ένα παπούτσι που στοίχειωσε τα σχολικά και νεανικά μας χρόνια!

Μου θυμίζει έντονα ΘΥΡΑ-4-...αχχχ βρε με χάσανε τα γήπεδα...
 
Εγω δεν τα εβγαλα ποτε (Martens και Wermacht) :)
 
martens κερασί χρώμα και jean σωλήνας ή ψηλό ρεβερ. Επικό look!
 
dr.martens φοραω εγω συνεχεια.... και τωρα ψαχνω στο ιντερνετ να παρω της κερασι σε 10αρες martens for life....!!! :-D συγνωμη για τα greeklish πριν ξεχαστηκα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα έχω ακόμη :) . Θυμάμαι πως είχα δώσει για την αγορά τους το 1992, 18.000 δρχ.
 
ακομα ειναι ακριβα... τα martens που εχω τωρα τα πηρα πριν λιγο καιρο στης εκπτωσεις κιολας 110 ευρο.. και της κερασι που θελω της βρισκω στα 170-180 ..... ειναι μια ομορφια ομως ΄-)
 
ξεθαβω αυτο το θεμα...

που μπορουμε να βρουμε μαρτινς αλλα αυτεσ με το σιδερο μπροστα αυτες που φορουσαμε αρχες του 90???

οι καινουργιες που βγαινουν εχουν σιδερο?συγνωμη αλλα εχω μεινει πισω στο θεμα...
 
βρηκα τελικα σε καλο μαγαζι (οχι κινεζικα κ τετοια)αρβυλες που εγραφαν getta η getto δεν εβλεπα καλα γιατι ηταν σε βιτρινα... ηταν γι αυτους που ξερουν σαν τισ γκετα μαρτινσ τισ παλιες...πλαστικο πατο οπωσ οι μαρτινσ κ ραφες οπωσ οι γκετες... στα 70 ευρο...μου φανηκαν πολυ καλες κ θα τισ τυπησω κ τωρα στα 31 μου....μαλλον ξαναβγαινουν στη μοδα?? το ρετρο τελικα ειναι παντα μοδα
 
Παιδια μια ερώτηση.Επιτέπεται να ανεβάζουμε φώτο απο αντικείμενα στα διάφορα θέματα;Ή μονο αν το θέμα αφορά φωτογραφίες;Κάπου πρέπει να έχω τα δικά μου martens.Απλά θέλω να δω αν κάνει να τα ανεβάσω
 
Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες σε κάθε θέμα, αρκεί φυσικά να είσαι εντός θέματος! :)

Π.χ. εδώ μπορείς να βάλεις φωτός από τα Martens, αλλά όχι απ' όλα τα ρετρό υποδήματα που έχεις! :biglaugh:

Έτσι παρακολουθούν και οι υπόλοιποι καλύτερα τη συζήτηση! ;)
 
Δυστυχώς απ οτι ξερω δε βγαίνουν πλέον με σίδερο, και επισης ειναι κινεζικα και αυτα πλεον οπως και όλα...αν και η εταιρεία εχει και λιγα μοντελα (τα κλασικά) που τα φτιάχνει στην Αγγλία σε λιγο ακριβότερη τιμή. είχα σκεφτεί να αγοράσω αλλά ακόμα δεν πήρα. Εχω να φορεσω απτο Γυμνάσιο που ειχα και αρβύλες και κοντά, μαυρα παντα και με σιδερο.
 
Πίσω
Μπλουζα