Dragon warrior VII

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.320
Αντιδράσεις
5.897
Δεν ξερω ποσοι εχεται ασχοληθει με το συγκεκριμενο παιχνιδι αλλα ωσοι ειστε λατρεις των rpg's και δεν εχετε ασχοληθει μαυτο πρεπει να το κανετε οπωσδηποτε ακομα και τωρα.Το παιχνιδι ειναι απιστευτο ειναι πραγματικα τραστιο και οι 100 ωρες διαρκεια ακουγονται πολυ λιγες.Για να τελειωση 100% το παιχνιδι χρειαζονται περισσοτερες απο 100 ωρες.

Αναλαμβανεται τον ρολο εννος μικρου αγοριου που ειναι γιος εννος μεγαλου ψαρα και κατοικη σε ενα μικρο νησι που ειναι στη μεση του πουθενα και γυρω γυρω δεν υπαρχει τιποτα.τυχαια βρισκει ενα κρυφο περασμα και πεφτει σε ενα υπογειο ναο η τεμπλο με 4 δωματια που το καθενα περιεχει 5 μαρμαρινους στυλους συνολο 20.Μεσα στο παιχνιδι μαζευετε διαφορα κομματια σαν παζλ και οταν συμπληρωθουν τα κομματια σε καθε στυλο τοτε ανοιγη μια εισοδος για καποιον κοσμο στο παρελθον που μολις τελειωση η ιστορια εκει τοτε στον κανονικο κοσμο του ηρωα μας εμφανιζεται ενα νησι και σιγα σιγα θα εμφανιστη ολοκληρος κοσμος.Μιλαμε για 20 διαφορετηκες ιστοριες στο παρελθον που οτι γιννει εκει επηρεαζει τον μελοντικο κοσμο του ηρωα μας με απροβλεπτα αποτελεσματα και δεκαδες παραληλες ιστοριες με πολλες εκπληξεις και ανατροπες.

Το παιχνιδι ειναι ενα κλασικο dragon warrior(dragon quest) και ωσοι εχουν εμπειρια απο παλαιοτερα dragon quest θα νοιωσουν πολυ οικεια.Στο παιχνιδι υπαρχει jobs system περιπου οπως ειχαμε δει παλαιοτερα στα final fantasy iii και v και δηνει απιστευτο βαθος στην εξελιξη του χαρακτηρα μας.Φυσικα ωσοι ενδιαφερονται για τα γραφικα και μονο θα απογοητευτουν γιατι το παιχνιδι δεν ειναι οτι πιο συνχρονο απο τεχνικης αποψης αλλα γενικα παραμενει αρκετα ομορφο.Εξαλου σαυτα τα παιχνιδια αποζημιωνη τον παιχτη το εκπληκτικο gameplay και οχι τα γραφικα.

Αν συνεχισω να γραφω για το dragon warrior vii δεν θα τελειωσω ποτε.Το παιχνιδι ειναι απιστευτο,εκπληκτικο,φανταστικο και πανω απο ολα τεραστιο και με παρα πολλα μυστικα.Το παιχνιδι ειναι αρκετα δυσκολο και επειδη ειναι τεραστιο μπορει να ψαχνει ο παιχτης δεκαδες ωρες μονο και μονο για να βρει ενα κομματι του παζλ ωστε να συνεχισει την ιστορια. καποιους ισως τους αποθαρηνει αυτο αλλα πραγματικα αξιζει τον κοπο.το εχω τελειωση 4 φορες 100% και θα το τελειωσω αλλες 104.Ελαχιστα rpg's ειναι τοσο χορταστικα και απολαυστικα στο βαθμο που ειναι το dragon warrior vii και φυσικα ειναι το τελευταιο παιχνιδι της σειρας αυτης της ENIX πριν εννωθει με την SQUARE.Oποιοι το εχουν παιξει θα με καταλαβαινουν απολυτα και ωσοι δεν το εχουν παιξει οταν ασχοληθουν μαυτο θα θυμηθουν τα λογια μου.

http://www.youtube.com/watch?v=NEdJo7DsvbA&feature=related
 
Ενδιαφέρον ακούγεται. Έχω χάσει άπειρες ώρες παίζοντας διάφορα Final Fantasy, αλλά Dragon Quest δεν έχω πιάσει.

Σε τι πλατφόρμες κυκλοφορεί;;;
 
Φιλε divined η σειρα dragon quest(η dragon warrior για αμερικη και ευρωπη)ειναι η νουμερο 1 σειρα rpg στην ιαπωνια και οχι μονο.Εχουν κυκλοφορησει για nes τα I,II,III,IV για snes τα V,VI για ps1 το VII για ps2 το VIII.Φυσικα σε ευρωπη ελαχιστα εχουν κυκλοφορησει.Υπαρχει επισης το remake των I,II,III για game boy color και το remake των IV,V για nintendo ds.Εχω τερματισει τα παντα και οπως και ολα τα final fantasy αλλα γουσταρω πιο πολυ τα dragon quest.Aν μπορεσεις να ασχοληθεις καντο γιατι αξιζει πραγματικα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και φυσικά το καταπληκτικό Dragon Quest 9 για το DS.
 
Τα DQ ειναι το μεγαλυτερο JRPG franchise στην Ιαπωνια

 




Additionally, there's an unsubstantiated rumor that Japan passed a law that Dragon Quest games couldn't be released on a weekday due to the number of people that would call in "sick" that day.
 
Όλο και λέω να τσιμπήσω κανένα Dragon Quest για το DS αλλά δεν τα έχω βρει ακόμα σε χαμηλή τιμή. Κάτι 35ρια και 40ρια που βλέπω δεν τα δίνω.

Τα έχω πάντως στο wishlist, όλο και κάτι θα βρεθεί φτηνότερα στο Ebay. :)
 
Maddog είπε:
Όλο και λέω να τσιμπήσω κανένα Dragon Quest για το DS αλλά δεν τα έχω βρει ακόμα σε χαμηλή τιμή. Κάτι 35ρια και 40ρια που βλέπω δεν τα δίνω.Τα έχω πάντως στο wishlist, όλο και κάτι θα βρεθεί φτηνότερα στο Ebay. :)
Καλητερα να τα παιξεις σε κανεναν emulator για nes και snes φιλε maddog.Eκτος βεβαια και αν γουσταρεις να τα παιξεις στο ds. :)
 
Το DS μπορώ να το έχω δίπλα μου όταν (και καλά...) κοιμίζω τα παιδιά. Αυτά κοιμούνται, εγώ παίζω. :p

100 ώρες που λες παραπάνω ότι διαρκεί το DQ 7 ελεύθερες στο PC για emulator δεν πρόκειται να δω ούτε στο όνειρο μου πλέον. :p

Ότι έχω τελειώσει από παιχνίδια τα τελευταία χρόνια είναι σε handheld. :)
 
Τοτε εχεις δικειο,συμφωνω απολυτα.Καλη φαση να κοιμιζεις τα παιδια και μετα να παιζεις διπλα τους.Σιγουρα θα το ζησω αυτο οταν παντρευτω και κανω παιδια.Προς το παρον παρα της πιεσης κραταω σθεναρη αντισταση.Καινουριο zelda περιμενουμε δεν ειναι καιρος για παντριες. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα