DVDs Ελληνικών ταινιών διαφόρων εταιριών (μη FINOS FILM)

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει ποιες ταινίες κυκλοφόρησαν με τη συλλογή " Μυθικές Ταινίες Συλλογή Α" ; Νομίζω κυκλοφόρησαν με τον Τηλεθεατή.
 
Τὸ ἔργο "ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΕΡΕΣ" ἐκυκλοφόρησε εἰς DVD μὲ ἀριθμὸ -28-,τὴν περίοδο 2009-2010 ὡς ἔνθετο μὲ ἕνα μικροῦ μεγέθους περιοδικοῦ σταυρολέξων (δὲν ἐνθυμοῦμαι τὸ ὄνομα του) καὶ ὑπὸ τὸν γενικὸ τῖτλο "ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ -

ΤΑ ΘΕΡΙΝΑ ΣΙΝΕΜΑ".

Ὅσοι ἐνδιαφέρεστε γι' αὐτὸ τηλεφωνῆστε εἰς τὰ (ὅπως ἀναγράφονται εἰς τὸ ὀπισθοφυλλον):

2109567161 - ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ - ΛΕΩΦΟΡΟΣ ΣΥΓΓΡΟΥ 224 - Τ.Κ.: 17672 - ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ἤ καὶ 2102620410 εἰς τὴν ἐταιρεία "VA FILMS - ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΛΑΤΑΣ"

καὶ ἴσως ὑπάρχει ἀκόμη γιὰ νὰ τὸ ἀγοράσετε!
 
Ο φίλος arxaiologos αναφέρεται σ' αυτήν εδώ την σειρά ταινιών, του περιοδικού "Γρίφος".
 
Άραγε τα περιοδικά θα ξαναβάλουν Καραγιάννη-Καρατζόπουλο? Αν επισκεφθείτε το site είναι τόσες πολλές αυτές που δεν κυκλοφόρησαν!
 
Μήπως ξέρει κανείς πότε κυκλοφόρησαν αυτές οι δύο ταινίες σε dvd και από ποιά εταιρία? 1) Τα χρώματα της ίριδας 2) Το φράγμα. Ευχαριστώ..
 
Η ταινία "Το Φράγμα" κυκλοφόρησε το 2004 από την εταιρία διανομής "New Star". Νομίζω πως λίγο πριν το έκανε διανομή και στις αίθουσες. Δεν παίρνω και όρκο, όμως. Είσαι σίγουρος πως κυκλοφορεί σε DVD η ταινία "Τα Χρώματα Της Ίριδος" ('77);
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα Mandrake, ήξερα πως το φράγμα έχει κυκλοφορήσει σε VHS από την NEW STAR όχι σε dvd. Τα χρώματα της ίριδας (1974-1975) με τον Τσακίρογλου, τη βρήκα στο greek ddl με εικόνα ΚΡΥΣΤΑΛΟ! Πολύ σπάνια ταινία! Αλλά δεν έχω ιδέα πότε που πως κυκλοφόρησε διστυχώς.. :(

Επίσης μακάρι ο Αλατάς να βγάλει, επιτέλους, όλο αυτόν τον θησαυρό στο εμπόριο, μιλάμε για πάνω από 250 τίτλους!!! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ...(για να ξεκολλήσουμε και λιγάκι από τη φίνος φίλμ και κόντρα φίνος φίλμ βρε αδερφέ!!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα