DVDs των ταινιών της Καραγιάννης - Καρατζόπουλος στο περιοδικό ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ

Χμ...Ισως εννοουν σε περιοδικο ως dvd (και καλα!). Παντως τη βλακειουλα την εκαναν!
 
tonytony είπε:
Το περιοδικό Τηλεθεατής ξεκινάει αυτή τη βδομάδα ταινίες σε dvd με τέλεια εικόνα και ηχο σε ψηφιακή επεξεργασία. Σε κάθε τεύχος (με τιμή 8,90) θα δίδονται 2 ταινίες , η μία έχει ξανακυκλοφορήσει και η άλλη για πρώτη φορά. Αυτές που έχουν ανακοινωθεί είναι οι εξής. 


Σήμερα



"Ο μπακαλόγατος" (Της κακομοίρας) σε νέα έκδοση και "Τα παιδιά της πιάτσας" για 1η φορά.


 


15/2/2013



"Η κάλπικη λίρα" σε νέα έκδοση και "Τζακ ο καβαλάρης" για 1η φορά.


 


22/2/2013



"Ο ζηλιαρόγατος" σε νέα έκδοση και "Οι φανταρίνες" για 1η φορά.


 


1/3/2013



"Ο εμίρης και ο κακομοίρης" σε νέα έκδοση και "Τρία κορίτσια απ' την Αμέρικα" για 1η φορά σε dvd και για 1η φορά θα το δούμε ΕΓΧΡΩΜΟ!


 


Αυτά και ελπίζω να υπάρξει και αξιόλογη συνέχεια...


 



Τελικά,θα υπάρξει συνέχεια?

Αναμένουμε με αγωνία,Αντώνη!
 
james1980 είπε:
Τελικά,θα υπάρξει συνέχεια?Αναμένουμε με αγωνία,Αντώνη!
Δυστυχώς όχι προς το παρών...Για το επόμενο τεύχος δεν ανακοίνωσε τίποτα και σε αυτό που κυκλοφόρησε σήμερα αναφέρει "ολοκληρώστε τη συλλογή σας". Τόσο ήταν μόνο;;; :(
 
Τρία κορίτσια από την Αμέρικα! Δεν έχω λόγια! Είχα την πρωτότυπη ( ;) κόπια από το ΣΤΑΡ (αιώνες πριν) φυσικά ασπρόμαυρη και τώρα την έχω έγχρωμη! Περιττό να πω πόσο κατακρεουργήθηκαν οι τίτλοι αρχής αλλά το χρώμα είναι κρύσταλλο! Απίστευτο το τι γίνεται με την τηλεοπτική προβολή, άραγε να παίχτηκε το ίδιο και με άλλες ταινιες;
 
Στην ταινία 'Ο Εμίρης Και Ο Κακομοίρης', έχουν αλλάξει τους τίτλους αρχής,

και έχουν προσθέσει προς το τέλος,έγχρωμες σκηνές.Το έργο είναι ασπρόμαυρο,εντωμεταξύ.

mhmerotategiatipino είπε:
Τρία κορίτσια από την Αμέρικα! Δεν έχω λόγια! Είχα την πρωτότυπη ( ;) κόπια από το ΣΤΑΡ (αιώνες πριν) φυσικά ασπρόμαυρη και τώρα την έχω έγχρωμη! Περιττό να πω πόσο κατακρεουργήθηκαν οι τίτλοι αρχής αλλά το χρώμα είναι κρύσταλλο! Απίστευτο το τι γίνεται με την τηλεοπτική προβολή, άραγε να παίχτηκε το ίδιο και με άλλες ταινιες;
Να είσαι βέβαιος!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
james1980 είπε:
Στην ταινία 'Ο Εμίρης Και Ο Κακομοίρης', έχουν αλλάξει τους τίτλους αρχής,και έχουν προσθέσει προς το τέλος, έγχρωμες σκηνές.Το έργο είναι ασπρόμαυρο,εντωμεταξύ.

α) Στις οποίες εμφανίζονται οι: Ντίνος Ηλιόπουλος, Ζαννινό, Μαλούχος, και Ανδρεόπουλος!!!!!

β) Το χορευτικό στο τέλος ήταν ασπρόμαυρο (έτσι νομίζω) και του προσέθεσαν χρώμα ή ήταν έγχρωμη η σκηνή;
 
miki-mik7 είπε:
α) Στις οποίες εμφανίζονται οι: Ντίνος Ηλιόπουλος, Ζαννινό, Μαλούχος, και Ανδρεόπουλος!!!!!
β) Το χορευτικό στο τέλος ήταν ασπρόμαυρο (έτσι νομίζω) και του προσέθεσαν χρώμα ή ήταν έγχρωμη η σκηνή;
Το έγχρωμο του "Εμίρη..." είχε γυριστεί έτσι δεν έγινε τώρα. Κάτι ανάλογο όπως και στο "Και οι 14 ήταν υπέροχοι". Ποτέ όμως η συγκεκριμένη σκηνή δεν παιζόταν έγχρωμη.
 
tonytony είπε:
Το έγχρωμο του "Εμίρη..." είχε γυριστεί έτσι δεν έγινε τώρα. Κάτι ανάλογο όπως και στο "Και οι 14 ήταν υπέροχοι". Ποτέ όμως η συγκεκριμένη σκηνή δεν παιζόταν έγχρωμη.

Σε ευχαριστώ, Αντώνιε.

Τώρα, τι εξυπηρετούσαν τα εμβόλιμα πλάνα του Ηλιόπουλου, ένας Θεός ξέρει... Αυτοί οι σύγχρονοι τεχνικοί κάνουν νέα ταινία;
 
ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αυτο δεν το ειχα δει. Εχω την πρωτοτυπη ( ;) κοπια και μαλιστα απο ντιβιντι του Επενδυτη και φυσικα ειναι ΟΛΗ ασπρομαυρη. Εχετε καταλαβει οτι Ηλιοπουλος κλπ. ειναι εμβολιμοι απο αλλη ταινια ετσι; Ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο. Για να μην αναφερω την ντισκομπαλα στο τελος (με ντισκομπαλα ειχα την ταινια Το λεβεντοπαιδο και φυσικα την εσβησα). Αυτα τα βλεπουν οσοι εχουν δικαιμωατα πανω στην ταινια; (σεναριο, μουσικη κλπ.) η δεν τους ενδιαφερουν; Πωπω συγχυση!!!!
 
Αντώνη,ενημέρωσέ μας αύριο,αν τελικά βάλει καμιά ταινία.

Μας καλόμαθε πάλι το περιοδικό!
 
james1980 είπε:
Αντώνη,ενημέρωσέ μας αύριο,αν τελικά βάλει καμιά ταινία.Μας καλόμαθε πάλι το περιοδικό!
Δυστυχώς τίποτα. :( Ούτε είχε ταινίες ούτε αναφέρει τίποτα για το επόμενο τεύχος...Τι στο καλό , 8 ταινίες ήταν όλη κι όλη η συμφωνία;;;
 
Καλησπέρα.

Κανένα νέο από το 'μέτωπο' ?
 
james1980 είπε:
Καλησπέρα.Κανένα νέο από το 'μέτωπο' ?
Τίποτα δυστυχώς. Ούτε σήμερα ούτε διαφήμιση για την άλλη εβδομάδα... :(
 
Για 80 ταινίες ήταν η συμφωνία. Αλλά τελικά ο ΑΝΤ1 έκανε πίσω, μετέθεσε την προβολή των ταινιών μια ώρα νωρίτερα, στις 5.00 και το γύρισε στις παλιές, καλές, χιλιοπαιγμένες ταινίες της δεκαετίας του '60. Γιατί, τώρα, ένας...καναλάρχης το ξέρει!!!!
 
Να υποθέσω πως δεν έχουμε κανένα 'καλό' νέο?
 
james1980 είπε:
Να υποθέσω πως δεν έχουμε κανένα 'καλό' νέο?
Πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν πως τουλάχιστον άμεσα δεν θα βγάλουν κάτι...δυστυχώς... :(
 
Έχουνε μείνει ένα κάρο ταινίες της Καραγιάννης/Καρατζόπουλος που δεν έχουνε κυκλοφορήσει σε dvd, μήπως να τους αρχίσουμε στα τηλέφωνα? :p
 
Πίσω
Μπλουζα