DVDs των ταινιών της FINOS FILM στην εφημερίδα Πρώτο Θέμα

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.444
Αντιδράσεις
49.719
Μόλις είδα διαφήμιση στην τηλεόραση. Από αυτή τη Κυριακή , λέει , η Φίνος Φιλμ είναι στο "Θέμα"! Ξεκινήστε τη συλλογή σας με την 1η ταινία "Η Θεία Μου Η Χίπισσα"! Δύο παρατηρήσεις έχω να κάνω (που δε ξέρω αν είναι σωστές , απλά τη γνώμη μου εκφράζω). 1ον η Φίνος Φιλμ καθώς φαίνεται ξεπουλάει πια τις ταινίες της εδώ και κει και 2ον...πόσο κορόιδα πιαστήκαμε 2,5 χρόνια αγοράζοντές τες από τον Τηλεθεατή στα 8 ευρώ , ενώ τώρα στην εφημερίδα θα δίνονται στη μισή τιμή...Φυσικά δεν περιμένω να μπουν οι "άγνωστες" ταινίες...Οι ίδιες και οι ίδιες θα είναι πάλι...
 
tonytony είπε:
Μόλις είδα διαφήμιση στην τηλεόραση. Από αυτή τη Κυριακή , λέει , η Φίνος Φιλμ είναι στο "Θέμα"! Ξεκινήστε τη συλλογή σας με την 1η ταινία "Η Θεία Μου Η Χίπισσα"!
Σοβαρά? Μα καλά, μας κοροϊδεύουν? Τρίτη φορά σε 3 χρόνια? Έλεος...!!

tonytony είπε:
Φυσικά δεν περιμένω να μπουν οι "άγνωστες" ταινίες...Οι ίδιες και οι ίδιες θα είναι πάλι...
Ούτε κι εγώ ελπίζω σε "θαύματα"... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνω και εγω. Μεγαλη κοροιδια (αλλα κοντευουμε να τις εμπεδωσουμε σε αυτη την χωρα). Εκτος και αν προκειται για τις νεες κοπιες που επεξεργαστηκε προσφατα η εταιρεια GRAAL.
 
Πήρα τηλέφωνο στο Πρώτο Θέμα την εφημερίδα και ρώτησα για τις ταινίες. Μου είπε ότι θα κυκλοφορήσουν γύρω στις 30 μόνο!!! Κατά τ' άλλα αν είδατε στο τηλεοπτικό σποτ αναφέρεται η λέξη "αποκτείστε ΟΛΕΣ τις ταινίες της Φίνος Φιλμ"! Για άλλη μια φορά κοροιδία...όσο για την επεξεργασία που είπε ο φίλος Χρήστος δεν το ήξεραν καν! Δεν αποκλείεται να είναι και οι ίδιες της Victory...
 
tonytony είπε:
Πήρα τηλέφωνο στο Πρώτο Θέμα την εφημερίδα και ρώτησα για τις ταινίες. Μου είπε ότι θα κυκλοφορήσουν γύρω στις 30 μόνο!!! Κατά τ' άλλα αν είδατε στο τηλεοπτικό σποτ αναφέρεται η λέξη "αποκτείστε ΟΛΕΣ τις ταινίες της Φίνος Φιλμ"! Για άλλη μια φορά κοροιδία...όσο για την επεξεργασία που είπε ο φίλος Χρήστος δεν το ήξεραν καν! Δεν αποκλείεται να είναι και οι ίδιες της Victory...
Αν ειναι ετσι τα πραγματα, αναρωτιεμαι ποιος θα παει να τις ξανά-ξαναγορασει!! Ψαχνουν για κορόιδα παλι...
 
αυτοι μας δουλευουν σιγουρα...

εμεις τι πρεπει να κανουμε;

ουτε ενας να μην αγορασει το θεμα...

ειμαι σιγουρος οτι θα συνεχιστει η κοροιδια

σαν να το βλεπω μπροστα μου... σε κανα χρονο περιπου

<< ξεκινηστε τωρα τη συλλογη σας με ολες τις ταινιες finos film σε καινουργια ψηφιακη


αναλυση... μονο με 4 ευρω ... μια προσφορα του περιοδικου
η κοροιδαρα>>
 
Μην κάνετε το λάθος να πάρετε το Θέμα (τουλάχιστον για τη Φίνος Φιλμ). Το έκανα εγώ! Οι ταινίες που θα δοθούν είναι καμιά τριανταριά και οι πασίγνωστες και το dvd είναι ακριβώς ίδιο με του Τηλεθεατή! Η μόνη διαφορά είναι ότι αφαιρέθηκε το σήμα αρχής της Victory και μπήκε το λογότυπο "Πρώτο Θέμα"! Λες και τρώμε κουτόχορτο...
 
Χαχαχα! Χαμος! Βεβαια η θηκη ειναι καλυτερη τωρα (αν δεν επαιρνε καποιος τις κασετινες αλλα μεμονωμενες ταινιες)
 
Οι ταινίες της FINOS FILMS στην εφημερίδα Πρώτο Θέμα

Έχουμε πουθενά καμιά λίστα με τις ταινίες που κυκλοφόρησε με την σειρά το "Πρώτο Θέμα" και ο "Τηλεθεατής" μήπως; Στον "Τηλεθεατή" Δε μιλάω για τα box set της "Victory", καθότι είμαι άλλος ένας που την πάτησε κι αγόρασε αρκετά απ'αυτά εκείνη την περίοδο, αλλά για τις τελευταίες που δίνει ως "δώρο".
 
Mandrake, εχω λιστα των ταινιων που εδωσε ο Τηλεθεατης απο 3 Σεπτεμβριου μεχρι 22 Οκτωβριου. Σε ενδιαφερει;
 
Για το Πρωτο Θέμα μπορώ να σου πω μιας και τις παίρνω. Είναι οι εξής:

Πρώτη Κασετίνα:

-Δεσποινίς Διευθυντή

-Μια Ελληνίδα στο χαρέμι

-Μια κυρία στα μπουζούκια

-Το ξύλο βγήκε από τον Παράδεισο

-Ο Ηλίας του 16

-Μια Ιταλίδα απτη Κυψέλη

-Για ποιον χτυπάει η κουδούνα

-Οι θαλασσιές οι χάντρες

Δεύτερη Κασετίνα:

-Τα Κίτρινα γάντια

-Γοργόνες κ Μάγκες

-Νόμος 4000

-Η Αρχόντισσα κ ο αλήτης

-Ο κατήφορος

-Κοινωνία ώρα μηδέν

Τρίτη Κασετίνα ( τώρα ξεκίνησαν κ πάλι: )

-Κοντσέρτο για πολυβόλα

-Οι κυρίες της αυλής

-Λατέρνα φτώχια κ φιλότιμο

-Μια τρελλή τρελλή οικογένεια

-Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα και ο κοντός

-Λόλα

και επίσης δόθηκαν στην αρχη τα

-Η νεράιδα και το παλικάρι

-Κάτι κουρασμένα παλικάρια
 
Η προσφορά των ταινιών της Φίνος Φίλμ σταμάτησε τελείως απροσδόκητα από το ''Πρώτο θέμα''. Γνωρίζει κανείς γιατί; Θα υπάρξει συνέχεια της προσφοράς κάποια στιγμη ή η συλλογή μας θα παραμείνει ανολοκλήρωτη;
 
Αντι να περιμενετε την καθε φυλλαδα, πηγαινετε μεχρι το Metropolis, το Public ή το Saturn να παρετε οποια ταινια του Φινου θελετε με μολις 5-6 ευρω (και σε πλαστικη θηκη παρακαλω)
 
Το θέμα είναι ότι για άλλη μια φορά μας κορόιδεψαν αφού η συγκεκριμένη εφημερίδα είχε υποσχεθεί ότι θα διαμοίραζε τις καλύτερες ταινίες της Φίνος φιλμ και αντ'αυτού η τρίτη κασετίνα έχει μείνει μέχρι στιγμής ανολοκλήρωτη..
 
Ξέρει κανείς τι θα γίνει τελικά με αυτή τη συλλογή από το ''Πρώτο θεμα''; Έχουν σταματήσει από τον Οκτώβριο τον διαμοιρασμό της συλλογής, ακόμα περιμένουμε και δεν έχουν βγάλει ανακοίνωση για το εάν θα συνεχιστεί..Όποιος γνωρίζει τίποτα ας μας πει..
 
εμ κι εμείς τους φάγαμε

Λοιπόν φίλοι μου κατ' αρχήν στην ανακοίνωση της κυκλοφορίας από το πρώτο θέμα ξεσηκωθήκαμε για την κορο'ι'δία από το πρώτο θέμα ή την εταιρεία διανομής.

Σε γενικές γραμμές όσον αφορά τις τιμές από τα λίγα που ξέρω θα έλεγα ότι η τιμή είναι συνάρτηση της ζήτησης και η εξίσωση της προσφοράς με την ζήτηση είναι αυτή που καθορίζει την τιμή.

Για τους φίλους που ψάχνουν DVD Φινος τα έχουν αρκετά καταστήματα τύπου Metropolis και τα στέλνει και η Victory Media μέσα από το site της και μέσω Telemarketing. Για τις τιμές δεν γνωρίζω γιατί δεν το έχω ψάξει.

Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι τους ενδιαφερόμενους αν και καθυστερημένα.
 
Το ξέρω ότι έχω αρχίσει να γίνομαι κουραστικός αλλά είναι απαράδεκτο να σταματάει μια προσφορά πριν καν ολοκληρωθεί...Η τρίτη κασετίνα που διένειμε η εφημερίδα σταμάτησε τελείως απροσδόκητα χωρίς καμία εξήγηση να δοθεί στο κοινό. Δηλαδή οι ταινίες τελευταίας διαλογής που διανέμει η εφημερίδα αυτό το καλοκαίρι πουλάνε περισσότερο απ'τις ταινίες της ''Φινος Φιλμ''; Κρίμα γιατί αυτή η προσφορά φαινόταν ότι θα είχε ενδιαφέρον-και καλά θα αποκτούσαμε στην συλλογή μας τις καλύτερες ταινίες της Φίνος Φιλμ! Πάλι καλά που αυτές τις ταινίες μπορούμε να τις βρούμε και σε καταστήματα με CD/DVD....
 
Πίσω
Μπλουζα