Eφυγε η ηθοποιος Βετα Προεδρου (1935~2024).

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας John22
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Ελαφρύ το χώμα.

Αλλα βρε παίδες, γράψτε και κάτι. Π.χ. καποια ανάμνηση που είχατε. Κάτι τελοσπάντων. Αν απλά ανακυκλώνετε το νέο από καποιο άλλο σάιτ, γίνεστε φερέφωνα. Αυτό το νέο π.χ. το διάβασα κι εγώ αλλού, τί νόημα έχει να το διαβάσω κι εδώ; Θα είχε νόημα όμως να διαβάσω και ενα σχόλιό σας. Νομίζω καταλάβατε.
 
Δεν εκανε πολυ κινηματογραφο η Βετα. Στην μονη ταινια που την ειδα ειναι η Τρικυμια μιας καρδιας, στον ρολο της συζυγου του Χρηστου Παρλα ο οποιος μαλιστα την απαταει.
Και φυσικα, θα ειναι παντα η αγαπημενη μας Αφροδιτη και αδελφη του Γιωργου Κωνσταντινου στα Καθημερινα.
Ας ειναι χαρουμενη και γαληνια στον καινουργιο κοσμο που την περιμενει.
 
Εμένα μου άρεσε στα Καθημερινά, όταν έπαιζε τη γκρινιάρα, κλαψιάρα και χειριστική αδελφή του Γιώργου Κωνσταντίνου. Ο χαρακτήρας της (νομίζω "Αφροδίτη" λεγόταν) ήταν ένας πρόδρομος της "Αμαλίας" του Ρετιρέ. Η διαφορά με την "Αμαλία" είναι ότι αντί για κόρη είχε έναν γιο, τον "Φοίβο", τον οποίο υποδυόταν ένας hot Σταμάτης Γαρδέλης. Η κλάψα και το παράπονό της ήταν τόσο πειστικά που πραγματικά σου έσπαγε τα νεύρα. Τόσο καλή ηθοποιός ήταν.
 
Πίσω
Μπλουζα