[El Greco] Τρεχαλίτσες

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
157
Πολύχρωμα κουκλάκια, σε σχήμα σαρανταποδαρούσας, σε πολλά μεγέθη..!!!

fetch


fetch


fetch


Αν προσέξετε , στην τελευταία φωτογραφία, στο τελείωμα του σώματος του τρεχαλίτσα, έχει ένα πράσινο αυτοκόλλητο που συμβολίζει μια τρεχαλίτσα-σαρανταποδαρούσα..!!!!

Ήταν το χαρακτηριστικό "μαρκάρισμα" των Τρεχαλίτσων της el greco..!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ενδιαφέρον κι αυτό!Φίλε makisimos με κάνεις να ανακαλύπτω παιχνίδια που ούτε φανταζόμουν ότι υπάρχουν!Και πρέπει να έχει βγάλει κι άλλα η El Greco που μου είναι εντελώς άγνωστα!
 
Φίλε THEBEST20, οι Τρεχαλίτσες θεωρώ ότι είναι από τα πιο γνωστά παιχνίδια της ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ, αλλά δεν ξέρω τον λόγο, δεν είναι από αυτά που θυμάται ο κόσμος.!!!!!

Ο στόχος μου εμένα εδώ μέσα, δεν είναι άλλος από το να θυμήσω σε όλους μας, παιχνίδια που έχουν θαφτεί πολύ βαθιά στις μνήμες μας, αλλά μια εικόνα τους και μόνο τα ανασύρουν αμέσως..!!!!

Για σένα χαίρομαι διπλά που δεν τα γνωρίζεις, και τα μαθαίνεις εδώ μαζί μας..!!
 
Αχ! παιδια που τις θυμηθηκατε?? Είχα και εγω μια ίδια με της πρωτης φωτογραφιας αλλα σε πορτοκαλι. Τωρα πρεπει να ειναι καπου πανω στο παταρι
 
actore25 δεν την ακους που σου φωναζει απο το παταρι καθε βραδυ??? Θελει να φωτογραφηθει σου λεει και να αναρτηθει εδω η φωτο του..!!! ;) :D
 
Μετά από πολύ ψάξιμο σε πατάρια κούτες και υπόγεια την είχα εντελώς ξεγραμμένη.Τελικά η μάνα μου τυχαία ανακάλυψε στην ντουλάπα της καταχωνιασμένη

την ταλαιπωρημένη,ξεθωριασμένη,24 χρονών τρεχαλίτσα μου!!!

attachment.php


attachment.php


P1010001.jpg

P1010002.jpg
 
Ωραία η τρεχαλίτσα σου artcore25.Πρώτη φορά βλέπω την τρεχαλίτσα σε αυτό το χρώμα.
 
artcore25 είπε:
Μετά από πολύ ψάξιμο σε πατάρια κούτες και υπόγεια την είχα εντελώς ξεγραμμένη.Τελικά η μάνα μου τυχαία ανακάλυψε στην ντουλάπα της καταχωνιασμένη την ταλαιπωρημένη,ξεθωριασμένη,24 χρονών τρεχαλίτσα μου!!!

attachment.php


attachment.php
Πω πω γελιο!!!! Ο Μακισιμος μας εγραψε το ποστ "artcore25 δεν την ακους που σου φωναζει απο το παταρι καθε βραδυ??? Θελει να φωτογραφηθει σου λεει και να αναρτηθει εδω η φωτο του..!!! ;) :D στις

25-04-10 και η τρεχαλιτσα σου artcore25 βρεθηκε το 19-03-12 μετα απο 2 χρονια ψαξιμο!!!! Αυτο σημαινει επιμονη!!! Μπραβο artcore25!!!! :) Αν την χτενισεις (την ξασεις) με μια σκληρη βουρτσα θα γινει και πιο μαλακο το τριχωμα της, και οι ινες θα ξεκολλησουν γιατι με το πλυσιμο ενωθηκανε (τι σου λεω τωρα εεεε!) :)
 
Πω πω απίστευτο πέρασαν δυο χρόνια....αναστασία μου καλά κάνεις και μου λες, σ'ευχαριστώ για την συμβουλή σου.Όταν την βρήκα ήταν ακόμα χνουδωτή αλλά

έλα που ήθελα να την φωτογραφίσω καθαρή και την έβαλα στο πλυντήριο :( .Και φυσικά έτσι ξεθώριασαν και τα πορτοκαλί παπουτσάκια της.
 
να και η δική μου τρεχαλίτσα!!

Δυστυχώς έχασε το χρώμα της γιατί κάποιος είχε την φαεινή ιδέα να τη στολίσει στο αυτικήνητο όπου για χρόνια την έτρωγε ο ήλιος :cry: ... Shift+R improves the quality of this image. CTRL+F5 reloads the whole page.

DSC08197.jpg

Έχει και το χαρακτηριστικό μαρκάρισμα!!!
 
Πολύ γλυκιά η Τρεχαλίτσα!
 
Πίσω
Μπλουζα