[El Greco] Heidi Doll

telios_s

Banned
Joined
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
115
Αντιδράσεις
0
Εδώ μία άλλη σπάνια κούκλα από την el greco...η Heidi(η μικρούλα των βουνών).

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρε την Χαιντι! Ποσα χρονια ειχα να την δώ!

Σε ευριστουμε telios_s για την φωτο! :)
 
Καποιος εγινε φαν της El Greecoooooo....!!! :D

Μπραβο Telios s, σουπερ η φωτογραφια και πολυ συλλεκτικη κουκλα..!! Και σε αντιθεση με την ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ μοιαζει πολυ στην Χαιντυ που εχω δει στα κινουμενα σχεδια..!!

Αξιζει πραγματικα η αγορα σου, ΣΟΥΠΕΡ-ΝΤΟΥΠΕΡ...!!!

Σ ευχαριστουμε που μοραστηκες την φωτογραφια, ειναι κατι που ΔΕΝ ειχαμε ξαναδει..!!
 
Wow τελικά είχα δίκιο όταν έλεγα ότι κυκλοφόρησε και με πλαστικό σόμα σαν τις κανονικές κούκλες από el Greco η Heidi;)

Πολύ καλό κομμάτι μπράβο και σίγουρα πολύ σπάνιο !!!

ΥΓ: Εγώ ψάχνω την Heidi αλλά αυτήν που μοιάζει με τους τυχερούληδες δηλαδή με πάνινο σόμα φορούσε ακριβώς το ίδιο φορεματάκι , το κεφάλι της είχε μαλλιά μαύρα αλλά βαμμένα σαν του Τζον Τζον και είχε κλασικά τα πλαστικά μποτάκια που έβαζε η el Greco στα μικρότερα κουκλάκια




Aν κάποιος ξέρει κάτι η έχει κάποια φωτογραφία να ρίξει λίγο φώς στο σκοτάδι μου !! :(

δυστυχώς για αρκετά χρόνια δεν μπορώ να βρω τίποτα για την συγκεκριμένη επομένως οποιαδήποτε βοήθεια θα είναι πολύτιμη!!! #)

Eυχαριστώ!!
 
HEIDI DOLL [EL GRECO]

telios_s είναι υπέροχη να τη χαίρεσαι και σε ευχαριστώ πολύ που μας την έδειξες.Ούτε εγώ ήξερα ότι υπήρχε... :thanx2:
 
Ευχαριστώ παιδιά.Φίλε el greco fanatic,δεν ξέρω αν λέμε για την ίδια κούκλα, αλλά η κοπέλα μου μου περιέγραψε μία Heidi που είχε από την el greco όταν ήταν μικρή ως εξής: πάνινο σώμα, φόρεμα πράσινο σκούρο ή μπλε(δεν θυμάται καλά)με λουλουδάκια, παππούτσια χρυσά όπως ακριβώς η Candy Candy(δες φωτο)και μαλλιά καφέ σκούρα, όχι μαύρα.Ήταν μικρότερη σε μέγεθος από αυτήν που έχω , το κουτί ήταν το ίδιο αλλά σε μικρότερο μέγεθος.Γενικά αυτή η κούκλα είχε πολλά χαρακτηριστικά ίδια με την Candy Candy,αλλά είναι σίγουρη ότι ήταν Heidi και από την el greco.
 
telios_s Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου!! :)

Την συγκεκριμένη που λες εγώ προσωπικά δεν την ξέρω αλλά αν υποθέσουμε της τόσες παραλλαγές που χει κάνει η el Greco σίγουρα θα είναι όπως τα λες πράγμα πολύ ενδιαφέρων , γιατί με πάνινο σόμα και μαλλιά κανονικά είναι στα σίγουρα πιο τέλια από αυτήν που λέω εγώ με τα ζωγραφιστά μαλλιά




Αυτήν τιν θυμάμαι από μια ξαδέρφη μου περίπου το 80 ήταν όπως είπα και πριν τώρα για το φόρεμα μπορεί και να ήταν μπλε αυτό δεν το θυμάμαι , επομένως το πρώτο βήμα έγινε σημαντικές η πληροφορίες σου :D

Ελπίζω στο μελλον να βρεθεί κάτι :)
 
Πάντως σίγουρα δεν είναι καμία απ' αυτές τις δύο.Και απ' ότι βλέπετε η συγκεκριμένη Heidi έχει βγεί σε 2 εκδόσεις.Η μία σε μεγάλο μέγεθος που την έχω σε κουτί και η άλλη σε μικρό μέγεθος που την έχω unboxed.

picture.php
 
HEIDI DOLL [EL GRECO]

telios_s η μικρή είναι όνειρο...Πάνγλυκια!!!Να τις χαίρεσαι και τις δύο!!! ;)
 
Wow και τα 2 είναι φοβέρα κομμάτια συγχαρητήρια :)

Ελπίζω και εγώ κάποια μέρα να βρω αυτήν που θυμάμαι

H κάποιος να μας φωτίσει με καμιά φωτογραφία #)




Aυτά έρχονται από κει που δεν τα περιμένεις ;)

Έτσι έγινε και με την ΠΙΠΙ την τρελλοκοτσιδου την μεγαλύτερη στο μέγεθος του τυχερούλη απο el greco εκεί που είχαμε απελπιστεί εμφανίστηκε :D
 
HEIDI DOLL [EL GRECO]

COLESNICOV η τρελοκοτσιδού σου είναι υπέροχη!Να τη χαίρεσαι! :D
 
Να και η δικη μου Χάιντι από την Ελ Γκρεκο..!!

attachment.php


HEIDI.jpg
 
H Heidi δεν έβγαινε και από τη Λύρα? Κάπου είχε πάρει το μάτι μου μια δημοπρασία.
 
δωράκι απο εναν καλό φίλο που την είχε η αδερφή του στην δεκαετία του 80' περίπου αρχές, να είναι αυτη της λύρας;
 
Πολύ συμπαθητική κουκλίτσα. Η καρδούλα πάντως που έχει μπροστά, φαίνεται σαν σήμα της ελ γκρέκο.
 
Πίσω
Μπλουζα