Eye Pet [Video Review]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.888
Virtual κατοικιδιο που δεν θελει ταισμα,βολτα ,κονσερβες με σκυλοτροφη.

Εντυπωσιακο το οτι σκαναρει στον αερα τις ζωγραφιες που κανεις εσυ.

Σχεδιαζεις ενα αεροπλανακι το σκαναρει η καμερα και επειτα το χειριζεσαι με το κοντρολερ πετωντας το στην κουζινα σου,στο σαλονι σου η στο δωματιο σου....

Εντυπωσιακο σαν νεα τεχνολογια ,ισως στο μελλον να παιζονται παρομοια τα παιχνδια.

Το Plaisio το εχει προπαραγγελια με καμερα μαζι στα 50ευρο.

Ελληνικο video review απο το GameOver.gr.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thank Aardvark ! Πάρα πολύ ωραίο το eye pet!!!! Χμμμ....Ένας λόγος να πάρω ps3 μιας και είμαι υπό επιτήρηση απο την γυναίκα μου που έχει τρελαθεί με τόσες κονσόλες και ρετρό υπολογιστές στο σπίτι(κάτω απο κρεβάτια,σε ντουλάπες, πάνω σε γραφεία και βιβλιοθήκες..... εδώ της έκανα πλάκα και της είπα ότι θα βάλω έναν σπεκτρουμακο να κοιμάται μαζί το μωρό στην κούνια και φρίκαρε)

Άλλα πιστεύω ότι αυτό θα την εντυπωσιάσει πολύ ώστε να κάνει μια << μικρούλα >> εξαίρεση και να αγορασω ps3 και eye pet μαζι! (και μετά σου λένε ο άντρας κάνει κουμάντο και είναι ο άρχων του σπιτιού).

Άσχετο άλλα γιατί ο ένας απο τα 2 παιδιά στο βιντεακι μου θυμίζει τον Μαμαλάκη στα νιάτα του....
 
Παντα ηθελα ενα pet ,παντα ηθελα ενα virtual pet και αν δεν εχεις ηδη καμερα eyetoy Που λογικα δεν θα εχεις η τιμη του βγαινει στα 20 ευρω.

Τζαμπααααα.

Και δεν θελει μπαταριες σαν το Pleo.

ΒΤW Το review ειναι απολαυστικο.
 
Εντυπωσιακή η σκηνή με το αυτοκινητάκι!

Κι εγώ θα το πάρω για να παίζει η σύζυγος...

Πράγματι, το παληκάρι είναι ίδιος ο Μάμα!
 
Ωραίο review, και εντυπωσιακό το virtual pet. Eπίσης έχει και λογική τιμή, κάτι που είναι θετικό στην όλη εικόνα του τίτλου. Φαντάζομαι πως για τα παιδάκια είναι όλα τα λεφτά, και όποιος έχει άς προσέξει γιατί προβλέπεται "κατάληψη" του PS3 και δέν σας βλέπω να παίζεται Fifa με άνεση...
 
Η παραπανω τεχνολογια ονομαζεται augmented reality και δεν περιοριζεται μονο στο gaming αλλα και στα αυτοκινητα ,στα κινητα για διαφορες πληροφοριες και αλλα πολλα.

Εξελιξη του στο gaming ειναι και το παρακατω video.

 


To concept το ειχα σκεφτει ηδη εγω,εχασα την πατεντα. :(

 
 

 


http://www.youtube.com/watch?v=wJItdmumxYY&feature=player_embedded
 
circleag είπε:
Άσχετο άλλα γιατί ο ένας απο τα 2 παιδιά στο βιντεακι μου θυμίζει τον Μαμαλάκη στα νιάτα του....
Χααχαχαχαχαχαχαχαχα! Εισαι θεος! :D Πραγματι μοιαζει τον Μαμαλακη!
 
Eρχεται Update του κατοικιδιου με την προσθηκη του Μove.

Σιγουρα δεν θα χρειαζεται να χρησιμοποιεις την καρτα πλεον μιας και την δουλεια της θα την κανει το στικ.

Ζωγραφιζεις στον αερα και φτιαχνεις και οχηματα μερικα ακομα εξτρας!!

Ποσο διαφορετικα θα ηταν αν αντι για το Pet χρησιμοποιουσαν ηρωες του Disney η σουπερηρωες η ακομα και ενα Sims game σε περιβαλον δωματιου. :xm:

 
Πίσω
Μπλουζα