Final Fantasy:All The Bravest

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.323
Αντιδράσεις
5.918
H square-enix κυκλοφορησε για τα iphone,ipad κλπ το Final Fantasy All The Bravest.Δεν ξερω αν τα κονομαει με αυτες της αρπαχτες η square-enix αλλα πρεπει να ντρεπονται και μονο που κυκλοφορουν τετοια παιχνιδια.Η σειρα Final Final εχει βαλτωσει και το ενα μετριο παιχνιδι διαδεχεται το αλλο και αντι να κατσουν να ασχοληθουν και να κυκλοφορησουν καποιο καινουργιο Final Fantasy για της οικιακες κονσολες ασχολουνται με τετοιες βλακειες.Το FFATB ειναι ενα παιχνιδι που υπαρχουν ολοι οι ηρωες και γενικα οι χαρακτηρες των Final Fantasy αποτελειται απο πιστες και καθε φορα που βγαζουμε καποια μας παει το παιχνιδι στην επομενη.Καλα καλα δεν ελεγχουμε τους χαρακτηρες μας που λεει ο λογος τα xp points ειναι για να αποκτουμαι και αλλα slots με χαρακτηρες και γενικα σε καθε μαχη εχουμε πολλους χαρακτηρες και καλα για να ελεγχουμε.Και δεν φτανουν αυτες οι βλακειες αλλα για να αγορασουμε εξτρα χαρακτηρες για να παμε σε καινουργιους κοσμους κλπ πρεπει να πληρωσουμε εξτρα ευρω στην αγαπημενη square-enix.Aς το βλεπουν να το χαιρονται και να ντρεπονται για της σαβουρες που κυκλοφορουνε.Και δεν φτανει αυτο αλλα περνει και η μπαλα και την Enix που συμβαλει στην ολη καταντια ασχετα που τα Dragon Quest που συνεχιζουν να κυκλοφορουν ειναι φανταστικα με κλασικο παραδειγμα το Dragon Quest X και το Remake του Dragon Quest VII για το 3DS.Tην καταρα μου τους δεινω να διαλυθουν να πτωχευσουν και επιτελους να δουμε μονη της την Enix να βγαζει της παιχνιδαρες της.

 
Τι τερατούργημα είναι αυτό;;;;;;;; :precry:
 
Kαλα περιμενουν καποιος να πληρωσει για αυτο?Ουτε δωρεαν δεν θα το εβαζα!
 
Αστα να πανε απο το κακο στο χειροτερο παει η Square!! Κριμα :(
 
Παιδιά όσο και να μην θέλουμε να το παραδεχτούμε η square-enix μας έχει γραμμένους Έχουν καταλάβει ότι το ζουμί είναι στο android/ios και κυκλοφορούν όλο και περισσότερα παιχνίδια εκεί. Το έχω σίγουρο πως το επόμενο final fantasy θα βγει για αυτές τις πλατφόρμες...
 
Τραγικό. Μέχρι και πριν απο λίγα χρόνια βγάζανε παιχνιδάρες για το DS και τώρα παρουσιάζουν αυτό το τερατούργημα.
 
Πρεπει να ντρεπονται γιατι απο το final fantasy X και μετα η σειρα καταντησε περιγελος και οχι απο το XI και μετα αλλα οπως ειπα απο το X και μετα γιατι οποιος βγει και πει οτι το FFΧ ηταν καλο παιχνιδι και στα πρωτυπα των προηγουμενων δεν ξερει τι του γεινεται.Ο εντυπωσιασμος για τα γραφικα που ειχε το συγκεκριμενο παιχνιδι ηταν το μονο αξιομνημονευτο που ειχε γιατι σαν final fantasy ηταν μετριοτατο.Και αν θελουν εκει στην square-enix ας παρατησουν την σειρα final fantasy και ας ασχοληθουν με την σειρα Dragon Quest που τα πανε πολυ καλητερα και κυκλοφορουνε εξαιρετικα παιχνιδια.Αλλα δεν μπορω να βλεπω τετοιες βλακειες παιχνιδια με γυρνανε τα μυαλα και μολις το ειδα χθες κοντεψα να παθω εγκεφαλικο.
 
metalcandyman είπε:
Πρεπει να ντρεπονται γιατι απο το final fantasy X και μετα η σειρα καταντησε περιγελος και οχι απο το XI και μετα αλλα οπως ειπα απο το X και μετα γιατι οποιος βγει και πει οτι το FFΧ ηταν καλο παιχνιδι και στα πρωτυπα των προηγουμενων δεν ξερει τι του γεινεται.
Το X είχε την βάση να γίνει το καλύτερο FF όλων των εποχών, όμως έμεινε μόνο στην βάση..

Και δεν θα καθίσω τώρα να αναλύσω τα καλά και τα κακά του, όμως θα πω τα 2 πράγματα που κυριολεκτικά το δολοφόνησαν!

1. Η γραμμικότητα του, και 2. το Blitzball..

Από την μία δεν είναι δυνατόν να μου φτιάχνεις έναν "κόσμο" σε μια ευθεία γραμμή (Και ακόμα χειρότερα να το επαναλάβεις και στο XIII αρκετά χρόνια αργότερα!), και από την άλλη ένα απαίσιο αθλητικό παιχνίδι σαν "mini game" (Τώρα τι "mini game" ήταν αυτό που ήθελες κανένα δεκάλεπτο για να το παίξεις, είναι άλλο θέμα..)..
 
divined είπε:
Τραγικό. Μέχρι και πριν απο λίγα χρόνια βγάζανε παιχνιδάρες για το DS και PSP κσι τώρα παρουσιάζουν αυτό το τερατούργημα.
fixed :p

πάντως απαράδεκτη κίνηση που όχι μόνο ξεφτιλίζει το final fantasy σαν franchise αλλά είναι και πανάκριβο! περίπου 50 ( !! ) δολλάρια πρέπει να πετάξει κανείς για να έχει το "πλήρες" παιχνίδι :angry:
 
Να πούμε και την πικρή αλήθεια δεν υπάρχει πιο υπερεκτιμημένο franchise από το FF.
 
franz είπε:
Να πούμε και την πικρή αλήθεια δεν υπάρχει πιο υπερεκτιμημένο franchise από το FF.
Γούχου, godουχου ofχου warχου, γκοχsonic, γκουχου, γκcall of dutyχου, γκουχου, γκούχουpro, γκουχου...

Ποιος με έπνιξε...; :angry:

Και όσο αφορά αυτό που είπες, ναι... Αν το πρώτο FF που είδε κάποιος (Δεν για εσένα, γιατί δεν ξέρω ποιο είδες πρώτο!) ήταν το 10 και μετά, ναι... Είναι υπερεκτιμημένη σειρά! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
cloud είπε:
Γούχου, godουχου ofχου warχου, γκοχsonic, γκουχου, γκcall of dutyχου, γκουχου, γκούχουpro, γκουχου...Ποιος με έπνιξε...; :angry:

Και όσο αφορά αυτό που είπες, ναι... Αν το πρώτο FF που είδε κάποιος (Δεν για εσένα, γιατί δεν ξέρω ποιο είδες πρώτο!) ήταν το 10 και μετά, ναι... Είναι υπερεκτιμημένη σειρά! :p
Συμφωνώ για το CoD, BF all the way.

Όταν λες pro εννοείς το pro evolution soccer έτσι? Πραγματικά θεωρείς υπερεκτιμημένο τίτλο το pro? Μόνο από μια γυναίκα θα περίμενα να το ακούσω αυτό, για τις ατελείωτες ώρες γραψίματος που έχουν φάει και λογικό να έχουν ψυχολογικά με το παιχνίδι χαχα.

Όχι έχω δει όλα τα FF, δεν με "τράβηξε" κανένα, μπορεί να είναι θέμα γούστου, δεν είμαι ο μόνος.
 
franz είπε:
Όταν λες pro εννοείς το pro evolution soccer έτσι? Πραγματικά θεωρείς υπερεκτιμημένο τίτλο το pro? Μόνο από μια γυναίκα θα περίμενα να το ακούσω αυτό, για τις ατελείωτες ώρες γραψίματος που έχουν φάει και λογικό να έχουν ψυχολογικά με το παιχνίδι χαχα.
Ναι, για το pro evolution soccer λέω... :p

Και το λέω γιατί πέρα από το ότι δεν είμαι φαν των αθλητικών γενικά, το κακό στο Ελλάντα έχει παραγίνει με αυτό!

Το ότι μετά την Ιαπωνία ήμαστε η μοναδική χώρα που πουλάει, μου είναι αρκετό για να το χαρακτηρίσω "την πιο υπερεκτιμημένη σειρά"!
 
Πείτε με ιερόσυλο αλλά το εν λόγω παιχνίδι το βρίσκω πιο ενδιαφέρον από τα κανονικά Final Fantasy. Πως φαίνεται το άτομο που δεν του αρέσει η σειρά Final Fantasy, ε; :p (Αν και θα ενδιαφέρομουν σε κάποια φάση να δοκιμάσω και το FF VI, όποιο άλλο FF έχω δοκιμάσει δεν μου άρεσε) Κρίμα που η Android έκδοση (που είναι και τσαμπέ) είναι μονάχα στα ιαπωνικά. Πάντως πλάκα έχει που τα διάφορα sites του δίνουν αρνητικές κριτικές λόγω ρηχού gameplay ενώ την ίδια στιγμή δίνουν θετικές βαθμολογίες σε πολλά άλλα δημοφιλές smartphone games με επίσης ρηχό gameplay. :sweat:
 
Πίσω
Μπλουζα