Final Fight Double Impact is back [X360-PSN]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.937
Αντιδράσεις
4.033
Κατι ειχα μυριστει βλεποντα τον Cody και τον Guy να ανακοινωνονται σαν εξτρα χαρακτηρες στο Super Street Fighter ΙV,να ηταν τυχαιο αραγε;

Οχι μιας και το πολυαγαπημενο car smashing beat em up που ειχαμε λιωσει στα πενηνταρικοφαγα arcade μας ερχεται και επισημως.

Και ναι και με HD γραφικα (μαλλον φιλτρα) και σε Original mode και κατι extra που φαινεται στην φωτο και υπογραμιζω στο quote και που θα αρεσει πολυ στους arcade maniacs.

finalfight1125.jpg


Final Fight Double Impact, as the collection is titled, will feature optional graphical filters and a visual mode that makes the games appear as if they're being played on an arcade machine. Most importantly, both games will have drop-in online co-op. Capcom hasn't priced the collection yet, but there's no way the company will charge more than we've already put into Magic Sword machines over the years.

This release will have two visual modes, one that will "make the games shine in crisp and clear HD glory," and another that allows players to use the original look. Both games will support leaderboards and online play with drop-in co-op allowing players to join a friend's game already in progress.
 
ωραία, γιατί έχω ~1400 points μέσα...
 
Εγω παλι σκεφτομαι "να το βαλω το καλωδιο δικτυου ή να μη το βαλω?" :)

Ωραια νεα παντως!
 
@Wally:

εγώ το έβαλα κατά την διάρκεια του κύμματος, κατέβασα και αγόρασα κάτι XBLA και το αποσύνδεσα... τί να σου πώ... αν δεν έπαιζες online δε νομίζω να έχεις πρόβλημα...
 
Προφανως κανεις δεν διεθεσε τα 10 ευρω για να το κατεβασει και εγω το σκεφτομαι.

Πρεπει να βεβαιωθω οτι γραφικως και εμφανισιακως εχει ακριβως το ιδιο feeling με τα arcades κατι που το ΜΑΜΕ δεν το καταφερε . :xm:
 
γιατί δεν κατεβάζεις το demo; εγώ αυτό κάνω τώρα...
 
Εννοεις το 360 γιατι το Ps3 δεν εχει demo αλλα κατευθειαν αγορα με 9.99!!

Θα μπω να το κατεβασω απο το Live τοτε ,δεν περιμενα διαφορετικη στρατηγικη στις κονσολες απο την Capcom παντως.

 
Ok ενδιαφερον αν και το εχω παιξει σε καμμια 10αρια edition απο τα real arcades μεχρι την Sega CD εκδοση το παιχνιδακι λεει και μονο για τα settings Που εχει!!

Η καλυτερη επιλογη κατεμε που να πλησιαζει το αυθεντικο ειναι τον Upscaler στο Real Monitor και το Screen Size στο Cabinet Mode ωστε να βλεπεις και λιγο απο original καμπινα.

Το real monitor εχει phosphor glow και scanlines οπως τα old school arcs!!

Η Classic στο upscaler δεν βλεπω τι ρολο βαραει και γιατι την βαλανε ειναι φουλ στο τετραγωνο ,το Crisp μετριο ,το smooth με αρεσε παρα πολυ αν και φευγουμε απο το αυθεντικο.

Τεσπα ωραιο θα το παρω .

Edit:Ξεχασα τελειως και να αναφερω και να παιξω και το 2ο παιχνιδακι της Capcom που ερχεται μαζι (εξου και double impact) ενα knights and dragons αrcade στυλ,anyway...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εννοείς το Magic Sword... είναι ΠΟΛΥ καλό και αυτό man!!!!
 
Κατεβάστε και δοκιμάστε. Εγώ το αγόρασα και το μετάνιωσα. Να γιατί:

Θετικά

- Έχει GGPO netcode.

- Έχει ωραίο artwork και κάποια RGB effects.

- Magic Sword

Αρνητικά

- Είναι διαθέσιμο και στο GGPO και στο Supercade.

- Ta scanlines και τα RGB effects είναι απο δισδιάκριτα έως και αόρατα.

- Δεν βρίσκεις παιχνίδι Online ούτε για δείγμα.

- ΔΕΝ μπορείς να κάνεις customize το χειριστήριο. Δοκιμάστε να παίξετε με το default σε Madcatz TE και θα καταλάβετε πόσο απαραίτητο ήταν.

- Είναι ακριβό για αυτό που προσφέρει και υπήρχαν πολύ καλύτερα παιχνίδια του είδους στον κατάλογο της Capcom (Cadillacs & Dinosaurs, Punisher, Captain Commando, Knights of the Round, Warriors of Fate, Battle Circuit).

Δοκιμάστε πριν αγοράσετε και να έχετε και κάποιον πρόχειρο για local διπλό...
 
Απο οτι διαβασα η PS3 εκδοση απαιτει network connection για να παιξεις το παιχνιδι,αν το φορτωσεις χωρις σου γραφει sign in psn.

Στο 360 δεν ισχυει κατι τετοιο.

Μαστα....

Παντως το παιχνιδι λεει για multiplayer gaming ,οπως παλια που παιζαμε διπλα στα μπλιμπλικια.
 
Πίσω
Μπλουζα