Game gear για φτιάξιμο (Θεσσαλονίκη)

Retropolis Greece

Retro Member
Joined
7 Ιουλ 2009
Μηνύματα
380
Αντιδράσεις
269
Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. έχω 1 gg με τα γνωστά προβλήματα εικόνας και ήχου. Και ένα ακόμη επίσης προβληματικό το οποίο μπορεί να χαριστεί. Το θέμα είναι αν υπάρχει κανείς πρόθυμος από θεσσαλονίκη να φτιάξουμε μαζί και τα δύο, το ένα για μένα και να κρατήσει το άλλο για πάρτη του ώστε να πιάσει και τόπο.

Όσοι πιστοί θα με κάνετε χαρούμενο.

Λεπτομέρειες: η οθόνη αναβει κανονικά αλλά για να δεις εικόνα πρέπει να πλαγιάσεις πολύ το gg και να έχεις τέρμα την φωτεινότητα. Ήχος δεν ακούγεται καθόλου από το ηχείο ενώ με ακουστικά ακούγεται μια χαρά.

Το άλλο έχει τα ίδια προβλήματα αλλά έχει διαφορετική πλακέτα.
 
Μπορώ να σου αντικαταστήσω τους πυκνωτές και κατά πάσα πιθανότητα θα συνέλθει. Όπως βλέπεις είμαστε από διαφορετικές πόλεις αλλά κατεβαίνω συχνά Θεσνίκη. Αν δεν βρεθεί καποιος άλλος από Θεσνίκη να στο φτιάξει, στείλε μου ένα πμ.
 
Γεια σου φίλε. Έχω φτιάξει ήδη 2. Πολύ ευχαριστώς να σου φτιάξω και αυτά που λες παραπάνω. Όμως:

α) Για τις επόμενες 2 εβδομάδες θα είμαι εκτός Θεσσαλονίκης. Αν θέλεις το κάνουμε μετά.

β) Πυκνωτές έχεις εύκαιρους, διότι δεν βρίσκω τον 68μF σε μικρό μέγεθος και δυσκολεύεται να κλέισει το μηχάνημα. Εκτός αν κάνουμε πατέντα.

Αν είναι πες μου. Θα χαρώ να ζωντανέψουν ακόμη 2 Game Gear.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το θέμα μπορεί να κλείσει. βρέθηκα με τον johnny19818 ο οποίος μου έφτιαξε το gg σε λιγότερο από 3 ώρες και το παρέλαβα την ίδια μέρα. άψογη δουλειά. άψογος γενικότερα. Ευχαριστώ
 
tzehos είπε:
το θέμα μπορεί να κλείσει. βρέθηκα με τον johnny19818 ο οποίος μου έφτιαξε το gg σε λιγότερο από 3 ώρες και το παρέλαβα την ίδια μέρα. άψογη δουλειά. άψογος γενικότερα. Ευχαριστώ
Μπράβο, πολύ ευχάριστα νέα! :)

(Γειά στα χεράκια του Johny! :) )

Ενημερωτικά, αυτά τα θέματα δεν κλείνουν - σε περίπτωση που υπάρχει κι άλλο μέλος με το ίδιο πρόβλημα, θα χρησιμοποιήσει το παρόν thread.

Όπως και να 'χει όμως, ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!
 
tzehos είπε:
το θέμα μπορεί να κλείσει. βρέθηκα με τον johnny19818 ο οποίος μου έφτιαξε το gg σε λιγότερο από 3 ώρες και το παρέλαβα την ίδια μέρα. άψογη δουλειά. άψογος γενικότερα. Ευχαριστώ
Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια. :[:[

Και γω με τη σειρά μου να πω ότι η συννενόηση μας ήταν φοβερή.

Χάρηκα πολύ που έδωσα ζωή σε ένα ακόμη ρετρό αντικείμενο και σε μία από τις αγαπημένες μου κονσόλες. Εύχομαι να το χαρείς και να το λιώσεις!!
 
ρε παιδια,καινουριος.Κανενας να φτιαχνει game gear στην Αθηνα υπαρχει?Βρηκα ενα και η οθονη βλεπεται μονο υπο γωνια και δεν εχει ηχο(μονο με ακουστικα).
 
BATMAN7 είπε:
ρε παιδια,καινουριος.Κανενας να φτιαχνει game gear στην Αθηνα υπαρχει?Βρηκα ενα και η οθονη βλεπεται μονο υπο γωνια και δεν εχει ηχο(μονο με ακουστικα).
Καλώς όρισες! Κλασσική περίπτωση βλάβης!! Αλλαγή πυκνωτών και όλα φτιάχνουν! Όλο και κάποιος θα βρεθεί να σου το φτιάξει...
 
johnny19818 είπε:
Καλώς όρισες! Κλασσική περίπτωση βλάβης!! Αλλαγή πυκνωτών και όλα φτιάχνουν! Όλο και κάποιος θα βρεθεί να σου το φτιάξει...
αν είναι σαν εσένα ο μάστορας τότε όλα θα γίνουν σαν καινούρια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Καλώς όρισες! Κλασσική περίπτωση βλάβης!! Αλλαγή πυκνωτών και όλα φτιάχνουν! Όλο και κάποιος θα βρεθεί να σου το φτιάξει...
Καλως σας βρηκα παιδια.Μακαρι.
 
tzehos είπε:
αν είναι σαν εσένα ο μάστορας τότε όλα θα γίνουν σαν καινούρια!
Πρέπει να ομολογήσω ότι το αποτέλεσμα στο δικό σου μηχανάκι ήταν πέραν των προσδοκιών μου!! Όπως και να'χει έκανα ότι καλύτερο μπορούσα και με πραγματικά πολύ καλό αποτέλεσμα.
 
Πίσω
Μπλουζα