game gear problems

enrique19

Retro Member
Joined
1 Mαϊ 2010
Μηνύματα
187
Αντιδράσεις
8
γεια,ξερετε μηπως πυκνωτακια ηχουν παιρνει το game gear?εννοω ονομα και αν εχετε και φωτο ακομα καλυτερα,επισης η οθονη μου ειναι μαυρη και οποτε το ανοιγω βγαζει σε τυχαια μερη ασπρεσ γραμμες?τι παιζει τζιφος?η μπορω να το αναστησω,μεχρι και πριν λιγες μερες επαιζε το τυνερ οποτε θυμοταν χωρι ηχο,τωρα τπτ,ουτε παιχνδια φυσικα δεν παιζει,και το αφηνω να ζεσταθει,αλλα τπτ πολυ ευθραυστο ρε παιδι μ πω..
 
Λέξη κατάλαβα δέν...
 
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε οι γνώστες του είδους, για τη πήγε και έβγαλε η sega αυτήν την πατάτα αφού χαλάει τόσο εύκολα;

Κατά 100% είναι το χειρότερο μηχάνημα όλων τον εποχών πε αυτά που διαβάζω συνέχεια.

Η θα χαλάσει ο ήχος, η θα χαλάσει η οθόνη, η θα χαλάσουν και τα δυο μαζί.

Και άντε να πιάνουν τα χέρια σου και να κάθεσαι να το φτιάχνεις συνέχεια, το 70% των κατόχων αυτής της κονσόλας η δεν έχουν ιδέα η καν δεν μπαίνουν στον κόπο να δοκιμάσουν να την επισκευάσουν.

Αν την δόσης κάπου για επισκευή δεν ξέρης αν θα σου δώσουν αυτήν την κονσόλα που τους έδωσες η αν θα σε κοροϊδέψουν.

Υπάρχει gamegear που να έμεινε άφθαρτο; Σε όλους έχει χαλάσει.

ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.
 
saxonaxos είπε:
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε οι γνώστες του είδους, για τη πήγε και έβγαλε η sega αυτήν την πατάτα αφού χαλάει τόσο εύκολα;Κατά 100% είναι το χειρότερο μηχάνημα όλων τον εποχών πε αυτά που διαβάζω συνέχεια.

Η θα χαλάσει ο ήχος, η θα χαλάσει η οθόνη, η θα χαλάσουν και τα δυο μαζί.

Και άντε να πιάνουν τα χέρια σου και να κάθεσαι να το φτιάχνεις συνέχεια, το 70% των κατόχων αυτής της κονσόλας η δεν έχουν ιδέα η καν δεν μπαίνουν στον κόπο να δοκιμάσουν να την επισκευάσουν.

Αν την δόσης κάπου για επισκευή δεν ξέρης αν θα σου δώσουν αυτήν την κονσόλα που τους έδωσες η αν θα σε κοροϊδέψουν.

Υπάρχει gamegear που να έμεινε άφθαρτο; Σε όλους έχει χαλάσει.

ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ.
Το δικο μου δουλευει θαυμασια παντως...
 
Απίστευτο. Όλοι έχουν αλλάξει πυκνωτές.

Πόσα χρόνια είναι η κονσόλα σε λειτουργία;

Gamegear που έχουν παίξει 10 φορές και είναι στα κουτιά τους εξαιρούνται, το θέμα είναι να έχουν φάει το λιώσιμο τους.

Εγώ το γουστάρω τρελά αλλά πολύ ευαίσθητο σε σύγκριση με το game boy που είναι, ήταν και θα είναι σκύλος, η ακόμα και με το ξαδελφακι του το nomad, καμία σχέση πραγματικά.
 
Δεν συνηθιζω να υπερασπιζομαι προιοντα της Service Games - αλλα νομιζω οτι εισαι υπερβολικος.

Μιλαμε για εγχρωμη φορητη κονσολα 20+ ετων με καμποσο κατασκευαστικο hype (αρα και με μεγαλυτερο βαθμο ευπαθειας απο το Gameboy) που θελοντας και μη εχει τραβηξει τα πανδεινα στα χερια παιδιων.

Ολα αυτα τα χρονια εχω δει δεκαδες Gameboy με καμμενες οθονες, πυκνωτες, και λιωμενα πλαστικα που τελικα δεν μου κανει εντυπωση οτι αντιστοιχα υπαρχουν και πολλα "τσακισμενα" Gamegear - και δεν θα κατεληγα στο συμπερασμα οτι η κονσολιτσα της SEGA ηταν ελλατωματικη ή ειχε κατι "κακο" που δεν ειχε ο ανταγωνισμος.
 
Paspartoo είπε:
Δεν συνηθιζω να υπερασπιζομαι προιοντα της Service Games - αλλα νομιζω οτι εισαι υπερβολικος.
Μιλαμε για εγχρωμη φορητη κονσολα 20+ ετων με καμποσο κατασκευαστικο hype (αρα και με μεγαλυτερο βαθμο ευπαθειας απο το Gameboy) που θελοντας και μη εχει τραβηξει τα πανδεινα στα χερια παιδιων.

Ολα αυτα τα χρονια εχω δει δεκαδες Gameboy με καμμενες οθονες, πυκνωτες, και λιωμενα πλαστικα που τελικα δεν μου κανει εντυπωση οτι αντιστοιχα υπαρχουν και πολλα "τσακισμενα" Gamegear - και δεν θα κατεληγα στο συμπερασμα οτι η κονσολιτσα της SEGA ηταν ελλατωματικη ή ειχε κατι "κακο" που δεν ειχε ο ανταγωνισμος.
Εγώ αυτήν την στιγμή περιμένω ένα.

Μίλησα με το παλικάρι που μου το έστειλε γιʼαυτό το θέμα, έχω μιλήσει και με κάποιους segaκιδες εδο και όλοι μου λένε ότι δυστυχώς είτε το θέλω είτε όχι ακόμα και άθικτο να το βρω κάποια στιγμή που θα το ανοίξω η δεν θα έχει ήχο η δεν θα έχει εικόνα.

Αυτά μου μετέφεραν κάποιοι περισσότερο γνώστες του είδους από εμένα.
 
saxonaxos είπε:
Απίστευτο. Όλοι έχουν αλλάξει πυκνωτές.Πόσα χρόνια είναι η κονσόλα σε λειτουργία;

Gamegear που έχουν παίξει 10 φορές και είναι στα κουτιά τους εξαιρούνται, το θέμα είναι να έχουν φάει το λιώσιμο τους.

Εγώ το γουστάρω τρελά αλλά πολύ ευαίσθητο σε σύγκριση με το game boy που είναι, ήταν και θα είναι σκύλος, η ακόμα και με το ξαδελφακι του το nomad, καμία σχέση πραγματικά.
Τι να σου πω... μπορει και να ειμαι απλα τυχερος :)

Η κονσολα που εχω ειναι αυτη που πηρα 1 λυκειου και τωρα φτανω τα 32 :)
 
ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ περιέχει πυκνωτές κάποια στιγμή βγάζει πρόβλημα. 20ετη εγγύηση δεν σου δίνει κανένας...

Δες και εκείνο το thread για τον πυκνωτή του XBox.

Για να μένουμε στα φορητά, ίδιο ή και ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα με τον ήχο λόγω προβληματικών πυκνωτών έχει το πανάκριβο PC Engine GT.

Δεν λες πάλι καλά που όλα τους επισκευάζονται σχετικά εύκολα;
 
Maddog είπε:
ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ περιέχει πυκνωτές κάποια στιγμή βγάζει πρόβλημα. 20ετη εγγύηση δεν σου δίνει κανένας...Δες και εκείνο το thread για τον πυκνωτή του XBox.

Για να μένουμε στα φορητά, ίδιο ή και ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα με τον ήχο λόγω προβληματικών πυκνωτών έχει το πανάκριβο PC Engine GT.

Δεν λες πάλι καλά που όλα τους επισκευάζονται σχετικά εύκολα;
Ευχομαι αυτο που θα μου ερθη τωρα να μιν χαλασει ευκολα.
 
Πίσω
Μπλουζα