Game quiz #10

gtsamour

SinclairMaster
Joined
12 Δεκ 2006
Μηνύματα
2.414
Αντιδράσεις
11
Ποιό είναι αυτό το ωραίο παιχνιδάκι?

Προσωπικά το είχα τερματήσει καμια δεκαριά φορές, μου άρεσε πολύ...

 
Terramex !! ...ένα πραγματικά πολύ διασκεδαστικό arcade-adventure. Το είχα τιμήσει αρκετά στον Amstrad μου. :thumbup:
 
Φοβερό game ε? ειδικά το τέλος....
 
το ειχα μονο ακουστα...δεν ειχα ασχοληθει ποτε...απαραδεκτος :D
 
Διάβαζα τώρα οτι κάποτε ξεκίνησε ένα remake, αλλα μάλλον έμεινε στο ψυγείο. Κρίμα
 
Ορίστε και ο χάρτης φτιαγμένος από κανονικά screenshots για να καταλάβετε τι χάσατε.

Οι επιγραφές πάνω από τα αντικείμενα δεν υπάρχουν βέβαια στο παιχνίδι.

Ακούω εντυπώσεις

 
Γιατι να μην υπηρχε το νετ τοτε ρε π...... μου χασαμε παιχνιδαρες .Κρα καναμε να βρουμε καλο παιχνιδι ασε που παρακαλαγαμε τον καταστηματαρχη να δουμε το παιχνιδι πρωτα πριν μας το γραψει (μ.....ς ηταν να μας το δειξει).Με ενα PIXEL την βγαζαμε αλλα τι να προλαβει και αυτο με 5 reviews τον μηνα. :animangry:
 
Εχεις απόλυτο δίκιο...

και να σκεφτείς ότι εμείς οι amstradοβιοι ήμασταν σε πολύ χειρότερη μοίρα

καθώς τα περισσότερα games ήταν spectrum port (και πιο αργά..!?) ενώ το Pixel έβαζε screenshots μόνο απο commodore 64 και spectrum... :diablotin:

εντωμεταξύ, κουβέντα για Γαλλικά ή Ισπανικά παιχνίδια που φτιάχνονταν ξεχωριστά για CPC...
 
Το terramex το είχα λιώσει... αλλά στην amiga αν θυμάμαι καλά... (ή μήπως ήταν στον amstrad?). Πάω να παίξω λίγο μια και μου το θυμήσατε! Θυμήθηκα και την πίστα με τον βρυκόλακα!
 
Καλά φοβεροί αυτοί οι χάρτες από screenshots ε? Βρήκα ένα site που είχε και τους κατέβασα όλους (όσους είχε) περίπου 120mb.

Ακόμα δεν έχω καταλάβει πως τους φτιάχνουν αφού ο χαρακτήρας του παίκτη δεν φαίνεται σε κάθε screenshot (εκτός και αν τον έχουν σβήσει σε κάθε ένα ξεχωριστά)
 
fgbrain είπε:
Εχεις απόλυτο δίκιο...
και να σκεφτείς ότι εμείς οι amstradοβιοι ήμασταν σε πολύ χειρότερη μοίρα

καθώς τα περισσότερα games ήταν spectrum port (και πιο αργά..!?) ενώ το Pixel έβαζε screenshots μόνο απο commodore 64 και spectrum... :diablotin:

εντωμεταξύ, κουβέντα για Γαλλικά ή Ισπανικά παιχνίδια που φτιάχνονταν ξεχωριστά για CPC...
Ασε συναδελφε και εγω amstradοβιος ημουν και ο τροπος μου επιλογης των παιχνιδιων ηταν μυστηριος.Διαλεγα παιχνιδια απο το ονομα και μονο που ως συνηθως ηταν μεταφορες απο ταινιες (OCEAN rules) τουλαχιστον να ηταν το στορυ ενδιαφερον και παρακαλαγα τα παιχνιδια που ηταν επιτυχια σε Αtari και Αmiga να ηταν το ιδιο και στον Amstrad πραγμα που συνεβαινε σπανια :icon_cry: .
 
Πίσω
Μπλουζα