God's Gun (1976)

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.832
Αντιδράσεις
67.092
Μια βίαιη συμμορία καταλαμβάνει μια μικρή πόλη τη άγριας δύσης, τρομοκρατώντας τους κατοίκους. Όταν ο δυναμικός Πατέρας-John θα προσπαθήσει να αντισταθεί, θα δολοφονηθεί από τους αδίστακτους κακοποιούς. Τότε ο Johny, ένα φτωχό παιδί που μεγάλωνε υπό την προστασία του Πατέρα-John, θα αποφασίσει να πάει στο Μεξικό για να βρει τον δίδυμο αδελφό του δολοφονημένου ιερέα, που είναι ένας σκληροτράχηλος πιστολέρο και να ζητήσει την βοήθεια του... ένα συμπαθητικό Spaghetti γουέστερν γυρισμένο στο Ισραήλ, με αρκετά καλή μουσική και εντυπωσιακό καστ ( Lee van Cleef, Jack Pallance, Richard Boone, Sybil Danning, Leif Garret)...

http://www.imdb.com/title/tt0074575/

 
Καλή ταινία. Την είχε δώσει το Βήμα παλιά με τίτλο "Το πιστόλι είναι ο θεός μου"
 
Εξαιρετικο καστ! Lee Van Cleef και Sybil Danning...τι να λεμε τωρα. Δεν ηξερα οτι ειχε γυριστει στο...Ισραηλ!
 
Wally είπε:
Εξαιρετικο καστ! Lee Van Cleef και Sybil Danning...τι να λεμε τωρα. Δεν ηξερα οτι ειχε γυριστει στο...Ισραηλ!
Το μοναδικό του είδους που γυρίστηκε εκεί... :)
 
Και Lee Van Cleef και Jack Pallance; Πώς μου ξέφυγε αυτό;
 
Παραγωγη Μenahem/Golam...Για να πω τη μαυρη αληθεια δυο φορες επιχειρησα να τη δω και στο μισαωρο την παρατησα.

Εχω ακουσει πολυ κοσμο να τη θεωρει μετρια η κακη.
 
Πίσω
Μπλουζα