Grand Theft Auto: Vice City - Smells like it's the '80s again...

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.193
Βλέποντας την ελάχιστη κίνηση που έχουν τα subforums για τα Playstation, και Playstation 2, αποφάσισα να "ταράξω λίγο τα νερά", μπας και ακολουθήσουν και άλλοι... :)

Πρώτα απ'όλα κλικάρουμε στο βίντεο για να έχουμε την κατάλληλη μουσική υπόκρουση, μέσα από τον Emotion 98.3 και την εκπομπή του Fernando Martinez...


[video=youtube;BrzzR-3PPqw]




Τελικά το GTA: Vice City, είναι τόσο καλό όσο ακούγεται!

Είτε θέλετε να κάνετε μια ανέμελη βόλτα, σε μια παραλιακή πόλη της Αμερικής στη δεκαετία του '80, είτε θέλετε να σπείρετε τον τρόμο, σε ένοχους και αθώους, μπορείτε να το κάνετε με στύλ! Και το παιχνίδι σας προσφέρει ακριβώς αυτό...

Οι απανταχού retromaniacs, σε ευχαριστούν πολύ Rockstar!

"Που λες Tommy, για πες μου δυό λόγια παραπάνω για την Candy..."

Screenshots από: Gamespot και Internet γενικώς...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από τα αγαπημένα παιχνίδια αν και το έπαιξα και το τελείωσα στο PC.

Πολλές επιρροές από την ταινία Scarface (υπάρχει και το soundtrack εξάλλου σε κάποιο σταθμό) με χαβανέζικα πουκάμισα και καλοκαιρινή ατμόσφαιρα.

Μπορείς να κάνεις γύρες με τη μηχανή άσκοπα μόνο και μόνο για να απολαύσεις την πόλη ακούγοντας τις ραδιοφωνικές εκπομπές και ιδιαίτερα τις πανέξυπνες και καυστικές διαφημίσεις (άντε και με καμιά επίσκεψη σε stripteaseάδικο).

Η σειρά GTA αποτελεί ίσως ό,τι καλύτερο έχει βγει στα video games.

Μπράβο για το review DINO.
 
Μπράβο Dino, πολύ καλή δουλειά!

Το παιχνίδι αυτό είναι από τα λίγα που λαχταρούσα να τελειώσω και τα κατάφερα με πολύ κόπο μέχρι και με συνεργασία με φίλο για να καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε όλες τις αποστολές! Φυσικά έβαλα και cheats!

Πολλές φορές όμως χανόμουν στους δρόμους της πόλης μόνο και μόνο για ν' ακούω την μουσική που τόσο αγαπώ ονειροπολώντας αφού η ατμόσφαιρα με μετέφερε νοητά στην εποχή του miami vice!!!

Πρόκειται για συνήθεια που έκανα παλαιότερα συχνά με το αυτοκίνητο μου ακούγοντας ανάλογη μουσική ειδικά όταν ήθελα χρόνο για να σκεφτώ λύσεις σε προσωπικά ή επαγγελματικά θέματα! Το vice city έκανε την συνήθεια μου πράξη μέσα στο σπίτι μου! Τρομερό παιχνίδι! Τα υπόλοιπα της σειράς όσο λίγο τα έπαιξα ήταν καλά αλλά χειρότερα αυτού...
 
Το vice city είναι το καλύτερο παιχνίδι απο πλευράς ατμόσφαιρας ... και το San Andreas απο πλευράς gameplay κατα τη γνώμη μου ( κράτησε όλα τα καλά στοιχεία του Vice City και πρόσθεσε πολλά άλλα ).

Η ατμόσφαιρα του Vice City όμως είναι αξεπέραστη ... μακάρι η Rock Star να ξαναφτίαξει ενα διάδοχο του, με τη μηχανή πχ του GTA IV, και να κρατήσει τη ατμοσφαιρά στα ίδια επίπεδα... θα ήταν το τέλειο GTA..!
 
Ωραιο θεμα Dino! το GTA Vice City ειναι απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια οπως και το GTA3 ηταν και τα δυο τρελο κολλημα! δυστυχως το San Andreas και το GTA 4 δεν με κρατησαν και δεν ασχοληθηκα πολυ.
 
Thanx guys... :)

Είναι ένα παιχνίδι, το οποίο πρέπει να μπει στο Portal του forum, τιμής ένεκεν!!! :D
 
Ωραιο Review ,ολα τα λεφτα τα soundtracks του παιχνιδιου.

Το'παιξα μεχρι που κολλησα σε μια αποστολη με ενα τηλεκατευθυνομενο αεροπλανακι σε ενα κτιριο,σπαστηκα και το παρατησα.

Μετα ηρθε το GTA IV οπου μετα απο αυτο δεν μπορεις να γυρισεις πισω γενια.

Για καμμια βολτουλα με καμμια Harley ακουγωντας 80ς κομματακια δεν ειναι ασχημα.
 
Το ξέρατε ότι το 1977 είχε βγει μία ομόνυμη ταινία ; Επρόκειτο για κωμωδία .
 
Πρώτη φορά το ακούω! Δεν το'ξερα...

Aardvark είπε:
Ωραιο Review ,ολα τα λεφτα τα soundtracks του παιχνιδιου.Το'παιξα μεχρι που κολλησα σε μια αποστολη με ενα τηλεκατευθυνομενο αεροπλανακι σε ενα κτιριο,σπαστηκα και το παρατησα.

Μετα ηρθε το GTA IV οπου μετα απο αυτο δεν μπορεις να γυρισεις πισω γενια.

Για καμμια βολτουλα με καμμια Harley ακουγωντας 80ς κομματακια δεν ειναι ασχημα.
Πολύ εύκολα καταθέτεις τα όπλα, εσύ!

Πάντως, η αλήθεια είναι οτι, κι εμένα με παίδεψε η συγκεκριμένη αποστολή....
 
Hτανε και τα κοντρολς του ελικοπτερου καπως αλλα και εγω δεν ειμαι για πολλα πολλα σε αυτην την ηλικια. :D
 
Το ονομα Vιce Cιτυ μου θυμιζει τη σειρα Mιαμι Vιce και το γνωστο κομματι synthesιzer. Λετε εσκεμμενα να διαλεξαν τον τιτλο;
 
Εσκεμμένα όσο δεν παίρνει!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα