Harley Davidson and the Marlboro Man - Δυο σκληροί Ατσίδες [1991]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.879
Αντιδράσεις
3.849
Περιπετεια με μηχανες με τον Μικυ Ρουρκ και τον Don Johnson του Μiami VIce στα καλυτερα τους οχι τοσο υποκριτικα αλλα εμφανισιακα που βασικα δεν ητανε αυτοι οι πρωταγωνιστες αλλα κατι τρελες Harley που καβαλαγανε.


Δεν ξερω μικρος μου φαινοτανε οτι ξεχειλιζε απο cool η ταινια.


Harley Davidson and the Marlboro Man Official Trailer #1


Δεν ητανε επιτυχια μαλλον προς το πατωσε πηγε αλλα αργοτερα εγινε cult classic σαν τυπικη αντρικη μηχανοβια ταινια.


Εν τελει εχει τον χαβαλε της να το δειτε οσοι δεν το εχετε ως τωρα.


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Marlboro: My old man told me, before he left this shitty world, never chase buses or women, you'll always be left behind.

Την εχω δει και 50 φορες... :armed: :headbang: :boss:
 
Δυστυχως την ειχα δει στο σινεμα...
 
Με προλαβες, την θυμηθηκα τελευταια και ειχα σκοπο να ανοιξω θεμα. Προσωπικα ευτυχως που την ειχα δει στο σινεμα, η εισαγωγη με τη χαρλεϋ με "εστειλε"!

Η σκηνη που βαζει μπρος για να φυγει μεσα στη νυχτα αλλα περισσοτερο το σημειο που ακουγεται το χαρακτηριστικο σφυριγμα απο τον V κινητηρα...

Πολλες φορες βλεπω βιντεακια στο γιουτουμπι.

Δεν ειναι και Η ταινιαρα, αλλα εχει καλη υποθεση αν και μοιαζει και λιγο "ξεπετα". Δειχνει χαρλεϋ, δειχνει και χοντα. edit: Kawasaki εχει ο Τζονσον.

http://www.imcdb.org/movie_102005-Harley-Davidson-and-the-Marlboro-Man.html

Ξεχωριζει το ολο παρουσιαστικο του Ρουρκ(τοτε ειχε ακομα το ανθρωπινο προσωπο του :sealed: ) και ειναι αγαπημενη ταινiα πολλων μηχανοβιων.

Νομιζω η Harley εβγαλε στην παραγωγη το μπουφαν. Παντως σιγουρα μπορειτε να το βρειτε ακομα και τωρα σε απομιμησεις στο μπεη(και ναι, θα το αγοραζα/σω).

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=Mickey+Rourke+Marlboro+Man+Biker+Genuine%2FFaux+Leather+Jacket&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XMickey+Rourke+Marlboro+Man+Leather+Jacket&_nkw=Mickey+Rourke+Marlboro+Man+Leather+Jacket&_sacat=0

Εγω παντως γουσταρω τρελα τα δερματινα που φοραει και μαλιστα.....αγορασα δερματινο σε αυτα τα χρωματα(φανταστειτε κολλημα :) )

Το βρηκα το πηρα...

Επισης φετιχ ειναι και η χαρλεϋ που καβαλαει(βασισμενη σε μοντελο FXR) η οποια εχει αντιγραφει απο πολλους...

https://www.google.gr/search?q=harley+davidson+and+the+marlboro+man+bike+replica&safe=off&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=uojXU93-GOqGywPRy4CoAw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1467&bih=669

http://www.bigboarproducts.com/marlboro_man.htm

Απο το soundtrack ξεχωριζει η κομματαρα Wanted dead or alive-Bon jovi

Και ολως τυχαιως μολις θυμηθηκα οτι υπηρχε διαφημιση ΜΙΛΚΟ στην οποια ειχαν αντιγραψει την τελευταια σκηνη που παιρνει την κοπελα..!!!!

Την βρηκα αλλα δεν ειναι ολοκληρη. Αν θυμαμαι καλα ρωτουσε ο biker "Που πας" και απαντουσε η κοπελα "Πουθενα ιδιαιτερα";;;;; Αν θυμαται καποιος...

milko φραουλα διαφημιση 1992


(εδω κατι πρεπει να κανω με το βιντεο αλλα δεν θυμαμαι.....χελπ πλιιζ)

Δεν εκανε μεγαλη επιτυχια αλλα εχει πλακα και τη βλεπω ευχαριστα... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Cool ο Ρουρκ, καλή η σκηνή όπου σκάνε μύτη οι μπράβοι με τα δερμάτινα παλτά και τα υποπολυβόλα, αλλά πέρα από αυτά, μάλλον μέτρια πράγματα....
 
H Ταινια παιχτηκε στην Ελλαδα με το ονομα "Δυο σκληροι Ατσιδες".
 
Ηταν εποχη που ειχα πορωθει με το Full Throttle, ειχα και ενα φιλο που το παιζε μηχανοβιος, μας ελεγε κατι αστειες φασεις απο την ταινια και την ειχα δει κι εγω. :D Δεν ασχληθηκα με το αν ηταν καλη ταινια η οχι, αλλα ειχε την πλακα της και οπως λεει ο OP, ξεχειλιζει απο "cool".

Ειμαι σιγουρος οτι στη διαφημιση του Μιλκο ελεγε:

-που πας;

-πουθενα συγκεκριμενα

-κι εγω εκει παω

Rakeesh είπε:
-που πας;-πουθενα συγκεκριμενα

-κι εγω εκει παω
Χαχαχα απιστευτο! Αυτη τη στιμη βλεπω το Μαλιστα Σεφ και σε ενα σημειο ειχε ακριβως αυτο το διαλογο!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
-που πας;-πουθενα συγκεκριμενα

-κι εγω εκει παω
Χαχαχα απιστευτο! Αυτη τη στιμη βλεπω το Μαλιστα Σεφ και σε ενα σημειο ειχε ακριβως αυτο το διαλογο!!! :D
 



Η διαφήμιση που λέτε. Κι εγώ την έψαχνα κι έπεσα πάνω σας ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα