HCC computer fair

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.289
Εεεεεε πότε θα κάνουμε ενα meeting που να έχουμε και εμείς έτσι τα μηχανήματα το ένα δίπλα στο άλλο; Σε μικρότερη κλίμακα αλλα λέμε τώρα...
 
Τι να λέμε τώρα βρε Wally...Τι να πούμε….για την έκθεση η οποία ήταν πλήρεις,για τα παλιά τα μηχανήματα και τους ανθρώπους που τα αγαπούν και τα αγκάλιαζαν σε κάθε φώτο? Μετά βλέπεις τις Ελληνικές εκθέσεις και βάζεις τα κλάματα!
 
Το έχω πει πολλές φορές. Αν δεν βρίσκουμε άμεσα δωρεάν χώρο ας νοικιάσουμε μια μικρή αίθουσα δεξιώσεων. Δε μιλάω για το Μ.Βρετανία, ούτε για τον Αστέρα Βουλιαγμένης. Δε θα ξεφραγκαστούμε και θα κάνουμε κάτι που θα θυμόμαστε και θα χαμογελάμε.

Μηχανήματα έχουμε, container μπορούμε να κλείσουμε για τον geoganas τι άλλο θέλετε, όχι πείτε μου δηλαδή.
 
Είπε ότι έχει να διαθέσει χώρο ο ΑΑ+ για προσεχή συνάντηση.

ΑΑ+ πες μας παρεμπιπτόντως για πόσα τ.μ. έκταση μιλάμε.

telonio είπε:
Εεεεεε πότε θα κάνουμε ενα meeting που να έχουμε και εμείς έτσι τα μηχανήματα το ένα δίπλα στο άλλο; Σε μικρότερη κλίμακα αλλα λέμε τώρα...
 
Βασικά η έκθεση της Ουτρέκτης είναι τεράστια και έχει και άλλες... visual ατρακτιόν από ότι είδα. Επίσης δεν μου φάνηκε να εστιάζεται αποκλειστικά στα ρετρό computers, ούτε στα παλιά παιχνίδια.

Και επειδή οι Ολλανδοί δεν είναι πιο έξυπνοι, μπορούμε να ξεκινήσουμε κι εμείς την δική μας έκθεση, έστω και αν θα είναι μικρή, και αργότερα, που ξέρεις, μπορεί να επεκταθεί και να τραβήξει περισσότερο ενδιαφέρον. Όλα γίνονται αρκεί να υπάρχει θέληση.
 
Φυσικα και δεν ειναι retro

Βασικα ειναι η μεγαλυτερη εκθεση υπολογιστων στην Ευρωπη αλλα οι retro τυποι παντα παρισφριουν!! :D

Εδω λογω υψηλων τιμων - περιορισμενου ενδιαφεροντος δεν υπαρχει ουτε πολυ retro-πραγμα αλλα και ουτε μεταποιησεις-modες-εξελίξεις...

Οι τσουπρες ηταν δυνατες,οι τυποι λιγο retro-παραξενοι :D
 
A, sorry. Με μπέρδεψε το world of spectrum και δεν πρόσεξα ότι η έκθεση ήταν η hcc.

Είπα κι εγώ τί κάνει το xbox360 και το World of Warcraft σε ρετρό έκθεση; :)

Στην dte την δική μας υπήρχαν αντίστιχες ρετρό συμμετοχές;
 
telonio είπε:
Εεεεεε πότε θα κάνουμε ενα meeting που να έχουμε και εμείς έτσι τα μηχανήματα το ένα δίπλα στο άλλο; Σε μικρότερη κλίμακα αλλα λέμε τώρα...
In retro gathering we trust!!!
 
πσιτ νεαρε ?....εσυ ο αποπανω...in copyright we pay !!...
 
telamonas.stokos είπε:
πσιτ νεαρε ?....εσυ ο αποπανω...in copyright we pay !!...
Δεν νομίζω αγαπητέ. Αφού είσαι GPL ολόκληρος :biglaugh:

Κάτω οι πατέντες των υπογραφών!!!
 
AEON είπε:
Είπε ότι έχει να διαθέσει χώρο ο ΑΑ+ για προσεχή συνάντηση.
ΑΑ+ πες μας παρεμπιπτόντως για πόσα τ.μ. έκταση μιλάμε.

Ναι αλλά δεν είναι παρά ένας χώρος μερικών μόνο τετραγωνικών, τι να πώ μαγαζί είναι και βασικά χωράει ένα τραπέζι που μπορεί να έχει πάνω του τα παλιά μας μηχανήματα. Τώρα για άτομα πάνω από 15 δεν το βλέπω να χωράνε. Αυτό μου ήρθε από το μεετ το τελευταίο (όπως λεει και το τραγουδι) τώρα που έχουμε και πολλούς νέους δεν ξέρω που θα χωρέσουν όλοι. Κανονίζουμε να δεις κι εσυ τον χώρο και βλέπουμε. Πάντως δεν είναι άσχημη ιδέα να νοικιάσουμε ένα χώρο δεξιώσεων αρκεί να είναι λογική τιμή. Πιστεύω ότι από 5 euro για εισητήριο ειναι ΟΚ μια μπυρα βρε αδερφε.
 
Πίσω
Μπλουζα