Hollywood Chainsaw Hookers (1988)

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.766
Ταυτοτητα ταινιας





Τιτλος:
Hollywood Chainsaw Hookers


Ετος:
1988


Ειδος:
Κωμωδια,Τρομου


Παραγωγη:
ΗΠΑ


Διαρκεια:
75'


Σκηνοθεσια:
Fred Olen Ray


Πρωταγωνιστες:
Linnea Quigley,Michelle Bauer,Gunnar Hansen,Jay Richardson, Dawn Wildsmith


Βαθμολογια:
4,8 /10



Το poster της ταινιας


attachment.php






Υποθεση

Ο Jack Chandler,ενας ιδιωτικος ερευνητης,αναζητα μια νεαρη κοπελα, την Samantha,η οποια εχει εξαφανιστει.

Η αναζητηση του θα τον φερει σε ενα κακοφημο μπαρ,ωπου εκει θα γνωριστει με την Mercedes,μια ιδιαιτερη πορνη.

Η οποια οπως αποδυκνειεται στην συνεχεια ειναι μελος μιας παραξενης αιρεσης απο πορνες που εχουν ως ευχαριστηση τους να

κομματιαζουν τους πελατες τους με...αλυσοπριονα!!!!

Και ολα αυτα υπο την καθοδηγηση ενος μυστηριωδους Ιερεα που ακουει στο τιτλο The Master.

Θα καταφερει ο Jack να βρει την Samantha;

Θα βαλει τελος σε αυτη την ιδιοτροπη και παραξενη αιρεση;

Η συνεχεια επι της οθονης.... ;)

Hollywood Chainsaw Hookers (1988) Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=l7FwReYpaS4





Σχολιο του γραφοντος

B-movie διαμαντακι απο τα λιγα!!! :D

Εκπληξη αποτελει ο Gunnar Hansen,στον ρολο του Stranger/Master,o οποιος ηταν ο original Leatherface

στην ταινια "The Texas Chain Saw Massacre" του 1974.

Πιστευω η τριαδα και φαν του ειδους (metalcandyman,RIO,perlastar) να την εχουν τιμησει ηδη... :D

Ταινια που την εκτιμας για το πηγαιο ταλεντο και τις απεριοριστες υποκριτικες ικανοτητες των πρωταγωνιστριων της.... :diablotin:

Τα δυο δυνατα "εργαλεια" της ταινιας....

Michelle Bauer

attachment.php


Και...

Linnea Quigley

attachment.php


 


Πηγες


 


poster

 


Ταυτοτητα ταινιας

 


Υποθεση

 


Michelle Bauer

 


Linnea Quigley
 
Αγαπάμε Linnea Quigley... :cool:

Καλή ταινία, ο Fred Olen Ray ανήκει στην κατηγορία " τόσο κακοί ( σκηνοθέτες ) που είναι καλοί " ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχαχα!! Φοβερο τρειλερ.

Νομιζω οτι οι ηθοποιοι ξεγλιστρησαν απο κανα διπλανο πλατώ τσοντας (πραγμα που δε νομιζω να απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα)!! Χαχα!! :p
 
RIO είπε:
Αγαπάμε Linnea Quigley... :cool:
Και η Michelle ομως δεν παει πισω.... ;)

viking4a είπε:
Χαχαχα!! Φοβερο τρειλερ.Νομιζω οτι οι ηθοποιοι ξεγλιστρησαν απο κανα διπλανο πλατώ τσοντας (πραγμα που δε νομιζω να απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα)!! Χαχα!! :p
Χαχαχαχαχα....σωστος ο Bill!!! :supergrin:

Και μετα τις απαντησεις των δυο Billηδων περιμενουμε και την εκτιμηση του 3ου Bill

(και πιο ειδικου σε θεματα low budget b movies) για να κλεισει η τριαδα... :D :p
 
Μιλαμε για ..ποιοτητα!!! :p
 
Θα συμφωνήσω με τον Rio για την Linnea Quigley κατά τα άλλα πολύ καμένη ταινία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και πολυ ποιοτικη για τα γουστα μου b-movie γιατι οπως βλεπω στην αρχη του θεματος εχει βαθμολογια 4.8 ενω εγω προτιμω ταινιες απο 3 και κατω :p παρολα αυτα ειναι μεσα στης αγαπημενες μου και την εχω δει ενα σωρο φορες γιατι οπως και να το κανουμε μια ταινια του αγαπημενου μου ειδους με 50.000$ budget Που γυριστηκε σε μολις 5 μερες δεν θα μπορουσε ποτε να περασει απαρατηρητη απο μενα :D Χιουμορ,πολυ γυμνο,σεξυ πρωταγωνιστριες,σχετικα καλη σκηνοθεσια και πολυ αιμα ειναι απο τα κυρια χαρακτηριστηκα της ταινιας που απο πολυ αρχη ο θεατης καταλαβαινει τι εργο τεχνης και διαμαντι εχει μπροστα του με την σκηνη που η Michelle Bauer ειναι στο κρεβατι με καποιον ''πελατη'' και αυτη σηκωνεται και χορευει στους ρυθμους του αγαπημενου της Elvis presley και ταυτοχρωνα σκεπαζει με ενα ναιλον καλημα το Poster του elvis στον τοιχο και μαλιστα φοραει και σκουφακι στα μαλια για να μη λερωθει και προσφερει και ενα στο υποψηφιο θυμα χαχαχαχαχαχα :D Εντωμεταξυ ο τυπος ξαπλωμενος και ενω νομιζει πως κατι αλλο γινετε λεει στην Michelle να τον στειλει στον παραδεισο με την απολαυση που θα του προσφερει και μαρσαροντας το αλυσιπριωνο αυτη του απανταει πως η επιθυμια του ειναι διαταγη της και μετα αρχιζει να τον πετσοκοβει.Πως ειναι δυνατων μετα απο μια τετοια σκηνη και με ολα αυτα τα σεξυ μωρα να μη γουσταρει καποιος την ταινια χαχαχαχα :rofl: :rofl: :rofl:

Επισης οποιος μπορει ας ψαξει να βρει την bluray εκδοση της ταινιας που ειναι η κορυφαια εκδοση οχι μονο για την εξαιρετικη ποιοτητα εικοινας που προσωπικα προτιμω την εικονα απο vhs σε αυτες της ταινιες οσο χαλια και να ειναι αλλα γιατι ειναι πληρως uncut εκδοση που ειναι ολα τα λεφτα.

Μπραβο σταυρο που σιγα σιγα με αργα αλλα σταθερα βηματα ερχεσε ολο και πιο κοντα στην ποιοτητα :p
 
Πω πω ποιοτητα... Σταυρο επεσες και εσυ στην μαυρη τρυπα των Β movies ;; :p (Τι B δηλαδη , ουτε για C,D,E δεν ειναι χαχαχα)
 
metalcandyman είπε:
Αν και πολυ ποιοτικη για τα γουστα μου b-movie γιατι οπως βλεπω στην αρχη του θεματος εχει βαθμολογια 4.8 ενω εγω προτιμω ταινιες απο 3 και κατω :p
Απο 3 και κατω....

και θα πρεπει να εχει γυριστει μονο απο σκηνοθετη με Παρκινσον για να εχει και φυσικο τρεμουλο η εικονα....:biglaugh::biglaugh: :rofl: :rofl:

metalcandyman είπε:
Μπραβο σταυρο που σιγα σιγα με αργα αλλα σταθερα βηματα ερχεσε ολο και πιο κοντα στην ποιοτητα :p
Με εσας που εμπλεξα...εχω χαλασει.... :tease: :tease:

Ajax87 είπε:
Σταυρο επεσες και εσυ στην μαυρη τρυπα των Β movies ;; :p

Αστα Γιαννη....παλιοπαρεες....τι να πεις!!! :D :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θυμαμαι...ακομα ομως δεν εχω καταφερει να την δω... :(

Την βαζω ομως στα προσεχως,μαζι με κανα-δυο διαμαντακια ακομα που εντοπισα. ;)
 
ρώτησα για πλάκα τον καθηγητή μου Γαλλικών πώς θα λέγαμε στα Γαλλικά "ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το αλυσοπρίονο";" Le fou furieux assasin avec le tronçonneuse"?(στα Γαλλικά δεν ακούγεται καθόλου τρομακτικό,)
 
Πίσω
Μπλουζα