Hydrozone (Amiga PD Game)

Other_Reality

RetroNuts!
Joined
23 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.045
Αντιδράσεις
67
Δέν ξέρω πόσοι το θυμάστε το συγκεκριμένο παιχνιδάκι (είχε εμφανιστεί σε demo disks κάμποσων περιοδικών). Τέλοσπάντων ο δημιουργός του το απελευθέρωσε για κατέβασμα στην πλήρη μορφή του !

Κατεβάστε το !
 
Δεν το είχα υπ' όψη μου το παιχνίδι αυτό !!

Φαίνεται αρκετά διασκεδαστικό - θα φροντίσω να το δοκιμάσω σύντομα.

Βλέποντας το βίντεο μπορώ να πω ότι μοιάζει σαν μία μίξη του τελευταίου stage του Star Wars και του γνωστού μας Blood Brothers.

Eπίσης κάποια στιγμή είδα και μία πίστα που θυμίζει συνδιασμό Breakout με Room Ten !!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρέπει να το παίξεις Billy ! Εγώ δέν ξεχνάω την πρώτη στιγμή που το δοκίμασα και είχα πάθει πλάκα, με το tomahawk στο χέρι να πετάω ανάμεσα απο τους τοίχους !!! Και επίσης είχε ένα κολληματικό techno soundtrack, που σε κόλλαγε ακόμα περισσότερο. Τόσα χρόνια δέ, όταν μου ερχόταν, έτρεχα απο φλόπυ την demo έκδοση και ποτέ μου δέν είχα την ευκαιρία να το παίξω ολόκληρο μέχρι τώρα !!
 
Ούτε εγώ το γνώριζα. Καθόλου κακό. Είναι μια ενδιαφέρουσα παραλλαγή του The Light Corridor.
 
Δίκιο έχει ο Αλκης !!

Θα φροντίσω να το παίξω και αυτό (βλέπω υπάρχει και έκδοση cpc... :D )
 
Σωστός Άλκη ! Ίδιο concept είναι, και τελικά φαίνεται μου αρέσουν τέτοιου είδους games καθώς και το σύγχρονο Brainpipe (Pc/ps3/psp) είναι στο ίδιο concept και μου αρέσει αρκετά.
 
Εγώ πάλι το βρίσκω λίγο μονότονο! Μπράβο του, που το δίνει πάντως έστω και μετά απο τόσα χρόνια στο PD.
 
billy είπε:
Δεν το είχα υπ' όψη μου το παιχνίδι αυτό !! Φαίνεται αρκετά διασκεδαστικό - θα φροντίσω να το δοκιμάσω σύντομα.

Βλέποντας το βίντεο μπορώ να πω ότι μοιάζει σαν μία μίξη του τελευταίου stage του Star Wars και του γνωστού μας Blood Brothers.

Eπίσης κάποια στιγμή είδα και μία πίστα που θυμίζει συνδιασμό Breakout με Room Ten !!
Ναι και εγώ αυτό νομίζω, βλέποντας το παρακάτω βίντεο από το 4:50 και μετά

 
Πίσω
Μπλουζα