I Have No Mouth and I Must Scream!

manos426f

The King of Retro®
Joined
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.388
Αντιδράσεις
155
I have no mouth and I must scream....

Ενα ακομη δημιουργημα της εκπληκτικης Cyberdreams (που σιγουρα ολοι τη θυμομαστε για τα εξαιρετα Dark Seed 1&2 βεβαιως...)

Ενα αμφιλεγομενο adventure game,που αλλους τους αφησε αδιαφορους και αλλους τους εκανε να πινουν νερο στην υγεια της Cyberdreams και ιδιαιτερα του Ηarlan Ellison που υπηρξε ο συγγραφεας του ομωνυμου βοβλιου απο το οποιο και προηλθε το computer game....

Παντως το παιχνιδι ειχε εξαιρετικα γραφικα για την εποχη του (1995),καλα sound themes και απο κει και περα η θεματολογια του -συντομα θα πω οτι προκειται για ενα διαβολικο υπολογιστη,τον ΑΜ,ο οποιος εχει καταστρεψει την ανθρωποτητα και κρατα 5 ανθρωπους αιχμαλωτους και τους βασανιζει για πολλα χρονια- ειναι αυτη που εκανε αλλους παικτες να ασχοληθουν μαζι του εως να το τελειωσουν και αλλους να το προσπερασουν σχεδον αδιαφορα....

Εγω ειμαι μεν απο τους πρωτους,με τη διαφορα ομως οτι ποτε δεν το τελειωσα λογω πωλησης του τοτε υπολογιστη μου.......

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
manos τι μου θύμισες τώρα, αυτό το adventure το είχα κάνει δώρο σε μια χμχμχμ φίλη μου! Τελικά στράβωσε η φάση και εγώ ποτέ δε το έπαιξα το παιχνίδι :(

μάλλον χαμένο θα πήγε γιατί η συγκεκριμένη κοπέλα τελείωσε το phantasmagoria 2 με λύση και δε πίστευε ότι εγώ μπόρεσα και το τελείωσα μόνος μου!
 
''I have no mouth and I must scream'' Αυτό ρε παιδιά το adventure δεν το κατάλαβα ποτέ.. Πολύ ψυχεδέλια βρε παιδί μου! Πρόσφατα προσπάθησα να το ξαναπαίξω αλλά ομολογώ πως μου κάθεται βαρύ!!manos426f μάλλον τώρα είναι καιρός να το τερματίσεις! :)
 
Πίσω
Μπλουζα