Infinite Undiscovery

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.823
Αντιδράσεις
4.372
Το πολυαναμενομενο JRPG της Square/Enix απο τους μαγους της TriAce για το 360 (ρε πως αλλαζουν οι καιροι,που λεει και το ασμα) απεκτησε site (λιγη βοηθεια απο την ιαπωνομαθη Candy θα ηταν πολυτιμη :) )

2rf6dlw.jpg


2nsz3ma.jpg


2w72sfo.jpg


ipaw05.jpg


2nv42tt.jpg


keeper τελειωνε το Sonata...σε περιμενει δουλεια

To ανοιγω ως thread διοτι κατι μου λεει οτι θα εχουμε να πουμε πολλα για αυτο το διαμαντι στο κοντινο μελλον...
 
Square Enix? Θα καταστραφούμε πάλι. :D

Πάρτε και το trailer

[gt]25257[/gt]

JRPG FTW!!
 
Να πάρει! Προλαβαίνω να τελειώσω το lost odyssey Μέχρι να βγει αυτό?
 
theoritikos είπε:
Να πάρει! Προλαβαίνω να τελειώσω το lost odyssey Μέχρι να βγει αυτό?
Άνετα. Η ημερομηνία κυκλοφορίας του δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη ;)

Μη σου πώ οτι προλαβαίνεις να τελειώσεις και το Eternal Sonata ενδιάμεσα :D
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HRB0i7KJ1oc]YouTube - Infinite Undiscovery Gameplay Footage
 
Το πολυαναμενομενο JRPG της Square/Enix απο τους μαγους της TriAce για το 360 (ρε πως αλλαζουν οι καιροι,που λεει και το ασμα) απεκτησε site (λιγη βοηθεια απο την ιαπωνομαθη Candy θα ηταν πολυτιμη )
RPG είναι ή Beat Them Up? Αν είναι RPG με real time μάχη ενδιαφέρον φαίνεται.
 
Κυριες και κυριοι it is out there!

Συντομα εντυπωσεις...
 
Ακόμα οι εντυπώσεις; :)
 
Ελεγα να αυγατεψουν λιγο τα παιχνιδια και να το ενταξω στο συνοπτικο thread. :)

Αλλα δεν χαλαμε χατηρια φιλων Sega followers...

Αν και δεν συμπαθω τα real time RPGs,το συγκεκριμενο με εξεπληξε ευχαριστα.Ειχα φυσικα ηδη high-hopes.

Κλασικη ιστορια,ωραιο feature το connect των χαρακτηρων του party και το targeting,μεγαλο inventory,οχι πολλα μακροσυρτα cutscenes και αρκετα προσεγμενο.Τυπικη φροντισμενη Ιαπωνικη παραγωγη.

Ειναι αρκετα δυσκολο(για να περασω το πρωτο Ορκ εφαγα 5 game over!) αλλα αυτο συμβαλει στο να μενει και ενδιαφερον ο τιτλος,να μην κανει "κοιλιες".

Must-buy για οποιον γουσταρει R.T-RPG...

Δεν πιστευα οτι θα το ελεγα ποτε για MS πλατφορμα αλλα...πηξαμε(ευχαριστα) στα RPG :D
 
Μετα κόπων και βασάνων ο Αη Βασίλης μου έφερε κι εμένα το Infinite Undiscovery και μπορώ να πώ οτι αν ψήφιζα πάλι για παιχνίδι της χρονιάς ίσως να το έβαζα πρώτο.

Οι λόγοι; Πρώτα απ'όλα οι μάχες. Διασκεδαστικότατες και με απλό σύστημα χειρισμού στην αρχή που γίνεται πολυπλοκότερο όσο προχωράς, πάντα χωρίς να σε μπερδεύει. Η χρήση μαγείας και λοιπών "περιφερειακών" του παιχνιδιού του δίνουν ένα άλλο αέρα. Οι real time μαχες τελικά δίνουν κάτι τελείως διαφορετικό , αν και αρχικά ήμουν σφιγμένος γιατί έχω συνηθίσει με τις turn-based.

Τα γραφικά είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα, με τα χρώματα να είναι τουλάχιστον απιστευτα σε αρκετές φάσεις του παιχνιδιού. Τρομερή ατμοσφαιρα, μαγικοί κόσμοι και τα sprites εξαιρετικα και καλοδουλεμενα. Οι λαμψεις και τα combo στις μαχες δίνουν το κατι τις παραπάνω - όπως σε όλα τα jRPG αλλωστε - και γενικά η όλη εμπειρία είναι εξαιρετική.

Μοναδικό drawback οι φωνές των ηρώων που δεν ακούγονται πάντα, παρα μόνο σε ορισμένα cutscenes συν το γεγονός οτι τα χείλη των ηρώων μιλάνε ... γιαπωνέζικα με αποτέλεσμα καμμια φορά να μην συγχρονίζονται αυτά που ακούς με αυτά που βλέπεις. Φυσικά, όλο αυτό είναι minor και δεν στερεί σε τίποτα απο την όλη εμπειρία. ;)

Γενικότερα, η Square δεν μπορούσε να δώσει κάτι λιγότερο απο ένα αρτιότατο παιχνίδι. Με την τιμή του να έχει πέσει πααααρα πολύ, νομίζω οτι είναι ένα must buy ακόμη και για non-jRPG fans γιατί είναι βατό, κατανοητό και με επεξηγηματικότατες "οθονιές" κάθε φορά που βγαίνει στη φόρα κάτι καινούριο.

Αυτά τα ολίγα απο το γιαπωνέζικο στρατόπεδο της MS :P
 
Δεν ξέρω τι λέει το παιχνίδι αλλά οι Γιαπωνέζοι έχουν ξεφύγει τελείως με τους τίτλους των RPG. Infinite Undiscovery; Δηλαδή τί σημαίνει αυτό; Υπάρχει λέξη undiscovery; Μου φαίνεται ότι γράφουν τους τίτλους τυχαία. Δεν ξέρω αν κερδίζει το βραβείο του καλύτερου παιχνιδιού της χρονιάς, αλλά του γελοιώτερου τίτλου το παίρνει χαλαρά.
 
Οι Ιάπωνες γενικά, δίνουν πολλές φορές ονόματα που είναι εύηχα αλλα δεν σημαίνουν τίποτε απολύτως. Όποιος έχει ασχοληθεί στοιχειωδώς με παλιές κονσόλες και δή με imports, θα έχει δεί περίεργα ονόματα σε παιχνιδάρες όπως τα Radiant Silvergun & Panzer Dragoon και απο τα συγχρονά θα συναντήσει ονόματα όπως Trusty Bell & Triggerheart Exelica.

Προσωπικά δεν με χαλάνε , αλλά περι ορέξεως ....
 
Πίσω
Μπλουζα